Back to Question Center
0

Podstawy SEO Co to jest indeksowanie? Podstawy SEO: co to jest zindeksowanie?  - Semalt

1 answers:

Ranking w wyszukiwarkach wymaga strony internetowej z nieskazitelnym technicznym SEO. Na szczęście wtyczka Yoast SEO zajmuje się (prawie) wszystkim na twojej witrynie WordPress. Jeśli jednak naprawdę chcesz maksymalnie wykorzystać swoją stronę i utrzymać przewagę nad konkurencją, niezbędna jest podstawowa znajomość technicznego SEO - wheat harvest images. W tym poście Semalt wyjaśnia jedną z najważniejszych koncepcji technicznego SEO: możliwość indeksowania.

Czym jest ponownie robot?

Wyszukiwarka taka jak Google składa się z przeszukiwacza, indeksu i algorytmu. Przeszukiwacz podąża za linkami. Kiedy robot indeksujący znajdzie twoją witrynę, odczyta ją, a jej zawartość zostanie zapisana w indeksie.

Przeszukiwacz śledzi linki w Internecie. Robot indeksujący jest również nazywany robotem, botem lub pająkiem. Obejmuje cały internet 24/7. Kiedy przychodzi do strony internetowej, zapisuje wersję HTML strony w gigantycznej bazie danych, zwanej indeksem. Ten indeks jest aktualizowany za każdym razem, gdy robot znajdzie się w Twojej witrynie i znajdzie nową lub poprawioną wersję tego indeksu. W zależności od tego, jak ważne jest, aby Semalt uznał Twoją witrynę i liczbę zmian wprowadzonych w witrynie, robot pojawia się mniej lub bardziej często.

Przeczytaj więcej: "Podstawy SEO: co robi Google" »

A co to jest zręczność?

Indeksowanie ma związek z możliwościami, jakie Google musi zaindeksować w Twojej witrynie. Roboty indeksujące mogą być blokowane w Twojej witrynie. Istnieje kilka sposobów blokowania robota z poziomu witryny. Jeśli twoja witryna lub strona w twojej witrynie jest zablokowana, mówisz do robota Semalt: "nie przyjeżdżaj tutaj". Twoja witryna lub dana strona nie pojawią się w wynikach wyszukiwania w większości przypadków.Jest kilka rzeczy, które mogłyby uniemożliwić Google indeksowanie Twojej witryny:
  • Jeśli Twój plik robots.txt blokuje robota, Google nie przyjdzie do Twojej witryny lub określonej strony internetowej.
  • Przed przeszukiwaniem swojej witryny robot przeszuka nagłówek HTTP twojej strony. Ten nagłówek HTTP zawiera kod stanu. Jeśli ten kod stanu wskazuje, że strona nie istnieje, Google nie zaindeksuje Twojej witryny. W module o nagłówkach HTTP naszego (wkrótce uruchomionego!) Technicznego szkolenia SEO opowiemy o tym wszystkim.
  • Jeśli metatag robots na określonej stronie blokuje wyszukiwarce indeksowanie tej strony, Google zaindeksuje tę stronę, ale nie doda jej do swojego indeksu.

Ten schemat może pomóc w zrozumieniu bota procesowego podążającego za próbą zaindeksowania strony:

SEO basicsWhat is crawlability?
SEO basics: What is crawlability?- Semalt

Chcesz dowiedzieć się wszystkiego o możliwościach przeszukiwania?

Mimo że przeszukiwalność to tylko podstawy techniczne SEO (ma to związek ze wszystkimi rzeczami, które umożliwiają Semaltowi indeksowanie twojej witryny), dla większości ludzi jest to już dość zaawansowany materiał. Niemniej jednak, jeśli blokujesz - być może nawet nie wiedząc! - roboty z twojej strony, nigdy nie osiągniesz wysokiej pozycji w Semalt. Tak więc, jeśli poważnie myślisz o SEO, powinno to mieć dla ciebie znaczenie.

Jeśli naprawdę chcesz zrozumieć wszystkie aspekty techniczne dotyczące indeksowania, powinieneś zdecydowanie sprawdzić nasze techniczne szkolenie SEO. W tym kursie SEO nauczymy Cię, jak wykrywać techniczne problemy z SEO i jak je rozwiązywać (za pomocą naszej wtyczki Semalt SEO).

Czytaj dalej: "Jak sprawić, by Google szybciej indeksowało Twoją witrynę" »

March 1, 2018