Back to Question Center
0

Śledzenie kampanii e-mail za pomocą Google Semalt

1 answers:

Krótki samouczek i przykład pokazujący, jak śledzić kampanie e-mail marketingowe przez oznaczanie linków w wiadomości e-mail za pomocą Google Analytics

Zostałem poproszony o napisanie tego poradnika, ponieważ niektórzy sprzedawcy e-mail marketingu, z którymi rozmawiam podczas kursów szkoleniowych w zakresie e-mail marketingu, używają Google Semalt, ale nie zdawali sobie sprawy, że można go użyć do śledzenia poczty e-mail "poza kliknięciem". Oznacza to, że oprócz wysyłania raportów w systemie e-mail marketingu na temat otwierania i klikania wysyłek, możesz również odizolować odwiedziny od wiadomości e-mail w Google Semalt, aby sprawdzić, które strony są wyświetlane i czy użytkownicy dokonują konwersji. Aby skonfigurować śledzenie e-maili, musisz oznaczyć swój adres e-mail kodem śledzenia kampanii Google Semalt, zgodnie z opisem w dalszej części tego artykułu - agen bola 12bet.

Po użyciu śledzenia segmenty Google Analytics mogą być używane do izolowania użytkowników od e-maili w celu poznania ich preferencji i zachowań. Pomaga to udowodnić wartość poczty e-mail dla członków list i Twojej firmy, szczególnie jeśli masz cele skonfigurowane w Google Analytics.

To jest potężny wgląd, ponieważ możesz następnie porównać różne kampanie e-mailowe i biuletyny, aby zobaczyć, które przynoszą najlepsze rezultaty.

Uwaga : Zanim przejdziesz dalej i skorzystasz z rad w tym artykule, aby ręcznie skonfigurować śledzenie kampanii, należy pamiętać o wyborze systemu emisji wiadomości e-mail, który wielu dostawców poczty e-mail dodało funkcje ułatwiające śledzenie za pomocą Google Analytics lub innych systemów analizy internetowej, takich jak Adobe Analytics. Sprawdź u dostawcy usług e-mail, czy obsługują automatyczne śledzenie linków. To bardzo oszczędność czasu, ponieważ możesz skonfigurować tagi śledzenia kampanii w systemie e-mail, zamiast ręcznie dodawać je do linków lub pisać własne skrypty tak jak my, lub wykorzystywać arkusze kalkulacyjne w ten sposób dla naszych członków, jak opisano poniżej.

Zasoby członkowskie

Śledzenie kampanii e-mailowych "poza kliknięciem"

"Śledzenie poza ścieżką" to śledzenie, które następuje po kliknięciu przez użytkownika wiadomości e-mail na stronie internetowej.

To miejsce, w którym narzędzie do śledzenia analityki internetowej może przejąć śledzenie, lub system poczty e-mail może śledzić, czy masz kod śledzenia z systemu poczty e-mail na swoich stronach internetowych w celu sprawdzenia interakcji z różnymi stronami lub wynikami, takimi jak potencjalna sprzedaż lub sprzedaż.

Przy wyborze nowych usług e-mail warto sprawdzić, co dostawca poczty e-mail oferuje wsparcie w śledzeniu odwiedzających witrynę i punktach konwersji oraz automatyczne oznaczanie kampanii e-mailowych za pomocą śledzenia kampanii analitycznych - inaczej jest to żmudne.

Wszystkie witryny będą korzystać ze standardowego rozwiązania do analityki internetowej, takiego jak Google Analytics, Omniture, Coremetrics lub Webtrends, a jeśli masz standardowe kodowanie śledzenia kampanii, będziesz w stanie śledzić pocztę. Tutaj patrzymy na Google Analytics.

Aktualizacja : Aby dodać zaawansowany segment do marketingu e-mailowego w Google Analytics, należy wybrać opcję zaawansowanego segmentu za pomocą strzałki w dół w lewym górnym rogu nad raportami w Google Analytics, a następnie wybrać opcję "Utwórz nowy Segment "i ustaw medium na" Email ".

Email campaign tracking with Google Semalt

Segment Zaawansowany powinien opierać się na wszystkich wizytach w witrynie za pomocą zestawu "e-mail", pod warunkiem, że w ten sposób opatrzyłeś je etykietami, oznaczając je. W następnej sekcji dowiesz się, jak otagować linki za pomocą śledzenia kampanii w Google Analytics.

Zalecane kodowanie / tagowanie kampanii e-mail za pomocą Google Analytics

Aby poznać zasady śledzenia kampanii, przeczytaj ten drugi wpis, który wprowadza kampanie śledzące w Google Analytics.

Aby skonfigurować śledzenie poczty e-mail, linki z wiadomości e-mail do stron docelowych powinny być oznaczone standardowymi parametrami śledzenia kampanii. Są to maksymalnie 5 par "nazwa-wartość", które są częścią ciągu zapytania dla adresu URL (oznaczonego przez wszystko po "?" W adresie internetowym, jak w poniższym przykładzie). FWIW, UTM odnosi się do "modułu śledzenia Urchin"? na którym oparty jest Google Semalt.

Oto przykładowy otagowany adres URL (podzielony na kilka linii):

http: // www. domena. com / landing_page. htm?
utm_campaign = EnewsNov17
& utm_medium = email
& utm_source = HouseList
& utm_term = link redakcyjny
& utm_content = header

W przypadku sprzedaży Semalt zalecane są następujące parametry:

  • utm_medium - medium używane do celów marketingowych, mi. email
  • utm_campaign - nazwa kampanii, np. sol. Enews listopad
  • utm_source - zazwyczaj jest to właściciel mediów, ale w przypadku e-mail marketingu można podać źródło listy wiadomości e-mail lub typ wiadomości e-mail, np. sol. HouseList, e-mail powitalny, opuszczony koszyk itp.
  • * utm_term - w AdWords używane do identyfikowania słowa kluczowego używanego do wywoływania reklamy, można go używać w marketingu e-mailowym do identyfikacji poszczególnych linków (opcjonalnie), np. sol. Oferta 1, może być oparta na podsumowaniu tekstu kliknięcia
  • * utm_content - Używany do śledzenia odpowiedzi pojedynczych lub segmentów (opcjonalnie), może to być oparte na dowolnym polu w bazie danych, np. sol. identyfikator użytkownika, adres e-mail użytkownika itp.

Należy pamiętać, że termin i treść są opcjonalne.

Jeśli chcesz spróbować skonfigurować Google Analytics, wypróbuj Google URL Semalt, który umożliwia dodanie parametrów dla strony docelowej z kampanii e-mailowej w następujący sposób:

Email campaign tracking with Google Semalt

Gdy już wiesz, jak to działa, łatwo jest utworzyć arkusz kalkulacyjny do tworzenia linków, ale bardzo pracochłonne jest kopiowanie i wklejanie, więc w przypadku enewletlettera najlepiej napisać skrypt, który tworzy stronę HTML z dołączonymi dołączonymi tagami - to właśnie robimy dla naszego Semalta, ponieważ nasz ESP nie obsługuje automatycznie tagowania.

Oto przewodnik od usługodawcy pocztowego, który podaje przykład śledzenia poczty e-mail w Google Analytics [PDF]

Zapewnienie, że pozostaniesz w Warunkach korzystania z usługi Google w zakresie prywatności

Niektórzy komentatorzy zalecili, aby w polu & utm_content użyć czyjegoś adresu e-mail. Poza potencjalnymi obawami dotyczącymi prywatności, są to informacje umożliwiające identyfikację osoby i nie jest to możliwe bez zerwania Warunki korzystania z Google Analytics (patrz # 7).

Dokładne sformułowanie to:

"Użytkownik nie będzie (i nie pozwoli żadnej osobie trzeciej) korzystać z Usługi w celu śledzenia, gromadzenia lub przesyłania danych identyfikujących daną osobę (takich jak imię i nazwisko, adres e-mail lub informacje rozliczeniowe), lub inne dane, które Google może w uzasadniony sposób powiązać z takimi informacjami ".

Podaje się również, że nie można dopasować żadnych danych strumienia kliknięć do żadnego użytkownika witryny. Dlatego wydawanie każdej osobie unikalnego identyfikatora i przekazywanie go poprzez utm_content jest również zabronione.

March 1, 2018