Back to Question Center
0

Jak zdominować system rankingu wyszukiwania Amazon?

1 answers:

Wysoka pozycja produktu na Amazon jest równa dużej sprzedaży, ponieważ większość użytkowników klika pierwsze wyniki, które widzi na Amazon SERP, odpowiadając na nie jako najlepsze.Aby Twoje produkty były widoczne na stronie wyników wyszukiwania, musisz zrozumieć, jak działa algorytm rankingowy wyszukiwania A9 w Amazon.

W tym artykule omówimy podstawową zasadę pracy algorytmu rankingu Amazon i zwrócimy szczególną uwagę na każdy czynnik rankingu.

A9 lub algorytm rankingu wyszukiwania Amazon

Zgodnie z ostatnim badaniem przeprowadzonym przez PowerReviews, ponad 1 000 amerykańskich klientów rozpoczyna wyszukiwanie produktów w Amazon - 100 watt box vape. Google znajduje się na drugim miejscu, a następnie kilka popularnych rynków e-commerce. Ci, którzy rozpoczynają badania swoich produktów na Amazon, wyjaśniają swój wybór, wybierając produkt, recenzje, bezpłatną wysyłkę i oferty.

Ankieta pokazuje, jak potężna jest ta platforma transakcyjna w Internecie. Zapewnia wiele możliwości i korzyści dla sprzedawców detalicznych. Jednak musisz zmagać się z konkurentami z branży, aby twoje rzeczy były widoczne na Amazon SERP.

Aby być konkurencyjnym, musisz wiedzieć, jak działa algorytm Amazon A9. Przede wszystkim należy zauważyć, że A9 różni się całkowicie od Google. Gdy klient szuka wymaganego produktu w Amazon, wyniki wyszukiwania są dostarczane w dwuetapowym procesie. Na pierwszym etapie użytkownicy otrzymują najbardziej odpowiednie wyniki zapytania z katalogów. Na drugim etapie wszystkie te wyniki są uszeregowane według trafności i popularności. Podstawowym celem firmy Amazon jest maksymalizacja łącznego przychodu firmy na każdego klienta. Jeśli Twój sklep internetowy przynosi więcej przychodów Amazonowi, najprawdopodobniej znajdzie się on na górze strony wyników wyszukiwania. Amazon nieprzerwanie pracuje pod swoją ulepszoną algorytmem rankingowym. Obecnie biorą pod uwagę takie czynniki, jak reakcje użytkownika, analiza programowa, kluczowe wskaźniki biznesowe i wskaźniki wydajności.

Istotne elementy algorytmu rankingu wyszukiwania Amazon

Istnieją trzy podstawowe czynniki rankingowe Amazon bierze pod uwagę produkty rankingowe na stronie wyników wyszukiwania:

  • Współczynnik konwersji

Czynniki, które mogą wpływać na współczynnik konwersji, obejmują przeglądy, jakość i rozmiar obrazów oraz politykę cenową. Jeśli chcesz mieć wysoki współczynnik konwersji, musisz utrzymać konkurencyjne ceny. Co więcej, istotne jest generowanie pozytywnych opinii na temat twoich produktów, ponieważ dają one wyobrażenie potencjalnym klientom o reputacji Twojej marki.

  • Trafność

Głównym czynnikiem, który mówi Amazonowi, kiedy należy rozważyć stronę swojego produktu pod kątem wyniku wyszukiwania, jest trafność. Dlatego wszystkie produkty powinny być maksymalnie dopasowane do zapytania użytkownika. Aby poprawić ten czynnik, musisz pracować pod swoim tytułem i opisem, a także pod swoim wpisem. Wszystkie te sekcje muszą być dobrze zoptymalizowane i zawierać ukierunkowane wyszukiwane hasła.

  • Zadowolenie klienta

Czynniki te pomagają utrzymać klientów, w tym informacje zwrotne od sprzedawców i częstotliwość wadliwych zamówień. Tajemnica jest bardzo prosta. Musisz zaspokoić potrzeby swoich klientów, a oni wrócą do Ciebie. Im więcej pozytywnych recenzji zbierzesz na swojej stronie, tym większe szanse przyciągnięcia większej liczby potencjalnych klientów do Twojej strony.

December 22, 2017