Back to Question Center
0

Semalt Expert opracowuje narzędzia do usuwania danych witryn internetowych

1 answers:

Web scraping polega na pobraniu danych witryny za pomocą robota sieciowego. Ludzie używają narzędzi do wyodrębniania danych z witryn internetowych w celu uzyskania cennych informacji ze strony internetowej, które można wyeksportować na inny lokalny nośnik pamięci lub zdalną bazę danych. Skrobaczka internetowa to narzędzie, za pomocą którego można indeksować i zbierać informacje o witrynie, takie jak kategorie produktów, cała witryna (lub jej części), treść oraz obrazy. Możesz uzyskać dowolną zawartość witryny z innej witryny bez oficjalnego interfejsu API do obsługi bazy danych.

W tym artykule SEO znajdują się podstawowe zasady działania tych narzędzi do wyodrębniania danych witryny. Możesz nauczyć się sposobu, w jaki pająk wykonuje proces indeksowania, aby zapisać dane witryny w uporządkowany sposób w celu zbierania danych witryn - ray ban polarizado original.Rozważymy narzędzie do wyodrębniania danych z witryny BrickSet. Ta domena to witryna społecznościowa, która zawiera wiele informacji o zestawach LEGO. Powinieneś być w stanie stworzyć funkcjonalne narzędzie do ekstrakcji Pythona, które może podróżować na stronę BrickSet i zapisywać informacje jako zestawy danych na ekranie. Skrobaczka ta jest rozszerzalna i może zawierać przyszłe zmiany w jej działaniu.

Potrzeba

Aby stworzyć skrobak w Pythonie, potrzebujesz lokalnego środowiska programistycznego dla Python 3. To środowisko uruchomieniowe jest Python API lub Software Development Kit do tworzenia niektórych istotnych elementów twojego oprogramowania do przeszukiwania sieci. Jest kilka kroków, które można wykonać podczas tworzenia tego narzędzia:

Tworzenie skrobaka podstawowego

Na tym etapie musisz być w stanie systematycznie znajdować i pobierać strony internetowe witryny internetowej. Z tego miejsca można pobierać strony internetowe i wyciągać z nich potrzebne informacje. Różne języki programowania mogą osiągnąć ten efekt. Twój robot indeksujący powinien być w stanie jednocześnie indeksować więcej niż jedną stronę, a także być w stanie zapisać dane na różne sposoby.

Musisz wziąć klasę Scrappy swojego pająka. Na przykład nasza nazwa pająka to brickset_spider. Wynik powinien wyglądać następująco:

skrypt instalacji pip

Ten łańcuch kodu to Python Pip, który może wyglądać podobnie jak w ciągu znaków:

mkdir brickset-scraper

Ten ciąg tworzy nowy katalog. Możesz przejść do niego i użyć innych poleceń, takich jak wejście dotykowe, w następujący sposób:

skrobak dotykowy. py

December 22, 2017