Back to Question Center
0

Rola skrobania danych w biznesie - porady semaltyczne

1 answers:

Szeroka gama specjalistów i firm korzysta dziś z skrobania danych. Jest to wysoko ceniona technologia do automatyzacji ekstrakcji niezorganizowanych danych sieciowych i przekształcania jej w łatwy do zarządzania format. Skrobanie danych polega głównie na przechodzeniu przez URL za pomocą robota i użyciu XPath, CSS, REGEX lub innej odpowiedniej techniki w celu wydobycia pożądanych informacji ze strony internetowej. W związku z tym zapewnia sposób zbierania informacji automatycznie z sieci.

Obecnie istnieje wiele rozwiązań dotyczących skrobania danych - od w pełni zautomatyzowanych rozwiązań, które mogą przekształcać całe witryny w uporządkowane informacje w systemy ad-hoc, które wymagają ludzkiego wysiłku - günstig sweatstoff kaufen.

Skrobanie danych ma niezliczone zastosowania. Oto najczęstsze zastosowania skrobania w Internecie w biznesie:

1. Śledzenie obecności w Internecie

Jednym z ważnych aspektów skriningu danych jest to, że można go wykorzystać do indeksowania profili biznesowych i recenzji na stronach internetowych. Uzyskane informacje mogą pomóc w ocenie działania produktu, reakcji użytkownika i zachowania itp. Skrobanie przez Internet może zawierać listę dziesiątek tysięcy profili użytkowników i ich opinii, które mogą być bardzo przydatne w analizach biznesowych.

2. Wyodrębnianie danych o produktach i cenach dla stron porównawczych

Istnieją roboty sieciowe, które indeksują ceny produktów, opisy i obrazy w celu uzyskania danych do porównania lub przynależności. Uzyskane dane na temat cen mogą pomóc w optymalizacji cen, co, jak się okazało, poprawia marże zysku o znaczny procent. Firmy z branży e-commerce mogą skorzystać z dostępnych narzędzi do skrobania danych , aby zapewnić, że zapewniają najlepsze stawki przez cały czas.

3. Analiza klientów i ich analiza

Jest to głównie robione przez nowe kanały / strony internetowe w celu zrozumienia ich odbiorców. Zeskanowane dane można wykorzystać do poznania zachowania odbiorców. W przypadku kanału może to pomóc w przekazywaniu odbiorcom ukierunkowanych wiadomości. Na przykład to, co oglądasz w Internecie, dostarcza wzorce zachowań, które strona internetowa może wykorzystać do poznania tego, co naprawdę lubisz.

4. Zarządzanie reputacją online

Obecnie firmy wydają miliony na utrzymanie doskonałej obecności w Internecie, a skrobanie na stronach internetowych pozostaje jedną z najistotniejszych technik służących do tego celu.Zeskanowane dane pozwalają lepiej poznać strategię zarządzania reputacją online, ponieważ pomagają zrozumieć odbiorców, na których masz nadzieję wpłynąć, a także obszary, które mogą zaszkodzić Twojej reputacji. Dzięki niezawodnemu robotowi sieciowemu możesz łatwo odkryć liderów opinii, sentymenty w tekście, popularne tematy i aspekty demograficzne, takie jak wiek i płeć. Możesz wykorzystać te informacje na swoją korzyść.

5. Wykrywanie nieuczciwych recenzji

Opinia spamowanie lub pisanie fałszywych recenzji i opinii w celu wprowadzenia w błąd czytelników stało się poważnym problemem dla osób, które polegają na przeglądach internetowych i opiniach w różnych celach.Przetwarzanie stron internetowych może być pomocne w indeksowaniu pisemnych recenzji, weryfikacji autentycznych, a także wykrywaniu i blokowaniu fałszywych.

W obecnych czasach dużych zbiorów danych i rosnącej konkurencji korzystanie ze skrobie danych jest nieskończone. Twoja firma może znaleźć co najmniej jeden obszar, w którym dane internetowe mogą być opłacalne. Przetwarzanie danych jest zatem integralną częścią biznesu XXI wieku.

December 22, 2017