Back to Question Center
0

Jak zwiększyć sprzedaż Amazon i stać się bestsellerem?

1 answers:

W naszych czasach Amazon jest największym na świecie sprzedawcą internetowym, w którym można znaleźć produkty dla wszystkich smaków. Ta platforma zapewnia doskonałe możliwości zarówno dla sprzedawców, jak i sprzedawców zewnętrznych. Jeśli masz inteligentne podejście do rozwoju swojej działalności, Amazon pochwali Cię wysoką przychodami i pozycją TOP - internationaler umzug.at.

Popularność platformy Amazon stale rośnie, przyciągając coraz więcej lojalnych klientów. Według danych statystycznych co najmniej 88 000 USD wydawane jest co minutę na całym świecie na tej platformie. Kupujący rysują Amazon jako platformę, na której mogą znaleźć wszystko, nawet więcej niż w Google. Google nadal jest cennym źródłem informacji, ale nie dla badaczy produktów.

Biorąc wszystko pod uwagę, myślę, że warto podzielić się z Wami kilkoma wskazówkami, jak zwiększyć sprzedaż w Amazon i poprawić pozycję w rankingu. Przyjrzyjmy się zatem praktycznym wskazówkom i sztuczkom.

Sposoby zwiększania sprzedaży Amazon

Generowanie pozytywnych recenzji na Amazon

Siła opinii klientów na Amazon nie może być niedoszacowana. Mają główny wpływ na pozycję użytkownika w rankingu na stronie wyników wyszukiwania Amazon i mogą poprawić lub zniweczyć działania optymalizacyjne. Według ostatnich statystyk branżowych, 88% konsumentów twierdzi, że wierzy w opinie online tak samo jak osobiste rekomendacje i podejmuje decyzję o zakupie w oparciu o liczbę i jakość ostatnich recenzji i rankingów gwiazd.

Dlatego musisz dołożyć wszelkich starań, aby generować wysokiej jakości i ekologiczne recenzje Twoich produktów. Recenzje z treściami wideo lub obrazami mogą zdziałać cuda. Zachęcaj swoich stałych klientów do opuszczania długich i opisowych recenzji, aby pomóc innym kupującym w podjęciu właściwej decyzji. Jeśli znasz lokalnych mieszkańców, którzy korzystają z Twojego produktu, przejdź do nich i poproś o odłożenie recenzji.

Należy jednak mieć świadomość, że Amazon aktywnie walczy z nieekologicznymi lub innymi słowy zachęcającymi recenzjami. Dlatego musisz upewnić się, że wszystkie recenzje produktów są tworzone w równym stopniu i wyglądać naturalnie.

Aby zarządzać wszystkimi recenzjami produktów i zawsze mieć świadomość negatywnych opinii, możesz użyć specjalnego oprogramowania badawczego do tego celu. Na przykład narzędzie Feedback Five pomoże zwiększyć objętość przesłanych opinii i natychmiast zareagować na negatywne odpowiedzi.

Praca nad optymalizacją i ulepszaniem aukcji

System rankingu Amazon uwzględnia nie tylko recenzje produktów, ocenę sprzedawcy i cenę, ale także sposób organizacji wykazu produktów. Podobnie jak w Google, musisz strategicznie uwzględnić wybrane kryteria wyszukiwania w tytule, punktach i opisie. Amazon zapewnia kupcom możliwość nadania tytułowi produktu odpowiednich terminów wyszukiwawczych i opisowych. Ten aspekt optymalizacji aukcji w Amazon różni się od Google, w której musisz mieć krótki i dokładny tytuł z jednym tylko wyszukiwanym hasłem. Jednak Amazon chce uprościć proces wyszukiwania zarówno botów, jak i użytkowników, zapewniając im jednocześnie wyraźny opis produktu. Amazon sugeruje uwzględnienie w tytule następujących cech produktu: marka, opis, linia produktów, materiał, kolor, rozmiar i ilość. Nie musisz jednak uwzględniać w tytule haseł dotyczących ceny i reklam, aby kupujący skupili się na podstawowych informacjach.

Aby znaleźć najbardziej trafne i ukierunkowane wyszukiwane hasła dla Twojego wpisu, radzę użyć narzędzia Amazon Keyword, które implementuje usługę autouzupełniania Amazon, aby znaleźć popularne słowa kluczowe z długim ogniskiem. Ponadto za pomocą tego narzędzia można ocenić liczbę wyszukiwań każdego wybranego wyszukiwanego hasła.

Sposoby na wygranie Buy Box na Amazon

Amazon jest bardzo konkurencyjną platformą wyszukiwania, gdzie może stać się bestsellerem lub wygrać Buy Box; musisz mieć dobrą historię sprzedaży i konkurencyjną politykę cenową. Amazon nie zapewnia zestawu ścisłych reguł dotyczących wygrywania Buy Box, ale istnieje wiele czynników, które wpływają na Twoją zdolność do wygrania.

Najpierw musisz zwiększyć uprawnienie do Buy Box. Aby to zrobić, powinieneś mieć konto profesjonalnego sprzedawcy i handlować swoimi rzeczami przez co najmniej trzy miesiące. Innym sposobem, w jaki możesz to poprawić, jest skorzystanie z usług Amazon.

Co więcej, aby wygrać Amazon Buy Box, powinieneś mieć wysoki poziom wydajności. Na wysoki poziom wydajności mogą mieć wpływ takie czynniki, jak historia udanej sprzedaży, doskonała obsługa klienta, doskonałe wskaźniki klienta i jakość usług dostawczych.

Szczególną uwagę należy zwrócić na cenę wyładunkową (rzeczywistą cenę produktu z opłatą za dostawę). Aby zachować konkurencyjność w swojej niszy, należy przeprowadzić analizę nisz rynkowych lub użyć specjalnych narzędzi do wyceny, takich jak FeedVisitor lub Teikametricks. Narzędzia te pomogą Ci automatycznie monitorować ceny powiązanych produktów w ramach niszy rynkowej. Za pomocą tego narzędzia będziesz w stanie wprowadzić wszystkie wymagane zmiany w polityce cenowej za każdym razem, gdy zobaczysz, że ktoś zapewnia niższą cenę, niż masz.

Reklama Pay Per Click na Amazon

Jeśli chcesz zmaksymalizować swój zysk na Amazon, spróbuj programu sponsorowanych produktów Amazon. Pomoże Ci wyświetlić Twoje rzeczy pod wynikami wyszukiwania, w prawej kolumnie lub na stronach szczegółowych. Amazon PPC to dobry sposób dla kupców online na kupowanie pozycji w GÓRĘ wyników wyszukiwania Amazon. Zgodnie z tym programem sprzedawca powinien płacić za każdym razem, gdy klient kliknie jego reklamę w wynikach wyszukiwania. Im bardziej niszowa konkurencja, w której handlujecie, tym wyższa cena kliknięcia będzie musiała zapłacić.

Usługi marketingowe na platformie Amazon

Takie metody komunikacji z klientami, jak połączenia bezpośrednie i e-mail marketing są zabronione w Amazon. Nie oznacza to jednak, że nie możesz użyć żadnych innych technik promocyjnych, aby przyciągnąć kupujących do swojego sklepu Amazon. Możesz skorzystać z blogowania i marketingu w mediach społecznościowych, aby to osiągnąć. Ponadto możesz stworzyć swój blog związany z Twoją firmą. Platformy takie jak Quora, Hubpages i Go Artykuły to także świetne miejsce do pisania treści wokół twojego tematu, gdzie możesz zostawić link w swoim sklepie Amazon.

December 22, 2017