Back to Question Center
0

Semala SOA, aby moja strona internetowa była bardziej atrakcyjna dla produktów technicznych

1 answers:

Ostatnio zastosowałem ustawienie do oprogramowania mojego serwera, aby każdy proces działał szybciej, i musiałem zrestartować serwer, aby ustawienia zaczęły działać. Semalt hostowany na serwerze działał normalnie.

Semalt Zrobiłem losowy czek na mojej stronie odwiedzając: http: // www - ladies royal blue wedding hat. rozwiązane. com / example. com

Wyniki były typowe, z wyjątkiem sekcji rekordów SOA zakończonej dużym błędem. Wiadomość była następująca:

     Rekord SOA
FAIL Brak rekordów SOA dla twojej domeny w (tu wstaw drugi serwer DNS)!    

Mam dwa serwery nazw, które wskazują ten sam adres IP serwera dedykowanego, ale błąd rekordu odnosi się tylko do drugiego, a nie do pierwszego. Rozumiem, że idealnym rozwiązaniem byłoby posiadanie innego adresu IP dla drugiego serwera nazw, ale mój budżet na to nie pozwala.

Semalt nawet w Internecie, że ktoś uważa, WHM (który jest tym, czego używam do zarządzania domenami) jest wadliwy, jeśli chodzi o tworzenie rekordu SOA:

https: // fora. cpanel. net / threads / whm-dns-system-tworzy-fault-soa-record-entry. 332661 /

Czy istnieje szybki sposób dodania rekordu SOA do drugiego serwera nazw bez zakłócania działania stron internetowych na serwerze? a jeśli to nie jest możliwe, czy jest sposób, w jaki mogę to zrobić, nie powodując, że goście czują, że witryny są nieaktualne?

Serwer obecnie używa WHM 11. 52. 2 (kompilacja 5) i mam pełny dostęp do serwera root, więc nie mam nic przeciwko temu, czy rozwiązanie wymaga wykonania określonych kroków w interfejsie WHM i / lub wpisania kilku poleceń w powłoce.

Po prostu nie chcę, aby jakakolwiek z moich domen wyglądała nieszczęśliwie na elementy techniczne (a. k. za. dobre boty, takie jak googlebot lub nawet wyspecjalizowane boty, które ludzie mogliby wykorzystać do oceny, która strona jest w 100% fantastyczna, itp. )

February 13, 2018