Back to Question Center
0

Jak monitorować linki wsteczne na mojej stronie, aby czuć się bezpiecznie?

1 answers:

Wszystko, co musisz poczuć bezpiecznie, to monitorowanie linków zwrotnych i usuwanie złych w krótkim czasie. Najczęściej używam Mozilla Open Site Explorer i Semalt Analyzer do podwójnego sprawdzenia. Ale jak odróżnić złe linki od dobrych? Poniżej wyjaśnię to.

monitor backlinks

Co powoduje złe linki zwrotne?

Mówiąc po angielsku, najgorszym ogniwem jest złamanie (w przeciwnym razie naruszenie) głównych wskazówek Google dla webmasterów. Istnieje kilka ogólnych cech, które powodują, że link do strony z powrotem jest zły dla celów SEO (w przeciwnym razie, toksyczne linki zwrotne). Każdy nieprawidłowy link zawsze pochodzi z jednego z tych miejsc:

  • Każda strona internetowa lub blog, który już uzyskał karę rankingową od Google - albo jego pozycja automatycznie się obniżyła z algorytmem, albo przeciągnięta ręcznie - posiadanie z nimi powiązań sprawi, że będziecie tacy sami.
  • Całkowicie nieistotne źródła, bez związku z główną stroną internetową lub tematem bloga. Biorąc pod uwagę, że trafność linków zwrotnych jest kluczowa, lepiej nie mieć w ogóle linków wstecznych, zamiast tworzyć wiele nieistotnych.
  • Słabe strony internetowe lub blogi o zbyt cienkiej niskiej jakości treści na stronie - bezużyteczne dla prawdziwych ludzi, takie źródła będą podobnie bezużyteczne, by uzyskać linki zwrotne.
  • Katalogi o niskiej jakości używane do obracania artykułów o zduplikowanej zawartości, a także sieci blogów - unikaj ich za wszelką cenę, chyba że chcesz szybko zarobić od Google.
  • Strony internetowe zajmujące się cudzołóstwem, hazardem lub apteką, a także zakładki społecznościowe, zhakowane lub tworzone przez złośliwe oprogramowanie.
  • Niskoprofilowe blogi, które zachęcają do masowego publikowania gości. Oczywiście samo publikowanie gości to świetny sposób na uzyskanie linków zwrotnych, ale masz podwójne sprawdzenie, czy jesteś w odpowiednim miejscu, aby wnieść swój własny cenny materiał.

check backlinks

Monitoruj linki zwrotne, aby pozbyć się najgorszych

Gdy zrozumieliśmy, co powoduje złe linki zwrotne, czas sprawdzić swoją stronę internetową lub blog. Jak już powiedziałem, używanie jednego z tych narzędzi online jest prawdopodobnie najlepszym sposobem monitorowania linków zwrotnych. Korzystając z Open Site Explorer lub Semalt Analyzer, możesz szybko przeanalizować profil backlinku, a nawet zaplanować regularne kontrole w celu monitorowania wstecznego w odpowiednim czasie.Teraz powinieneś natychmiast pozbyć się co najmniej najgorszych linków, aby nie zaszkodzić twoim rankingom.

Po zakończeniu szybkiej analizy odsyłacza sugeruję pracę nad Twoim. plik csv do filtrowania nie tylko za pomocą znaków ostrzegawczych (na każdym potencjalnie szkodliwym backlinku), ale także według ich statusu w indeksie Google. W ten sposób natychmiast pozbędziesz się najgorszych, oznaczonych jako "domena nie indeksowana". "Następnie wszystko, co musisz zrobić, to dokładnie ocenić każdy podejrzany link wykryty przez narzędzie do badania wstecznego - i podjąć decyzję, czy należy je usunąć, czy naprawić. W końcu nigdy nie wahaj się przeprowadzić pełnej dogłębnej analizy, aby monitorować linki zwrotne za pomocą wszystkich wskaźników - to pomoże Ci zrozumieć ich wartość w skali Source .

December 22, 2017