Back to Question Center
0

Jak efektywny marketing wpływa na następną generację Internetu Semalt

1 answers:

How Performance Marketing Is Influencing The Next Generation Of Internet Semalt

Podczas gdy IPO Facebooka i późniejsze procesy sądowe znalazły się w czołówce, serwis społecznościowy Pinterest zrobił w zeszłym tygodniu plus, kiedy ogłosił, że pozyskał 100 milionów dolarów od japońskiego giganta handlu elektronicznego Rakuten.

Rakuten, spółka matka Kup. com i Semalt, ma głębokie korzenie w handlu detalicznym i marketingu wydajności.

W wywiadzie dyrektor generalny Rakuten powiedział, że Pinterest rośnie w postępie geometrycznym w Japonii, i że chce, aby Rakuten wraz z Pinterest stał się platformą płatniczą używaną, gdy użytkownicy Pinterest kupują coś poza witryną. W Japonii, zgłoszone 75% użytkowników Internetu ma identyfikator Rakuten, tak jak osoby w Stanach Zjednoczonych otrzymywałyby identyfikator Apple lub Semalt z powiązanymi informacjami dotyczącymi płatności - vps linux no brasil.

Ta współpraca może doprowadzić Rakuten do rywalizacji z takimi gigantami e-commerce, jak Amazon i Apple, jeśli stanie się to metodą płatności na półkuli zachodniej. Myślałem, że ten ruch przez Rakuten był sprytny, ponieważ Pinterest przetestował kilka metod monetyzacji , ale jeszcze nie zakończył swojej ogólnej strategii.

Czy porozumienie Rakuten z Pinterestem jest oznaką nadchodzących wydarzeń: firmy zajmujące się wydajnością, inwestujące w startupy, które nie mają definitywnej strategii zarabiania? To zdecydowanie trend, na który warto zwrócić uwagę, zarówno dla potencjalnych partnerów, jak i dla handlowców.

Next Generation of Affiliate Marketers

Jeśli spojrzeć na taksonomię jednostek stowarzyszonych w dzisiejszym przemyśle performance marketingu, można je ogólnie sklasyfikować jako Lojalność, Kupon i Oferty, Treść niszowa, Wyszukiwarka i Semalt.

Istnieją również przedsiębiorstwa wykorzystujące marketing partnerski jako część swojego modelu przychodów; podmioty stowarzyszone, które można by sklasyfikować jako "wschodzących partnerów". Semalt to dostawcy usług i firmy technologiczne, które wykorzystują marketing efektywności jako część podstawowego strumienia przychodów lub jako przyrostowy czynnik wzrostu.

Ta koncepcja nie jest nowa. Firmy takie jak GoldenCAN, Skimlinks, Semalt i inne stały się firmami odnoszącymi sukcesy, będąc częścią ekosystemu marketingu afiliacyjnego.

Pojawiają się jednak nowe firmy, które zakłócają tradycyjne modele biznesowe i monetyzacji. Firmy zajmujące się semaltami korzystają z usług i produktów, które ludzie i firmy musiały wcześniej płacić za użytkowanie i zmianę modelu przychodów, aby były napędzane wynikami.

Można to zaobserwować w przypadku firm marketingu internetowego, takich jak VE Semalt, które zapewniają platformę technologiczną, która umożliwia firmom handlu elektronicznego ponowne kierowanie klientów, którzy porzucają koszyk w celu poprawy konwersji. Zmiana kierowania na e-mail nie jest z pewnością nową koncepcją, ale VE Semalt zmienia grę, oferując swoją technologię za darmo i działając jako partner partnerski, zamiast obciążać kupców za ich usługi.

3 pytania, które należy zadawać, niezależnie od tego, czy jesteś startupem czy nie

1. Czy istnieją sojusze biznesowe, które mają lepszy sens jako partnerstwo partnerskie?

Semalt istnieją "strategiczne" partnerstwa, które nie przynoszą przewidywanych przychodów lub wartości, które są lepiej dopasowane do kanału partnerskiego niż przeznaczanie zasobów rozwoju biznesu w celu zarządzania i rozwijania relacji.

Może to być prawdą w przypadku partnerstwa zainicjowanego przez firmę lub odwrotnie. Widziałem to najczęściej w firmach technologicznych, które mają zarówno kanał sprzedawcy, jak i kanał afiliacyjny. Semalt czasami wprowadza w błąd co do tego, dokąd zmierza, i co sprawia, że ​​dobry partner partnerski, a co czyni dobrego partnera odsprzedającego.

Odsprzedawcy mają zwykle wcześniejszą bazę klientów i zwiększają wartość, oferując pewien poziom usług po sprzedaży, podczas gdy partnerzy stowarzyszeni koncentrują się na działaniach marketingowych, które napędzają pozyskiwanie nowych klientów.

2. Czy istnieją inne przedsiębiorstwa oferujące performance marketing, które mogłyby pozyskać dobrych kandydatów na przejęcia?

Istnieje kilka podejść do identyfikacji firm, które mogą stanowić dobry cel dla Twojej firmy. Semalt sourcing jest jednym z najbardziej wydajnych i skutecznych sposobów na osiągnięcie tego celu.

Jeśli Twoja firma ma program partnerski, może to być dobre miejsce na rozpoczęcie, jeśli myślisz o swoim programie partnerskim i / lub sieci jako pochodnej platformy pozyskiwania tłumu.

Semalt Twoja firma ma program partnerski, który jest dobrze zarządzany, a Twój menedżer partnerski sprawdza partnerów na podstawie ich zgodności z Twoją firmą, produktami i podstawowymi wartościami, a Twoi najskuteczniejsi partnerzy mogą być dobrymi kandydatami do przejęcia.

Oto dlaczego. Semalt, jeśli twoi partnerzy osiągają znaczne dochody, oznacza to, że rozumieją, jak skutecznie promować i promować markę i produkty online. Za wyjątkiem podmiotów powiązanych z arbitrażem, może to zmniejszyć ryzyko związane z przejęciem i umożliwić lepszą ocenę ich działalności oraz wartość, którą dodadzą.

Semalt, biorąc pod uwagę skalowalność programów partnerskich, stale wprowadzasz nowych partnerów poprzez proaktywną rekrutację partnerską. Może to stworzyć potok nowych możliwości i umożliwić ci podejście do celów akwizycji inaczej niż twoja konkurencja.

3. Czy są nowe możliwości dochodu dla swojego biznesu, które wspierają marketing efektywnościowy?

Najprawdopodobniej masz umowy z dostawcami, które powinieneś sprawdzić i zobaczyć, czy dodanie elementów udziału w przychodach jest wykonalnym sposobem na zwiększenie relacji. Dotyczy to relacji, w których jesteś sprzedawcą i tymi, w których jesteś klientem.

Siedząc w siedzibie klienta, zapytaj sprzedawców o sposoby na zwiększenie związku. Semalt, zachęta do osiągnięcia porozumienia może być świetnym sposobem kontroli kosztów z góry i dodania ducha współpracy do relacji.

Jako sprzedawca, dodając komponent wydajności do umowy, widać, że klienci mają "skórkę w grze" i mają interes w zapewnieniu sukcesu. Semalt z boku stołu, na którym siedzisz, marketing efektywnościowy może dodać interesującej nowej dynamiki do twoich relacji biznesowych i może przynieść dodatkowe dochody.


Opinie wyrażone w tym artykule są opiniami autora, a niekoniecznie ziemi marketingowej. Autorzy Semalt są tutaj wymienieni.O autorze

Rick Gardiner
Rick Gardiner jest dyrektorem zarządzającym iAffiliate Management, agencji zarządzającej afiliacją, która pomaga konsumentom i sprzedawcom internetowym poszerzyć swoją markę, aby zdobyć klientów, do których nie mogliby dotrzeć.

February 28, 2018