Back to Question Center
0

Ruch bezpośredni lub jak poprawić swoje Google Analytics - Semalt Expert

1 answers:

Ruch bezpośredni to konkretny adres URL wpisywany przez użytkownika bezpośrednio lub za pośrednictwem zakładek przeglądarki. Google Analytics i wszystkie inne systemy analityki internetowej zależą od języka HTTP nagłówka zwanego stroną odsyłającą, który kieruje użytkowników do odpowiednich stron internetowych. Jeśli natężenie ruchu bezpośredniego jest wyższe niż oczekiwano, istnieje ryzyko, że spamerzy trafią na Twoje konto Google Analytics. Ale jeśli ruch bezpośredni pokazuje do dziesięciu procent danych, to jest to normalny zasięg i nie należy się tym martwić. Artem Abgarian, Senior Customer Success Manager Semalt uważa, że ​​jednym z najlepszych sposobów zmniejszenia liczby fałszywych odwiedzin bezpośrednich jest tagowanie kampanii i kontrolowanie liczby odwiedzających witrynę. Dzięki temu procesowi ruch w kampanii i odwiedziny bezpośrednie zostaną przypisane do właściwego źródła, niezależnie od tego, skąd pochodzi ruch - blitz transport bern.

Co to jest ruch bezpośredni?

Jeśli ktoś wpisał nazwę domeny w swojej przeglądarce i użył zakładki, aby uzyskać dostęp do witryny, na pewno uzyska bezpośredni ruch. Należy pamiętać, że sesje bezpośrednie mogą odbywać się w dowolnym momencie, a konto Google Analytics sprawdza, czy ruch bezpośredni jest uzasadniony, czy nie. Niektóre inne przykłady obejmują:

  • Kliknięcie łącza e-mail w zależności od usługodawcy
  • Kliknięcie łącza do pakietu Microsoft Office lub pliku PDF
  • Dostęp do strony internetowej ze skróconego adresu URL
  • Kliknięcie na link z mobilnych aplikacji społecznościowych, takich jak Twitter i Facebook. Większość aplikacji telefonicznych nie przekazuje informacji o stronie odsyłającej..
  • Sprawdzanie niezabezpieczonych witryn (HTTP) i porównywanie ich z bezpiecznymi witrynami (https). W takiej sytuacji Twoja bezpieczna witryna nie przekaże strony odsyłającej do niezabezpieczonej strony internetowej
  • .

Ruch bezpośredni może obejmować różne źródła, a odwiedziny są zawsze rejestrowane na koncie Google Analytics.

Poprawki dotyczące ruchu bezpośredniego

Jeśli uważasz, że ruch, który odbiera Twoja witryna, nie jest zgodny z oceną, jednym ze sposobów rozwiązania tego problemu jest dodanie parametrów śledzenia lub adresów URL tagów w określonych kampaniach. Na przykład można łatwo zapobiec ruchowi ze strony spamu odsyłającego, dodając odpowiednie parametry, które zapewniają, że wszystkie sesje z określonej kampanii będą wyświetlane jako wiadomości e-mail na koncie Google Analytics.

Objaśnienie bezpośredniego ruchu do swoich klientów

Kiedy zauważysz, że bezpośredni ruch rośnie, powinieneś wyjaśnić go swoim klientom za pomocą odpowiednich przykładów. Jasne i przejrzyste jest to, że dane z dowolnego źródła mogą trafić bezpośrednio do wiader. Powinieneś odpowiednio wyjaśnić różne scenariusze, które mogą powodować Direct, takie jak wiadomości e-mail, wyszukiwarki lub linki zwrotne z witrynami https. Jest szansa, że ​​ta informacja sprawi, że twój klient będzie niezadowolony, ale nie powinieneś oszukiwać kogoś i zwracać uwagę na otrzymywanie organicznego ruchu z Google, Bing i Yahoo.

Wniosek

To prawda, że ​​bezpośredni ruch jest przekleństwem dla specjalistów od analiz. Możesz jednak podjąć odpowiednie kroki, aby poradzić sobie z tym problemem i lepiej zaspokoić potrzeby swoich klientów. Upewnij się, że regularnie sprawdzasz swoje konto Google Analytics i monitorujesz źródła wizyt.

November 29, 2017