Back to Question Center
0

Jak działa wymiana linków zwrotnych?

1 answers:

Podstawową metodą generowania linków jest wymiana linków zwrotnych z witrynami powiązanymi z niszą. Te wymiany zazwyczaj następują po takich postscriptach, jak "zalecamy", "naszych sponsorów", "naszych partnerów" lub coś podobnego do nich. Firmy myślą, że jeśli zawierają link do źródła, to źródło powinno oczywiście łączyć się z nimi. W przeciwnym razie firmy wysyłałyby masowe wiadomości e-mail z tymi samymi wiadomościami. Oprócz tego, że jest to wynikowy sposób generowania linków, jest to również tani lub nawet darmowy sposób na uzyskanie odpowiednich linków. Jednak takie podejście do budowania powiązań było korzystne w przeszłości, ale nie teraz - donde estudiar fotografia. Wyszukiwarki stały się bardziej inteligentne i zrozumiały, że tego rodzaju linki przychodzące nie były prawdziwymi głosami na stronę internetową, ale raczej sposobem na stronę internetową w celu zwiększenia jej pozycji w rankingu.Dlatego wyszukiwarki zaczęły dawać mniejszą wartość linkom zewnętrznym oznaczonym jako wzajemne. Późniejsze wzajemne powiązania zostały całkowicie zdewaluowane, a wiele małych firm straciło dzięki niemu swój ranking. Tego rodzaju linki nie powodują poważnych sankcji Google, ale najprawdopodobniej nie przydadzą się w Twojej kampanii optymalizacyjnej. Wzajemne linki mogą wnieść pewną wartość do witryn. Jednak ta wartość będzie niższa niż wcześniej i mniejsza niż z jakościowych linków wstecznych. Jednak niewielka wartość jest nadal wartością. Dlatego nie powinieneś całkowicie odrzucać wzajemnych powiązań. Tego typu linki mogą zapewnić dodatkową korzyść - ruch polecający. Prawdopodobnie nie dostaniesz dużo ruchu polecającego z wzajemnych linków, ale mimo to może być korzystny dla twojego biznesu online.


Jak utworzyć wzajemne powiązania?

Nie wszystkie wzajemne powiązania są jednakowo tworzone. Niektóre z nich są cenniejsze niż inne, w zależności od źródła internetowego, z którym wymieniasz linki zwrotne. Powinieneś wymieniać tylko linki z branżowymi źródłami internetowymi. Będzie wyglądał podejrzanie dla wyszukiwarek, jeśli masz siedzibę w sferze edukacji i handlu detalicznego, na przykład książki, ale możesz wymienić linki z biurem podróży. Można jednak znaleźć wspólną płaszczyznę ze stroną internetową, która przynajmniej nieznacznie wiąże się z Twoją branżą. Na przykład, jeśli biuro podróży opublikowało artykuł na temat książek o tematyce przygodowej, link do książki online będzie wyglądał naturalnie w tej treści.

Kilka linków z nieistotnych stron nie zaszkodzi twojej reputacji, ale jeśli masz więcej, ryzykujesz, że Twój profil będzie podejrzany dla wyszukiwarek. Zbyt wiele nieistotnych linków będzie najprawdopodobniej wyglądać jak spam i może podnieść czerwoną flagę dotyczącą typów działań budujących link, w które angażujesz się. W tym przypadku cały uzyskany ruch polecający zniknie, ponieważ te wzajemne linki zostaną zdewaluowane.


Innym powodem, dla którego powinieneś być wyjątkowo ostrożny w odniesieniu do jakości i znaczenia strony, z którą się łączysz, jest to, że możesz być ukarane za linkowanie do stron o niskiej jakości. Jeśli Google wykryje, że łączysz się z tym, co określa jako niskiej jakości źródło spamu, Twoja reputacja jako wiarygodnego źródła internetowego może zostać zniszczona. Daje to negatywny sygnał systemowi wyszukiwania, a Twoja witryna trafi na listę podejrzanych źródeł internetowych.

Dlatego nie masz pewności co do jakości i reputacji źródła internetowego, nie wymieniaj z nim linków wstecznych. Pomoże Ci to uniknąć problemów w przyszłości. Radzę również przejrzeć statystyki witryny w ciągu ostatnich sześciu miesięcy, ponieważ może to pokazać aktualną sytuację na stronie internetowej (przepływ ruchu, konwersja, czas spędzany przez użytkowników na witrynie podczas wizyty itp.), a co ważniejsze, pokaże, czy witryna została ukarana przez wyszukiwarki czy nie. Aby uzyskać te dane statystyczne, można użyć narzędzia Semalt Web Analyzer.

December 22, 2017