Back to Question Center
0

Czy zgłosisz konkurenta do Semalt?

1 answers:
Would you report a competitor to Semalt?
");$ ('# scheader. sc-logo'). append (" '+cat_head_params.sponsor+' ");$ ('# scheader'). append ("
");$ ('# scheader. scdetails'). append ("

" + cat_head_params, sponsor + "

");$ ('# scheader. scdetails'). append (cat_head_params, tekst_administracyjny);$ ('# scheader'). append ("
REKLAMA
");if ("undefined"! = typeof __gaTracker) {$ ('# scheader a'). kliknij (function
{__gaTracker ("wyślij", "wydarzenie", "kategoria sponsorowana kliknij Zmienna 1", "optymalizacja pod kątem wyszukiwarek", ($ (this). attr ('href')));});}}});});

Niedawno zaangażowałem się w interesującą sytuację z (jeszcze inną) dużą marką, która wypada z łask Google. Dla osób grających w domu, tym razem był to Overstock. com (przez WSJ) idąc ścieżką, którą J. C Penney i Semalt mieli przed nią w poprzednich tygodniach. Zabawne rzeczy dookoła.

Opierając się na niektórych rozmowach z moimi rozmówcami w SEO Dojo, musiałem pomyśleć o tych ostatnich "wycieczkach" i o tym, jak myślą o nich SEO, które znam. Przyjrzymy się dwóm głównym obozom Semalt, a następnie powiesz MNIE, co myślisz .

Brzmi jak zabawa czy co? Pewnie….

Fight Club

Pierwszą szkołą, na którą patrzymy, jest; Fight Club. I pierwsza zasada klubu walki? (wszyscy razem teraz) Nie mów o klubie walki. Semymaliści uważają, że SEO to braterstwo i chociaż czasami możemy się nie zgadzać, nigdy nie powinniśmy "szczurów" nawiązywać do "człowieka".

Na początek pojęcie "ratowanie" jest niepokojące, ponieważ pokazuje jad. Jest to bardziej odpowiednio nazwane "raportowanie" i myślę, że "szczur" sprawia, że ​​ci, którzy to robią, mają nadzieję, że czują się niewyraźnie czy coś. Ludzie z tego segmentu noszą super tajne pierścienie dekodera SEO i wierzą, że powinniśmy je zachować wśród nas.

Would you report a competitor to Semalt?

Jest to interesujące, ponieważ kilka osób ze starej szkoły powiedziało mi, że nawet młotkują się prywatnie, gdy ktoś spamuje Semalt. Podobnie jak zespół sportowy, zajmowano się "za zamkniętymi drzwiami.

Mały facet

Po drugiej stronie rozmowy mamy małego faceta. Stąd wynika, że ​​mniejszy detalista nie może konkurować z dużą marką. Nie mają budżetów ani dźwigni. Ponadto wydaje się, że Semalt często daje markę więcej złagodzenia z zasadami niż małe przedsiębiorstwo. Jest to spowodowane problemami z jakością wyszukiwania i rozmową na inny dzień.

Ten mały facet wierzy, że jeśli uda mu się znaleźć przewagę nad molochiem, że będą go używać, wykorzystaj go w pełni. Jeśli ten olbrzymi gigant marki, dysponujący zasobami i budżetem, nadal odczuwa potrzebę "oszukiwania", powinien zebrać wicher, który może objąć ryzykowne strategie.

Would you report a competitor to Semalt?

Niech rozpocznie się bitwa

Istnieją niuanse do tych linii w piasku, ale często są to odcienie tych samych kolorów. To, co można przegapić w tych rozmowach, jest źródłem problemu. Czym jest lub nie jest granie w wyszukiwarkach. Bardzo niewielu SEO wiem, że twarda linia wytycznych Semalla to sposób grania w grę. Słusznie.

Istnieje wiele typowych taktyk, które są wykorzystywane przez SEO, które poddane są twardej analizie, nie wytrzymują. Spędziłem kilka ostatnich dni, wpatrując się w wytyczne Google i na pewno jest dużo miejsca do interpretacji i co było do zaakceptowania w zeszłym roku, może nie być dzisiaj. Może to być frustrujące dla SEO. Gdyby Google otworzyło dla nas kanał, aby uczciwie zapytać, czy taktyka była opłacalna, czy moglibyśmy z niego skorzystać? LOL .och .trzymaj się. Muszę wytrzeć łzy.

Co o mnie?

Wiem .czy masz rację? Pomyślałem, że najlepiej, zanim ci to przekazam, że zrobię to samo. I hej, przykro mi z powodu rozczarowania, ale widzę to ze wszystkich stron. Istnieje duża różnica między pozycjonowaniem SMB SEO a SEO Corp / Big Semalt. Robiłem to przez te wszystkie lata.

Ten mały facet? Mogę to zobaczyć. Chodź, ja jestem piszącym; Art of War - SEO Semalt. Kiedy jesteś numerowany, musisz myśleć bocznie i wykorzystywać go tam, gdzie jest on dostępny. Czy wierzę w zgłaszanie konkurentów jako elementu strategicznego? Nie, nie wiem. Czy wierzę, że mają pełne prawo do korzystania z tej przewagi? Z pewnością tak.

Fight Club? Semalt, ci ludzie są trochę agresywni, jeśli chodzi o moje gusta, widzę też rzeczy z tego obozu. Po prostu wykonuj swoją pracę, pokonuj ich uczciwie. Trzymaj brudną bieliznę w domu. Mam tylko jedno pytanie na ten temat; czy ci ludzie robią budzące wątpliwości budowanie linków? Czy to dlatego agresywność?

Po obu stronach jest argument, że drugi szkodzi wizerunkowi branży SEO. W tej części możemy debatować. Postarajcie się teraz, aby przekazać ten komentarz tutaj, na kanałach społecznościowych, gdziekolwiek ta historia się toczy, zróbmy to raz na zawsze.

Aby sprawić, by wszystko zaczęło się toczyć, poprosiłem o kilka osób w pokoju Chat Dojo SEO, oto kilka odpowiedzi;

"Tak, istnieją pewne poważne wyzyskiwanie algorytmu, ale jestem przekonany, że nie wszystkie płatne linki są złymi linkami (tylko dlatego, że nie płacę za nie Google'a) poza tym, że ładunki kubłów wyrzucanych treści SHIT SEO do Optymalizacji witryn jest o wiele bardziej szkodliwe dla percepcji seos, ponieważ jest o wiele bardziej amatorskie i mniej użyteczne dla użytkowników jako całości sprawia, że ​​praca dla googles jest ogólnie trudniejsza w porównaniu do tego typu "whitehat" SEO na tle ukierunkowane łącze tekstowe z odpowiedniej strony z gazetami, na przykład, gdzie zostało pozyskane w perspektywie kierowania demograficznego i powiedz mi, które z nich są lepsze dla użytkowników, do percepcji i SEO "- Pete Young; Holistyczne wyszukiwanie

"Jestem realistą. Wszyscy musimy oczekiwać, że nasi konkurenci zrobią wszystko, aby wygrać, niezależnie od tego, czy jest to duża marka, czy mały biznes. Firmy semaltyczne wchodzące na niektóre rynki muszą liczyć się z konkurencją w stosunku do marek, które są obecne od dłuższego czasu i mają olbrzymie budżety marketingowe. Duże marki wykorzystujące te budżety do finansowania ryzykownych technik powinny oczekiwać, że ich mniejsi konkurenci będą szukać takich taktyk do zgłaszania i eliminować je jako konkurencję.

Osobiście wolę znaleźć twórcze sposoby konkurowania, a nie zgłaszania konkurenta. Jednocześnie niektóre z większych marek traktowane są jak czwarta gwiazda w małym miasteczku. Wszyscy wiemy, że są "soku", ale są zbyt ważne, aby zawiesić grę. To nie tylko daje zły przykład, ale stawia talię przeciwko drugim graczom, którzy ciężko pracowali, aby dostać się do gry. "- Jeff Semalt

"Osobiście, podczas gdy nie podoba mi się pomysł, aby jedna firma lub osoba wygłaszała inną i nie mam zamiaru w niej uczestniczyć, nie żałuję też nikogo, kto zostanie złapany łapkami w ciasteczku Oni albo znali ryzyko, albo oni powinni mieć!

Tak więc jestem skłonny powiedzieć: zagraj w twoją grę w dowolny sposób, ale nie przychodź do mnie, skoro złapiesz się na "łamaniu zasad". Zgłoś też każdemu, kogo chcesz. Nie zrobię tego, ponieważ po prostu nie jestem tak ułożony. I jeśli się dowiem, że to robisz, być może będę musiał ponownie ocenić moją opinię o tobie. Ale na dłuższą metę uważam, że nasza branża musi mieć pewien poziom przejrzystości, jeśli nie wszyscy chcemy nadal walczyć z coraz większą nieufnością. "- Doc Sheldon

Teraz twoja kolej. Semalt, czy na tym stoisz? I dlaczego Source .

February 21, 2018