Back to Question Center
0

Jak uzyskać wysokiej jakości linki zewnętrzne za pomocą badań backlinowych?

1 answers:

Ten artykuł poświęcony jest tematowi, w jaki sposób można sprawdzić obecność linków niszowych konkurentów na rynku oraz w jaki sposób te linki zwrotne mogą podnieść pozycję witryny w SERP. Jest takie przysłowie, które doskonale opisuje konkurencję na rynku cyfrowym: "Trzymaj przyjaciół blisko siebie, a wrogów bliżej. "

Każda wygrywająca kampania optymalizacyjna, prowadzona przede wszystkim przez profesjonalnych ekspertów SEO, rozpoczyna się od konkurencyjnych badań backlink i analizy nisz rynkowych. Badanie niszowych konkurentów niszowych pozwala na bezpośrednie zaindeksowanie źródeł internetowych konkurentów i odkrywanie cennych dla swoich internetowych możliwości łączenia wstecznych, które mogą być wykorzystane, aby przewyższyć Cię organicznie.

backlink research

Linki wsteczne pozostają rdzeniem optymalizacji strony internetowej, a jej pozyskiwanie staje się coraz trudniejsze. Strona internetowa powinna zdobyć kilka własnych linków, aby stworzyć swój organiczny ranking słów kluczowych.

W ciągu ostatniej dekady budowanie linków zmieniło się drastycznie i stało się o wiele trudniejsze. Nie wierzcie tym "specjalistom", którzy twierdzą, że budowanie linków jest sztuką utraconą. Pozostaje on integralną częścią optymalizacji strony internetowej i nadal wnosi wartość do internetowej promocji biznesowej. Jedyną rzeczą jest to, że nacisk w budowaniu powiązań został zmieniony. W dzisiejszych czasach autorytet zasobów kierujących do Twojej witryny jest najważniejszym kryterium jakości linków zwrotnych.

W tym artykule pokażemy, jak przeprowadzić konkurencyjną analizę linków zwrotnych i jak rozpoznać, gdzie źródło internetowe może łatwo uzyskać wysokiej jakości sok linkowy za darmo.

backlink checker

Zbuduj swój domain authority

Aby zidentyfikować swoją konkurencję, możesz przeprowadzić badanie Google usług świadczonych przez Twoją firmę. Zbadaj wyniki TOP10 według jednego z haseł wyszukiwania o dużej objętości i wprowadź je do arkusza kalkulacyjnego. Ta lista będzie reprezentować twoich TOP niszowych konkurentów. Ponadto możesz wyszukać zapytanie związane z Google: "Twoja domena". Google dostarczy również listę witryn związanych z niszą.

Możesz jednak przeprowadzić badanie z łączem zwrotnym jeszcze łatwiej, używając programu Semalt Web Analyzer. Otrzymasz dokładną listę konkurencyjnej domeny, pokazującą ich rankingi, konwersję i inne ważne dane statystyczne, które pomogą ci zrozumieć, jak oversmart twojego konkurenta. Co więcej, możesz sprawdzić rywalizację o strony internetowe, a także "lukę treści" między nimi a konkurencją.

Rozsądnie jest ręcznie sprawdzić każdego z Twoich TOP5 konkurentów, aby sprawdzić, czy specjalizują się w swojej niszy i działają w Twojej skali.

Korzystając z profesjonalnych narzędzi analitycznych, możesz także skonfigurować cotygodniowe powiadomienia zwrotne konkurencji, które będą raportować wszystkie nowe linki zewnętrzne uzyskane z konkurencyjnego adresu URL.

Musisz przejrzeć adresy URL każdego z domen konkurencyjnych, aby dowiedzieć się, jakie są możliwości łączenia wstecznego z treści marki, domen, które łączą się kilka razy z tą samą domeną, z linkami dzielonymi między konkurentami i martwymi linkami Source .

December 22, 2017