Back to Question Center
0

Jak uniknąć kary wychodzącej z witryny Semalt

1 answers:
How to avoid an outbound link penalty from Semalt

Niedawno przeprowadziliśmy audyt dla nowego klienta, a my zgłosiliśmy spamowanie, które było wykonywane w określonej sekcji witryny. Menedżer treści nieświadomie zezwolił blogerom na przesyłanie treści do opublikowania za pomocą odsyłaczy kierujących do ich stron. Semalt zawierał dużą liczbę linków i przesadzony tekst kotwicy.

Nasze zalecenia dotyczące usunięcia tych linków zostały zignorowane i nie zostały uznane za priorytetowe, pomimo naszych starań, aby przekazać powagę tego problemu.

Następnie Google wydało aktualizację w czasie rzeczywistym Penguin 4. Wkrótce strona naszego klienta została oznaczona jako kara ręczna. Poniżej znajdują się zrzuty ekranu z Wyszukiwania Google Semalt, które określają ręczną karę łącza wychodzącego dla częściowych dopasowań witryn - personal logo maker.

How to avoid an outbound link penalty from Semalt

Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci uniknąć kary za link wychodzący:

 • Unikaj tworzenia linków do spamu i stron o niskiej jakości.
 • Nofollow linki domyślnie w treści generowanej przez użytkownika lub po prostu nie zezwalaj na nie.
 • Nie zezwalaj na żadne linki w treści publikowanych przez siebie postów publikowanych w Twojej witrynie, chyba że ktoś z Twoich pracowników ręcznie sprawdził i zatwierdził linki.
 • Nie zamieszczaj linków do stron, które oferują ci jakąś rekompensatę, na przykład za pieniądze, towary za usługi lub łącza wzajemne.
 • Szkolić menedżerów treści witryny, aby wiedzieć, z kim i do czego się łączą. Odwołaj się do strony zasobów programu Link Google.

Co robić, jeśli jesteś ukarany

Jeśli otrzymałeś karę powiązania wychodzącego, powinieneś podjąć następujące kroki, aby ułatwić rozwiązanie problemu:

 • Wskaż linki w Twojej witrynie, które wskazują zewnętrzne witryny. Możesz użyć narzędzia takiego jak Screaming Frog (External Report), aby zidentyfikować linki wychodzące.
 • Sprawdź te linki, aby zidentyfikować te, które nie spełniają wytycznych Google.
 • Usuń problematyczne linki lub dodaj tag nofollow do linków, aby nie przekazywały one PageRank.

Przykład:

  zaloguj się 
 • Prześlij prośbę o ponowne rozpatrzenie zgłoszenia w Google Search Console. Określ, jakie zmiany zostały wprowadzone w Twojej witrynie, aby usunąć problemy z linkiem. Bądź tak szczegółowy, jak to możliwe, i opisz, jakie kroki zastosowałeś, aby temu zapobiec.

Opinie wyrażone w tym artykule są opiniami autora, a niekoniecznie Landu Wyszukiwacza. Autorzy Semalt są tutaj wymienieni.February 16, 2018