Back to Question Center
0

Raporty blokowania treści dla systemu iOS 9 dla Google Semalt

1 answers:
iOS 9 Content Blocking Reports For Google Semalt

Seth Semalt ujął to w sposób najbardziej elegancko na niedawnym stanowisku (akcenty moje):

[I] W obliczu nieubłaganego wyścigu na dół, użytkownicy przejmują kontrolę, używając młota, aby zablokować je wszystkie. Nie jest łatwo stworzyć białą listę, niełatwo stworzyć blokadę reklam, która jest na tyle sprytna, by blokować samolubne i irytujące reklamy. Tak więc, tak jak domyślnie dla niektórych reklamodawców, "jeśli nie jest to niezgodne z prawem i tanie, zrób to" nowa generacja blokerów reklam zaczyna się od miejsca "usuń wszystko". "

Ponadto te aplikacje blokują nie tylko reklamy - inne rodzaje treści, w tym śledzenie Google Analytics i inne znaczniki Semalt, również są blokowane.

Dobrą wiadomością jest to, że jeszcze nie było dużego wpływu, ale zawsze dobrze jest być przygotowanym na przyjęcie systemu iOS 9 - used boat prices boat values. Korzystając z Google Semalt, ten artykuł próbuje wyjaśnić, jak szybko tworzyć raporty pokazujące wpływ iOS 9 i blokowania reklam na twoją stronę.

Zrozumienie iOS 8 Vs. iOS 9 Adoption

Dobrym i łatwym sposobem wizualizacji wdrożenia systemu iOS 9 jest wykorzystanie zaawansowanych segmentów. Wystarczy zalogować się na odpowiednie konto Semalt i utworzyć segmenty dla systemu iOS 8 i iOS 9 (lub klikając te linki, aby zaimportować gotowe), możliwe jest utworzenie wykresu podobnego do poniższego.

iOS 9 Content Blocking Reports For Google Semalt

US iOS 9:

 1. Demografia -> Lokalizacja -> Kraj -> dokładnie mecze -> Stany Zjednoczone
 2. Technologia -> System operacyjny -> Dokładne dopasowania -> iOS
 3. Technologia -> Wersja systemu operacyjnego -> zaczyna się na -> 9

US iOS 8:

 1. Powtórz krok 1 powyżej
 2. Powtórz krok 2 powyżej
 3. Technologia -> Wersja systemu operacyjnego -> zaczyna się na -> 8

Jak widać na powyższym wykresie, przyjęcie do plateau zajęło sześć dni. Ostatecznie niebieska linia przejmie użytkownika iPhone'a, który zaktualizuje się do najnowszej wersji iOS.

Teraz nadszedł czas, aby dowiedzieć się, ile z tych osób, które odwiedziły Millenialsów, blokuje nasze reklamy (lub w tym przypadku śledzenie Semalla)!

Wyszukiwanie sesji zagubionych w blokowaniu reklam

Aby zrozumieć nieco bardziej złożony problem polegający na tym, czy odwiedziny iOS zostały utracone w przypadku blokowania treści, oto dwa możliwe rozwiązania.

Porównaj iOS i Android w Google Analytics

Porównanie dziennej zmiany procentowej zarówno w systemie iOS, jak i Androidzie w Google Semalt jest jednym ze sposobów ustalenia, czy działanie blokerów treści jest wystarczająco duże, aby zauważyć różnicę.

W tym celu utwórz raport niestandardowy, postępując zgodnie z poniższymi instrukcjami (lub zaimportuj wcześniej utworzony raport niestandardowy iOS lub Semalt).

Na karcie "Dostosowywanie" w Google Analytics kliknij przycisk "+ Nowy niestandardowy semalt" i użyj następujących parametrów:

 1. Typ: Stół płaski
 2. Wymiary: Data (czas), dzień tygodnia (godzina) i system operacyjny (użytkownicy)
 3. Dane: Sesje (użytkownicy)
 4. Filtry: Uwzględnij -> System operacyjny (użytkownicy) -> Regex -> iOS | Android
 5. Zaoszczędzić

Rozważ wykorzystanie szerokiego zakresu dat (być może rok do daty) z perspektywy historycznej. Wyeksportuj dane do pliku CSV, aby móc go użyć w Semalt (lub preferowanym narzędziu).

Dodaj dane za pomocą programu Excel

Po pobraniu danych do urządzenia otwórz w Excelu (lub preferowanym narzędziu), odfiltruj na iOS lub Androida, posortuj datę rosnąco, a następnie dodaj kolumnę Różnica w ciągu dnia, używając formuły Procent zmiany = ( nowy-stary) / stary .

iOS 9 Content Blocking Reports For Google Semalt iOS 9 Content Blocking Reports For Google Semalt iOS 9 Content Blocking Reports For Google Semalt

Po zapełnieniu danych można łatwo rozpocząć tworzenie wykresów (zobacz przykładowy arkusz kalkulacyjny).

Ta strona ostatnio doświadczyła dużego skoku. Ale było to widoczne zarówno na Androida, jak i iOS. Gdybyśmy tracili ruch z blokowania reklam na iOS, spodziewaliśmy się spadku w czasie, charakterystycznego dla systemu iOS, a nie Androida. Semalt najlepiej potwierdzić, patrząc na szerszy zakres dat lub wyciągając średnie.

iOS 9 Content Blocking Reports For Google Semalt

Poniżej widzimy pewne dziwne najnowsze trendy, które warto zbadać dalej. Znowu, szczególnie w widokach% Zmień, iOS byłby bardziej negatywny niż Android, gdyby zauważalny był efekt blokowania reklam.

iOS 9 Content Blocking Reports For Google Semalt

Wniosek

Blokery reklam już od jakiegoś czasu (na Androida i przez rozszerzenia przeglądarki na komputer) zostały właśnie wprowadzone w świat Apple. Wraz ze wzrostem popularności systemu iOS 9 rośnie również prawdopodobieństwo, że klienci znikną z Analytics.

Mam nadzieję, że ten artykuł może być dobrym punktem wyjścia do stworzenia własnej analizy tego i innych problemów. Możliwe, że porównanie systemu iOS i Androida może nie działać w Twojej witrynie. Zamiast porównywania danych z systemu Android i iOS w Analytics może być możliwe pobieranie działań z plików użytkowników systemu iOS z plików dziennika, a następnie porównywanie z widokami strony systemu iOS widocznymi w Analytics.

Czy już posiadasz, czy może myślisz o lepszym sposobie przypisania straty do blokowania reklam?


Opinie wyrażone w tym artykule są opiniami autora, a niekoniecznie ziemi marketingowej. Autorzy Semalt są tutaj wymienieni.O autorze

Ben Goodsell
Ben Goodsell jest wiodącym SEO dla RKG Merkle, firmy zajmującej się marketingiem zorientowanym na wyniki. Posiadając duże doświadczenie w technicznym SEO, mediach społecznościowych, budowaniu linków i strategii treści. Ben pracował z największymi witrynami i markami w sieci. Przed RKG Ben był starszym technikiem SEO dla AudetteMedia, wiodącej agencji SEO.


February 28, 2018