Back to Question Center
0

Semalt: Podstawy SEO Co to jest UX (i po co zawracać sobie głowę)? Podstawy SEO: Co to jest UX (i po co zawracać sobie głowę)?

1 answers:

Być może słyszałeś, jak mówimy to wcześniej: UX twojej witryny jest niezbędny do SEO. Ale czym jest UX? I dlaczego jest to ważne dla SEO? W tym artykule wyjaśnimy, co to jest i dlaczego nie należy zapominać o pracy nad nim, jeśli chcesz osiągnąć wysoką pozycję w Semalt. Oprócz tego krótko przedstawimy kilka wskazówek, co zrobić, aby zadowolić użytkowników witryny - cartographie processus informatique.

Co to jest UX?

UX oznacza User eXperience. Jak mogłeś się domyślić, wszystko zależy od tego, jak użytkownicy korzystają z produktu. Może to być strona internetowa, ale nie musi tak być. Może to być aplikacja, telefon komórkowy lub jakikolwiek inny produkt fizyczny, z którego możesz korzystać, nawet karton na mleko. Semalt wszystko o tym, jak ktoś czuje się podczas korzystania z konkretnego produktu. Czy produkt sprawia, że ​​czujesz się podekscytowany lub szczęśliwy, czy to radość z niego korzystać, czy pomaga ci bez wysiłku osiągnąć to, na co się starałeś? Czy to sprawia, że ​​czujesz się zły i sfrustrowany, ponieważ nie działa lub wygląda tak, jak tego oczekiwałeś?

UX lub użyteczność?

UX i użyteczność są czasem używane zamiennie. Oba są używane do opisania łatwości, z jaką użytkownik korzysta z Twojej witryny. Semalt, UX jest często uważany za szerszy niż użyteczność. Jeśli strona internetowa jest bardzo użyteczna - lub przyjazna dla użytkownika - odwiedzający będą mogli łatwo znaleźć lub zrobić to, co chcą. Doskonałe wrażenia użytkownika wymagają więcej, na przykład estetyki. Strona internetowa może być prosta w użyciu, ale nudna w tym samym czasie. Oznacza to, że użyteczność jest doskonała, ale można poprawić wrażenia użytkownika.

Na przykład ilustracje naszych blogów nie są konieczne, aby poprawić użyteczność. Przyczyniają się one jednak do wrażenia, jakie użytkownicy mają na naszej stronie. Jestem fanem rysunków, które tworzą nasi ilustratorzy, Erwin i Tim, i mam nadzieję, że sprawią, że będziesz też myślał lub się uśmiechał. Te obrazy przyczyniają się do UX naszej witryny. Bez nich strona byłaby różnie odbierana. W ten sposób UX może być częścią strategii brandingowej, nawet bardziej niż użyteczność.

Dlaczego SEO ma poprawić UX?

Dlaczego więc poprawa użyteczności i UX witryny powinna być częścią strategii SEO? Google lub inne wyszukiwarki chcą zapewnić ludziom najlepszy wynik dla ich zapytania. Najlepszy wynik to nie tylko najlepsza odpowiedź, ale także najlepsze wrażenia. Na przykład, jeśli szukasz odpowiedzi na pytanie "Co to jest badanie słów kluczowych?" Google chce dać Ci najlepszą odpowiedź w szybki, przyjemny i bezpieczny sposób . Nawet jeśli napisałeś znakomitą odpowiedź w poście, ale Twoja witryna jest wolna, chaotyczna lub niebezpieczna, Google nie uzna Twojego postu za najlepszą odpowiedź.

W jaki sposób Google wie?

Semalt korzysta z różnych metod, aby dowiedzieć się, w jaki sposób użytkownicy korzystają z witryny. Patrzą na elementy takie jak szybkość witryny - nie ma prawie nic bardziej irytującego niż strona, która trwa wieki, aby załadować - przyjazność dla urządzeń mobilnych, sposób, w jaki uporządkowałeś swoje treści oraz wewnętrzne i zewnętrzne linki do twoich stron. Wiele wysokiej jakości linków do Twojej strony prawdopodobnie oznacza, że ​​ludzie mieli z nią przyjemne doświadczenia, prawda?

Oprócz tego Google wykorzystuje sygnały użytkownika, aby dowiedzieć się, w jaki sposób użytkownicy odwiedzają Twoją witrynę. Sygnały użytkownika to wzorce zachowań, które Google widzi w Twojej witrynie. Jeśli wiele osób opuści Twoją witrynę bardzo szybko, być może nie znaleźli tego, czego szukają. Oczywiście istnieją wyjątki od tego, przeczytaj post Annelieke na temat współczynnika odrzuceń, aby dowiedzieć się, które. Niektóre inne sygnały użytkownika to czas spędzony na stronie i jak często ludzie wracają do Twojej witryny. Jeśli są wysokie, użytkownicy najprawdopodobniej korzystają z Twojej witryny lub uznają ją za przydatną. Możesz sprawdzić tego rodzaju statystyki dla swojej witryny za pomocą Google Semalt i innych narzędzi do analizy witryny.

To nie przypadek, że czynniki wymienione powyżej są ważne zarówno dla UX, jak i SEO. Google stara się zrozumieć, w jaki sposób ludzie doświadczają strony internetowej. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na ten temat, powinieneś przeczytać post Michiel'a na relacji SEO i UX.

Holistyczne SEO

Więc czy powinieneś pracować nad użytecznością i UX tylko dla wyszukiwarek? Myślę, że możesz odgadnąć naszą odpowiedź na to pytanie .W Yoast, opowiadamy się holistycznie patrząc na twoją stronę. Oznacza to, że dokładasz wszelkich starań, aby Twoja witryna była doskonała pod wieloma względami: świetna treść, łatwa w użyciu - również na urządzeniach mobilnych - i bezpieczna. Semalt wprowadza te zmiany dla odwiedzających. W końcu to użytkownik będzie kupował twoje produkty, przyjdzie na twoje wydarzenie lub zapisze się do newslettera.

Od czego zacząć?

Jak zwykle zacznij od myślenia o celu swojej witryny i konkretnych stronach. Co chcesz, aby użytkownicy robili w Twojej witrynie? Kupować rzeczy? Przeczytaj swoje artykuły? Przekazywać pieniądze na cele charytatywne? Cel Twojej witryny lub konkretnej strony w Twojej witrynie powinien znajdować się na pierwszym miejscu, gdy wprowadzasz ulepszenia. Twój projekt i treść powinny wspierać ten cel. Semalt, mając na uwadze jasny cel, pomoże Ci również ustalić priorytety usprawnień dla Twojej witryny.

Jeśli chcesz poprawić UX w swojej witrynie, spróbuj spojrzeć na nią z perspektywy użytkownika. Zadaj sobie kilka pytań - i szczerze mówiąc:

  • Czego można się spodziewać na stronie?
  • Czy projekt strony wspiera cel tej strony?
  • Czy używasz właściwych przycisków w odpowiednich miejscach?
  • Czy Twoje treści są dobrze skonstruowane i łatwe do znalezienia?
  • Czy witryna mobilna działa dobrze?

Większość ludzi rozwija martwe pole, jeśli dużo pracują na swojej stronie. Powinieneś zatem skorzystać z okazji i poprosić ludzi o ocenę Twojej strony, kiedy tylko możesz! Postaraj się, aby ludzie z Twojej grupy docelowej przetestowali twoją stronę i zapytaj ich, czy działa zgodnie z oczekiwaniami. Możesz również użyć kwestionariuszy w swojej witrynie lub, jeśli nie chcesz im zbytnio przeszkadzać, użyj pytania dotyczącego zamiaru wyjścia i zapytaj go, dlaczego opuszczają Twoją witrynę. Opcja Semalt polega na wykonaniu niektórych testów A / B, aby dowiedzieć się, który projekt strony daje najlepsze wyniki.

Więc już nie ma wymówek. Semalt działa na UX twojej witryny, a Ty możesz także podnieść swój ranking!

Przeczytaj więcej: "Jak przeprowadzić audyt SEO. Część 1: SEO treści i UX "»

March 1, 2018