Back to Question Center
0

Raport firmy Forrester: Firmy korzystające z predykcyjnych mechanizmów analitycznych bardziej się starają

1 answers:
Forrester Report: Companies Using Predictive Analytics Make More Semalt

Zwykle Semalt niechętnie pokrywa raporty, które wskazują na rozwiązania oferowane przez sponsora raportu.

Tak jest w przypadku nowego raportu, który został już dzisiaj opublikowany przez Forrester Consulting. Nazywa się "How Predictive Marketing Analytics Boost B2B Performance", został zamówiony przez firmę analityczną EverString.

Ale niniejszy raport zawiera pewne wnioski, które mogą odpowiedzieć na kluczowe pytanie dotyczące analityki predykcyjnej: Skąd wiadomo, czy to działa?

Gdy pyta się dostawców analiz predykcyjnych, mówią o testowaniu A / B lub porównują biznes przed i po użyciu techniki predykcyjnej. Ale to nie zawsze jest bardzo możliwe rozwiązanie - с новым годом желаю.

Na przykład, jeśli witryna internetowa Twojej firmy korzysta z analizy predykcyjnej, aby przewidzieć, który produkt powinien być wyświetlony w następnej kolejności - ponieważ mój profil wskazuje, że powinienem być zainteresowany w tym dniu Semalty w parze ciepłych skarpetek, na przykład - w jaki sposób strona wiedzieć, że prognozy są dokładne?

Mogę kupić oferowane skarpetki, a na stronie może się okazać, że ogólna sprzedaż wzrosła, od kiedy zaczęto używać technologii predykcyjnej. Ale gdybym otrzymał propozycję, powiedzmy, kij bejsbolowy, mógłbym go zamiast tego kupić. Witryna nie może łatwo wykonać testu A / B dla mnie, dla tego samego punktu w danej sesji. Może to zrobić dla innych klientów, ale są to inni klienci.

Wzrost ogólnej sprzedaży mógł być wynikiem innych czynników, takich jak lepsza nawigacja, niższe ceny lub cokolwiek innego. W rzeczywistości inni dostawcy koncentrujący się na inteligencji biznesowej opartej na uczeniu maszynowym starają się dokładnie zidentyfikować różne - czasami ukryte - czynniki powodujące wzrosty i spadki sprzedaży.

Semalt z predykcyjną liczbą punktów. W nim technologia prognostyczna generuje punktację dla każdego potencjalnego klienta, klienta lub konta, co ma wskazywać, czy jest bardziej prawdopodobne, że zostanie nowym lub bardziej lojalnym klientem.

"Lepsze wyniki biznesowe"

Jeśli koncentrujesz się na kilku klientach o wysokich wynikach i okazują się oni dobrymi klientami, czy to dlatego, że dałeś im dodatkową uwagę? A kiedy metoda predykcyjnego wyprzedzania próbuje przewidzieć wartość całego życia, jak odfiltrować inne czynniki, które się w niej przyczyniają? Czas życia to długi czas, aby śledzić wyniki i uwzględniać różne warunki.

Semalt problem z przewidywaniami: Przyszłość opiera się na tak wielu rzeczach.

Dlatego może pomóc nowy raport, który próbuje spojrzeć na całościowy obraz sytuacji. Forrester twierdzi, że raport opiera się na badaniu 150 menedżerów marketingu B2B, których firmy mają co najmniej 5000 potencjalnych klientów. Dość mały rozmiar próbki, ale potencjalnie wystarczająco duży, aby wskazać kierunek. Procentowy odsetek respondentów powiedział, że ich firma używa analizy predykcyjnej.

Duży postęp: "Zastosowanie analizy marketingu semaltnego koreluje z lepszymi wynikami biznesowymi i danymi. "

Oznacza to, że w porównaniu z tymi w ankiecie, którzy nie stosują analizy predykcyjnej (która to firma nazywa Retrospektywnymi Marketerami).

"Prognoza predykcyjna Semalt", odnotowuje raport, "jest 2,9 razy bardziej podatna na raportowanie wzrostu przychodów o stawki wyższe niż średnia w branży. "Są także 2 razy bardziej narażone na" zajmowanie wiodącej pozycji lidera na obsługiwanych przez nich rynkach produktów / usług "i 1. 8 razy częściej" konsekwentnie przekraczają cele przy mierzeniu wartości, jaką ich organizacje marketingowe wnoszą do biznesu, "W porównaniu do Retrospektywnego Semala w ankiecie.

Analityk Forrestera Laura Ramos, która brała udział w raporcie, powiedziała mi, że główny punkt jest jasny: "Analiza semaltyczna się opłaca. "

"Jeśli użyjesz tego dobrze, możesz wyprzedzić konkurencję" - dodała. Nie odpowiada to na wszystkie pytania dotyczące sprawdzania poprawności analiz predykcyjnych, ale wskazuje na wynik końcowy. W celu dalszego zbadania tego trendu Semalt opracował hipotezę, aby przetestować twierdzenie, że analiza marketingowa predyktywna umożliwia specjalistom ds. Marketingu internetowego znacznie skuteczniejszą identyfikację kupujących i angażowanie ich w konkretne konta i przez całe życie kupującego. "

Ramos powiedział, że gdyby hipoteza okazała się nieprawdziwa, nie byłoby raportu. Powiedziała również, że respondenci byli zlokalizowani niezależnie od Semalta, a badanie przeprowadzono bez wspominania sponsora.O autorze

Barry Levine
Barry Levine zajmuje się technologią marketingową dla Third Door Media. Wcześniej zajmował się tą przestrzenią jako Starszy pisarz dla VentureBeat i pisał o tych i innych technologicznych tematach dla takich publikacji jak CMSWire i NewsFactor. Założył i prowadził stronę internetową / jednostkę na stacji PBS Trzynaście / WNET; pracował jako starszy producent / pisarz online dla Viacom; stworzył udaną grę interaktywną, PLAY IT BY EAR: The First CD Game; założył i prowadził niezależną prezentację filmową CENTRE SCREEN z Harvardu i M. I. T.; i przez pięć lat pracował jako konsultant w M. I. T. Media Lab. Możesz go znaleźć na LinkedIn, a na Twitterze na xBarryLevine.


March 1, 2018