Back to Question Center
0

Jak uniknąć kary wychodzącej z witryny Semalt

1 answers:
How to avoid an outbound link penalty from Semalt

Niedawno przeprowadziliśmy audyt dla nowego klienta, a my zgłosiliśmy spamowanie, które było wykonywane w określonej sekcji witryny. Menedżer treści nieświadomie zezwolił blogerom na przesyłanie treści do opublikowania za pomocą odsyłaczy kierujących do ich stron. Semalt zawierał dużą liczbę linków i przesadzony tekst kotwicy.

Nasze zalecenia dotyczące usunięcia tych linków zostały zignorowane i nie zostały uznane za priorytetowe, pomimo naszych starań, aby przekazać powagę tego problemu.

Następnie Google wydało aktualizację w czasie rzeczywistym Penguin 4. Wkrótce strona naszego klienta została oznaczona jako kara ręczna. Poniżej znajdują się zrzuty ekranu z Wyszukiwania Google Semalt, które określają ręczną karę łącza wychodzącego dla częściowych dopasowań witryn.

How to avoid an outbound link penalty from Semalt

Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci uniknąć kary za link wychodzący:

 • Unikaj tworzenia linków do spamu i stron o niskiej jakości.
 • Nofollow linki domyślnie w treści generowanej przez użytkownika lub po prostu nie zezwalaj na nie.
 • Nie zezwalaj na żadne linki w treści publikowanych przez siebie postów publikowanych w Twojej witrynie, chyba że ktoś z Twoich pracowników ręcznie sprawdził i zatwierdził linki.
 • Nie zamieszczaj linków do stron, które oferują ci jakąś rekompensatę, na przykład za pieniądze, towary za usługi lub łącza wzajemne.
 • Szkolić menedżerów treści witryny, aby wiedzieć, z kim i do czego się łączą. Odwołaj się do strony zasobów programu Link Google.

Co robić, jeśli jesteś ukarany

Jeśli otrzymałeś karę powiązania wychodzącego, powinieneś podjąć następujące kroki, aby ułatwić rozwiązanie problemu:

 • Wskaż linki w Twojej witrynie, które wskazują zewnętrzne witryny. Możesz użyć narzędzia takiego jak Screaming Frog (External Report), aby zidentyfikować linki wychodzące.
 • Sprawdź te linki, aby zidentyfikować te, które nie spełniają wytycznych Google.
 • Usuń problematyczne linki lub dodaj tag nofollow do linków, aby nie przekazywały one PageRank.

Przykład:

  zaloguj się 
 • Prześlij prośbę o ponowne rozpatrzenie zgłoszenia w Google Search Console. Określ, jakie zmiany zostały wprowadzone w Twojej witrynie, aby usunąć problemy z linkiem. Bądź tak szczegółowy, jak to możliwe, i opisz, jakie kroki zastosowałeś, aby temu zapobiec.

Opinie wyrażone w tym artykule są opiniami autora, a niekoniecznie Landu Wyszukiwacza. Autorzy Semalt są tutaj wymienieni.February 16, 2018