Back to Question Center
0

Czy możesz mi pomóc wyjaśnić zalety SEO linków zwrotnych?

1 answers:

Przed czymkolwiek, spójrzmy na główny słowniczek o linkach zwrotnych w SEO. Powinieneś znać te normalne warunki dotyczące samych linków i procesu budowania linków na dużą skalę. Przyjrzyjmy się podstawom dotyczącym linków wstecznych objaśnionych za pomocą definicji podstawowych.

Bardzo podstawowe informacje na temat linków wstecznych Poradnik

Link Juice

Link Juice - ogólna ocena, a nie określony pomiar. Link juice to potencjalna "siła", "wartość" i "autorytet" linku przekazanego z jednej strony na drugą. Termin ten używany jest w celu odniesienia do wysokiej jakości linków wstecznych z atrybutem DoFollow wstawionym w kodzie HTML. Takie linki zwrotne są zwykle przeznaczone do przekazywania lub redystrybuowania jednego z najważniejszych parametrów łącza internetowego zwanego wynikiem PageRank.

Linki wsteczne z DoFollow

Linki DoFollow - są jedynym rodzajem linków zwrotnych, które mają być wykorzystywane do celów SEO. Mówiąc prościej, moc linków zwrotnych z DoFollow obraca się głównie wokół ich zdolności do przekazywania Link Juice. Te linki służą do indeksowania - mam na myśli, że pomagają przeszukiwać roboty indeksujące w różnych sekcjach i stronach witryny lub blogu. Jednocześnie linki wsteczne z funkcją DoFollow oferują zewnętrzną ścieżkę wskazującą stronę docelową w innym miejscu w Internecie. Oznacza to, że każdy żywy użytkownik może "podążać" ścieżką takiego powiązanego połączenia.

Linki zwrotne z NoFollow

Nie można tworzyć linków zwrotnych z innego rodzaju linków, ale mają one zerową wagę i mają wpływ na SEO. Wbudowane z tagiem NoFollow, linki te nie mogą przekazywać Link Juice. W związku z tym nie mają bezpośredniego wpływu na pozycję strony w rankingu. Na przykład łącza NoFollow mogą być używane, gdy musisz ustawić połączenie zewnętrzne z niezupełnie zaufaną witryną lub blogiem. Niemniej jednak są one nadal przydatne do lepszego indeksowania i mogą pomóc w tworzeniu zróżnicowanego portfela różnych linków o nierównej sile i celu. A szczególnie różnorodność to najbardziej korzystna właściwość profilu linku. Chodzi mi o to, że ten sygnał jest wystarczająco ważny, aby Google mógł być brany pod uwagę przy przyznawaniu pozycji w rankingu wyszukiwania.

Linki zwrotne niskiej jakości

Ta kategoria linków wstecznych można wytłumaczyć jako połączenia niskiej jakości, zwykle tworzone w desperackiej próbie podwyższenia aktualnych pozycji w rankingu wyszukiwania za wszelką cenę. Chodzi mi o to, że obstawianie spamerów, nieistotnych, a nawet nielegalnych miejsc docelowych, te linki mogą raczej zaszkodzić ogólnemu wysiłkowi SEO, zamiast dać jakąkolwiek prawdziwą poprawę. Dlatego powinieneś zostać ostrzeżony i oderwać się od niskiej jakości linków zwykle tworzonych w ogromnych ilościach z kół linków (wymiana linków), PBN (prywatne sieci blogów) lub pozbawionych skrupułów dostawców oferujących pozornie naturalne płatne linki do sprzedaży.

Linki wewnętrzne

Ten typ budowania linków jest używany jako solidne podłoże dla architektury strony internetowej, przyczyniając się do lepszego i bardziej przyjaznego dla użytkownika przeglądania. Linki wewnętrzne przekazują fragment w obrębie tej samej domeny - ułatwiając nawigację w różnych sekcjach i powiązanych stronach w witrynie lub blogu. Należy jednak pamiętać, że dobra logiczna struktura jest nadal dość mierzalnym sygnałem, który może przyczynić się do potencjalnie wyższej pozycji w rankingu wyszukiwania w dłuższej perspektywie, przynajmniej pośrednio Source .

December 22, 2017