Back to Question Center
0

Czy możesz mi pomóc zrozumieć algorytm rankingowy Amazon?

1 answers:

Algorytm rankingu Amazon do wyszukiwania produktów (znany również jako A9) ma na celu uszeregowanie różnych produktów, więc gdy klient szuka jakiegoś przedmiotu w sprzedaży - odpowiednie wyniki wyszukiwania są zbierane i dostarczane w dwóch etapach.Mówiąc prościej, gdy potencjalny nabywca przeprowadza wyszukiwanie produktu, algorytm rankingowy Amazon najlepiej stara się zapewnić najlepsze wyniki odpowiadające żądaniom klienta. Podczas gdy Google pokazuje wyniki zapewniające najlepszą odpowiedź po zapytaniu wprowadzonym przez użytkownika, algorytm rankingowy Amazona skupia się na pokazaniu, jaki produkt kupujący jest bardziej skłonny kupić. Oznacza to, że proces rankingu produktów na Amazon jest prostszy, jeśli porównać go z podobną procedurą stosowaną przez główne wyszukiwarki takie jak Google, a także Yahoo, Bing, itp - ubiquiti nvr software freeware.

Główne czynniki dla algorytmu rankingu Amazon

Ogólnie rzecz biorąc, głównym celem algorytmu rankingu Amazon jest zapewnienie maksymalnego przychodu na każdego klienta dokonującego zakupów ponad tam. Między innymi, optymalizacja pod kątem wyszukiwarek w Amazon obstawia różne czynniki wewnętrzne. Chodzi mi o to, że nie ma żadnej optymalizacji poza stroną Amazon - po prostu nie zwraca uwagi na lwią część zewnętrznych czynników SEO, takich jak media społecznościowe, budowanie linków, domain authority itd.Jak już powiedziałem, głównym celem algorytmu rankingu Amazon jest maksymalne wykorzystanie maksymalnego przychodu na klienta (RPC). W związku z tym podstawowe czynniki brane pod uwagę przez A9 są następujące:

  • Współczynnik konwersji - jest generalnie napędzany przez opinie klientów, konkurencyjne ceny i jakość obrazu produktu.
  • Trafność i zadowolenie klienta - o ile czynniki istotne są określone głównie przez tytuł produktu i opis produktu, wysoki poziom zadowolenia klienta znajduje się również wśród czynników istotnych tam.
  • Retencja - czynniki te dotyczą głównie poziomu ODR (wskaźnik defektów zamówień), a także informacji zwrotnych od sprzedawcy.

Zgodnie z algorytmem rankingowym A9 Amazon maksymalny zysk można uzyskać tylko poprzez zwiększenie zadowolenia klientów i wielokrotne ich wnoszenie w celu dokonania kolejnego zakupu.Należy jednak pamiętać, że oprócz maksymalnego RPC, Amazon traktuje również zachowanie klientów. Oznacza to, że przy rankingu danego produktu Amazon wykorzystuje nie tylko rzeczywiste stawki konwersji, ale także ich oczekiwane wartości. Mówiąc prościej, Amazon może rozsądnie oczekiwać, że zostanie on rozebrany, biorąc pod uwagę, że cena za dany produkt jest zdecydowanie wyższa niż w przypadku innych podobnych ofert na rynku. I pamiętaj, że kompletność strony produktu wraz z jej główną sekcją wypełnioną jest bardzo ważna dla algorytmu rankingu Amazon. Dlatego należy unikać pojedynczego pola lub nie być w pełni wypełnione. W ten sposób zawsze będziesz mieć większe szanse na wyświetlenie na górze SERPów na podstawie żądanego przedmiotu od kupującego.

December 22, 2017