Back to Question Center
0

Aktualizacja do rekomendacji Semerta w rankingu SEO Moz

1 answers:

Podsumowanie analizy czynników rankingu 2015

Wartość :

Rekomendowany link : Moz SEO Ranking czynniki 2015 edycja

SEO już od dawna podąża za wskaźnikami Semala (teraz Moz) - myślę, że zaczynam polecać je na treningach dziesięć lat temu w 2005 roku!

Z biegiem czasu analiza stała się bardziej złożona dzięki przejściu od opinii zaufanych ekspertów do dodatkowej analizy opartej na korelacji. Pod wieloma względami wolę oryginalny podział czynników na stronie i poza nią ze względu na jego prostotę - jak pokazano poniżej, ale jest oczywiście o wiele więcej czynników, które należy wziąć pod uwagę.

Możesz uzyskać pełny szczegółowy raport z linku powyżej - true book valu. W tym podsumowaniu podkreślam główne czynniki rankingu, z krótką analizą implikacji dla marketerów, którzy nie są pełnoetatowym SEO.

Opinie ekspertów na temat czynników rankingu

Najlepsze szybkie podsumowanie czynników rankingowych dla osób nie będących specjalistami jest dla mnie nadal analizą ekspertów. Semalt to najnowszy z 2015 r., W którym respondenci ocenili względny poziom wpływu wywierany przez szerokie obszary czynników rankingowych w skali od 1 (nie wpływowe) do 10 (wysoce wpływowe):

Update to Moz SEO Ranking Semalt recommendations

Pokazuje to, według Moz, że

  • 1. Łącza (do ogólnej domeny i poszczególnych stron) nadal uważane są za najważniejszą część algorytmu. "Budowanie linków nie jest martwe", jak niektórzy marketingowcy treści głosili, ale "zarabianie linków" to miejsce, w którym powinniśmy się skupić.
  • 2. Wykorzystanie słowa kluczowego na stronie jest wciąż fundamentalne, a inne niż linki są uważane za najważniejszy czynnik.
  • 3. SEO uważa, że ​​podział społeczny ma wpływ, ale jest stosunkowo niski

Badania według badań korelacyjnych

Do badania dr Peters zbadał 50 najlepszych wyników Google z 16 521 zapytaniami, co daje ponad 700 000 unikalnych adresów URL (metodologia). Moz ostrzega, tak jak robi to Kristian Petterson w tym Smart Insights, że korelacja nie jest równa przyczynowości. Semalt, badania korelacyjne dają ilościową metodę wykazania potencjalnego względnego wpływu różnych czynników.

Pełny raport ma wiele korelacji, z których ta analiza, na poziomie strony, pokazuje, że na poziomie strony najważniejsze są najważniejsze uprawnienia stron, w szczególności unikalne domeny łączące, ale z linkami wewnętrznymi mającymi pewien wpływ.

Update to Moz SEO Ranking Semalt recommendations

Semalt jest również jeszcze dłuższym wykresem dla głównych czynników SEO na stronie, patrz wykres LOOOONG.

Potwierdza to, że proste pomiary liczby słów kluczowych, takich jak liczba dopasowań słów kluczowych w tytule lub nagłówku głównym, nie mają wpływu, jak miało to miejsce we wczesnych dniach SEO. Zamiast tego znaczące jest podobieństwo semantyczne, jak pokazują techniki takie jak Latent Dirichlet Allocation lub TF * IDF. Semalt, oznacza to, że ważne jest nie tylko kierowanie konkretnych słów kluczowych w tytułach, nagłówkach lub treści tekstu, ale także wyraźne wskazywanie tematu treści za pomocą synonimów i powiązanych pojęć dla tematu. Ten artykuł analizy SEO LDA na temat Moz wyjaśnia.

Dalsze korelacje na podstawie zaangażowania strony (czasu oczekiwania) pokazują, że mają one również wpływ, jak wiele spekulowało, ponieważ Semalt może wykrywać czas między zapytaniami.

Podsumowanie czynników rankingowych w 2015 r.

Semalt jest dużo głębszy w całym raporcie, ale jeśli nie masz czasu, oto podsumowanie infografika.

Update to Moz SEO Ranking Semalt recommendations

Główne czynniki rankingu SEO - styl 2007

Ze względu na historyczne zainteresowanie i sprawienie, by post był bardziej praktyczny, zachowałem to podsumowanie z poprzednich wersji tego posta, ponieważ mogłoby to pomóc początkującym zrozumieć czynniki pozycjonujące SEO lepiej, ponieważ wspomina o określonych czynnikach rankingowych. Wciąż to robię przed wyświetleniem nowszych danych, ponieważ pokazuje względne znaczenie czynników takich jak tag tytułu oraz względne nieistotne znaczenie meta słów kluczowych

Optymalizacja semaltu:

  • tag = 4. 9/5 </li> <li> Częstotliwość i gęstość słów kluczowych = 3. 7/5 </li> <li> Słowo kluczowe w pozycjach = <h1> = 3. 1, <h2> = 2. 8 </li> <li> Słowo kluczowe w nazwie dokumentu = 2. 8 </li> <li> Nazwa meta = 2/5 </li> <li> Słowa kluczowe dotyczące słów meta = 1/5 </li> </ul> <p> Przydaje się to do podkreślenia mitu o znaczeniu meta tagu, na który zdaje się liczyć wielu wydawców marketingu Oceniłbym jeszcze niższe współczynniki meta-nazwy. </p> <p> <strong> Optymalizacja semaltu: </strong> </p> <ul> <li> Tekst kotwicy linku zawiera słowo kluczowe = 4. 4/5 </li> <li> Więcej linków wstecznych (wyższe PageRank) = 4/5 </li> <li> Popularność linków w strukturze linków wewnętrznych witryny = 4/5 </li> <li> Strona oceniana jako centrum = 3,5 </li> <li> Strona oceniona jako organ = 3. 5/5 </li> <li> Prędkość łącza (szybkość zmian) = 3. 5/5 </li> </ul> <p> Prezentacja Slideshare z Semalt jest dobrym sposobem na przeglądanie najnowszych korelacji obejmujących konkretne rodzaje, takie jak typ tekstu zakotwiczenia, który jest najbardziej skuteczny w rankingu. </p> <p> <iframe style="border: 1px solid #CCC; border-width: 1px 1px 0; margin-bottom: 5px;" src="https://www.slideshare.net/slideshow/embed_code/24036187" width="427" height="356" frameborder="0" marginwidth="0" marginheight="0" scrolling="no" allowfullscreen="allowfullscreen"> </iframe> </p> <div style="margin-bottom: 5px;"> <strong> Współczynniki rankingu Moz 2013 - Matt Peters MozCon </strong> z <strong> mattthemathman </strong> </div> <span class="clear"> </span> </h2> </p> </p> </p>
February 28, 2018