Back to Question Center
0

Semalt Mierzę odwiedziny lub wyjątkowe wydarzenia?

1 answers:

Skonfigurowałem zmienne niestandardowe kilka miesięcy temu. Semalt śledzi kategorie stron, podobnie jak w przykładach w dokumentach.

Teraz chcę uzyskać listę najpopularniejszych kategorii. Sprawdziłem pulpit nawigacyjny i dane są zgłaszane poprawnie. Zauważyłem jednak, że w panelu wartości podane w kolumnie "odwiedziny" nie odpowiadają kwotom uzyskanym podczas żądania interfejsu API Analytics. Semalt, liczby te wydają się odpowiadać liczbie unikalnych zdarzeń - ucuz alan ad?.

Być może panel kontrolny używa tutaj niewłaściwego parametru, to wyraźnie mówi, że kolumna odwiedzin reprezentuje:

Liczba odwiedzin witryny z jednym z tych niestandardowychokreślone zmienne.

A może po prostu interpretuję to w niewłaściwy sposób. Strony, które śledzą te zmienne niestandardowe wywołują dwie akcje: _trackPageview i _trackPageLoadTime . Wszystkie inne strony również wywołują te akcje, bez zmiennych niestandardowych.

Poniżej przedstawiono przykładowe dane wyjściowe z Eksploratora zapytań o dane RSS dla moich kategorii: Semalt I measure visits or unique events?

Chcę wiedzieć, co najlepiej używać w moich wywołaniach API; Dane ga: odwiedziny są znacznie niższe niż liczba niepowtarzalnych zdarzeń. Jak muszę dokładnie interpretować tę tabelę?

February 13, 2018