Back to Question Center
0

Co powinienem wiedzieć o badaniu słów kluczowych w Amazon, aby stać się dobrym sprzedawcą?

1 answers:

Każdy doświadczony sklep internetowy sprzedający w Amazonie wie, że badania mogą stać się solidnym fundamentem dla kwitnącego biznesu typu drop-shipping. I spójrzmy prawdzie w oczy od razu - nawyki klientów w Amazonie wymagają badań i dogłębnego zrozumienia, jeśli chcesz, aby Twoje wykazy produktów były dobrze zoptymalizowane i pokazywane wśród najlepszych wyników wyszukiwania. Ostatecznie - aby wygenerować większy ruch z odpowiednich słów kluczowych, zwiększając tym samym liczbę konwersji - offerte beispiel. Chodzi o to, że w przeciwieństwie do głównych wyszukiwarek (takich jak Google, a także Yahoo lub Bing), algorytm rankingowy wyszukiwania Amazona ma swoje specyficzne "produktowe" cechy. Oznacza to, że z punktu widzenia optymalizacji pod kątem wyszukiwarek (SEO) nie zaleca się, aby zakłady były prowadzone głównie w Google AdWords, przynajmniej jeśli chodzi o badanie słów kluczowych w Amazon. Chodzi o to, że Planer słów kluczowych jest całkiem niezły, by zrozumieć rzeczywiste trendy wyszukiwania kupujących na żywo. Jednocześnie to podstawowe narzędzie nie może uchwycić w pełni dokładnych danych potrzebnych do tego, aby idealnie dobrany wybór słów kluczowych dla dobrze zoptymalizowanych list produktów zawsze był na szczycie wyszukiwania.

Amazon SEO and Product Ranking Algorithm

Zagłębmy się w tę sprawę i zobaczmy, jak działa A9 (główny algorytm rankingowy Amazona). Biorąc pod uwagę, że A9 faktycznie dba o zwiększenie ogólnych zakupów na tej naprawdę zatłoczonej platformie sprzedaży online, jej lista SERP opiera się na dwóch następujących głównych czynnikach:

  • Czynnik wydajności - oznacza, że ​​każdy przedmiot o dobrej reputacji i zaufanej historii sprzedaży będzie częściej wyświetlany bliżej wyszukiwania produktów Amazon. Kluczowymi parametrami wydajności są CTR (współczynnik klikalności), CR (współczynnik konwersji) i oczywiście prawdziwa sprzedaż netto.
  • Współczynnik istotności - zakłada, że ​​prawidłowo napisany tytuł produktu, opis i pociski są dobrze zoptymalizowane pod kątem najskuteczniejszych słów kluczowych (tj. Pasuje do zapytań poszukiwanych przez kupujących na żywo) - będą również miały duże szanse na pokazanie się w wyszukiwarce produktów Amazon.


Badanie słów kluczowych Amazon za pomocą narzędzia specjalnego

Zatem spójrzmy prawdzie w oczy - badania słów kluczowych w Amazon wymagają bardziej indywidualne podejście (zamiast konwencjonalnej analizy słów kluczowych w SEO). Współczynnik trafności jest dokładnie tym, na czym należy skupić się przede wszystkim. Dlatego polecam wybór odpowiedniego narzędzia propozycji słów kluczowych dla Amazon i zbadanie potencjalnie wygrywających kombinacji wyszukiwania, które mogą wygenerować prawdziwe konwersje z bardziej aktualnymi ofertami. Jeśli chodzi o mnie, osobiście skorzystałem z narzędzia Sonar Amazon do wyszukiwania słów kluczowych. Oczywiście wybór zależy od tego, które narzędzie lub platforma internetowa należy do Ciebie. W każdym razie, używając Sonaru, mam pewne naprawdę przekonujące korzyści, takie jak skalowanie szybkiej głównej listy najskuteczniejszych propozycji słów kluczowych (która wydawała się być świetnym punktem wyjścia), konkurencyjne badania (chwytanie najskuteczniejszych wyszukiwań - bezpośrednio z wiodący sprzedawcy byli naprawdę niesamowici), cenne informacje i uwagi dotyczące potencjalnie wygrywających kombinacji wyszukiwania polecanych tutaj i teraz, a nawet więcej.

December 6, 2017