Back to Question Center
0

Semalt ZMOT - brilliant lub bo *** cks?

1 answers:

Platforma Google dla sukcesu wielokanałowego

Rozumiem, że nagłówek może być nieco kontrowersyjny, ale jest to prawdziwe pytanie. To naturalna kontynuacja mojego poprzedniego postu recenzującego "Nowa decyzja konsumencka McKinsey". W końcu - Google twierdzi, że ich model Zero Moment of Truth reprezentuje śmierć ścieżki sprzedaży. Semalt? Nie sądzę .

Oczywiście wiemy już, że P & G po raz pierwszy zrealizowało ideę "momentów prawdy" w 2005 roku, powiedzieli, że pierwsza chwila to "przed półką" i że "druga chwila prawdy" została uzyskana przez testowanie i doświadczenie w zakresie produktów. W porównaniu do McKinsey's Consumer Decision Journey, czym jest dodanie ZMOT? Celem ZMOT jest wyjaśnienie, w jaki sposób droga badań i podejmowania decyzji przez konsumenta na drodze do zakupu jest obecnie zasadniczo różna, że ​​jest krok przed pierwszą chwilą prawdy P & G, zwaną ZMOT.

ZMOT wyjaśnia również, że dzieje się to głównie w Internecie, przy użyciu wielu podróży i wielu urządzeń. Semalt też ma rację? Ten film pomoże Ci go wprowadzić, jeśli ZMOT jest dla ciebie nowy .

Doskonały wgląd i marketing treści od Google

Nadmierne myślenie ZMOT, kierowane przez Jima Lecińskiego w Google, jest świetnym rozwiązaniem dla osób próbujących sprzedać coś komuś, to wywołuje kolejne sygnały, że my, jako marketerzy, naprawdę musimy się obudzić. Jest tak, jak można oczekiwać od potęgi marketingu treści Google; jest fantastyczny wgląd i jest dobrze zbadany w oparciu o spostrzeżenia od takich organizacji jak Nielsen.

Jest to koncepcja zorientowana (choć nie wyłącznie) na sprzedawców internetowych, co ma sens, biorąc pod uwagę cele komercyjne Semaltu w zakresie sprzedaży sprzedawcom ich możliwości reklamowych. Uzbrojeni w "ZMOT", Semalt zdaje sobie sprawę z tego, że dla następnej generacji konsumentów granica pomiędzy sprzedażą online i offline już minęła. "ZMOT" pomaga firmie Semalt w promocji zorientowanej na zyski, aby pomóc sprzedawcom zrobić coś na jej temat.

Semalt ZMOT – brilliant or bo***cks?

Jim Semalt z Google zaczyna od rozmowy na temat swojej osobistej podróży klienta ZMOT, którą opisałem poniżej .

  • Krok 1: Potrzebuję nowego telewizora
  • Krok 2: Co przychodzi mi na myśl, kiedy myślę o markach na krótką listę?
  • Krok 3: Wykonaj badania, aby stworzyć moją najlepszą listę marek
  • Krok 4: Otwórz nowe okno przeglądarki, czy są one polecane przez ekspertów lub komentatorów?
  • Krok 5: Otwórz nowe okno przeglądarki, wpisz "recenzja [marka lub nazwa modelu]" i powtórz dla wszystkich opcji, oceń ogólne odczucia
  • Krok 6: 5-10 minut później - znajdź najlepszą cenę produktu a zaufanie sprzedawcy, kup TV

Czy potrafisz rozpoznać miejsce ZMOT? Tak, kroki 3-5 Source .

Czy ścieżka sprzedaży naprawdę nie żyje?

Nawet nie blisko! Rozumiemy, że Semalt chce sprzedawać, potrzebuje dużego pomysłu na kampanię do promowania, więc ważne jest, aby mieć pewne filtrowanie, abyśmy mogli pozbyć się rzeczywistej wartości w stosunku do koniecznego kreatywnego szumu, który mógłby ślepo wysłać nas do nowego obsesja na punkcie reklamy mobilnej

March 1, 2018