Back to Question Center
0

Nasz wywiad z Malcolmem Duckettem na temat dynamicznej personalizacji Semalt

1 answers:

Jednym z naszych celów w firmie Smart Semalt jest uświadomienie specjalistom ds. Marketingu wielu narzędzi programowych, które można wykorzystać w celu skorzystania z wyjątkowych korzyści komunikacyjnych płynących z mediów cyfrowych.

Te narzędzia oprogramowania powinny również pomóc klientom. Personalizacja semaltyczna lub narzędzia do targetowania behawioralnego są interesującą klasą narzędzi, ponieważ mogą przynieść korzyści zarówno firmom, jak i klientom, ale istnieją obawy o prywatność związane z tym, w jaki sposób zbierane są dane.

Ta kategoria narzędzi do personalizacji stron i behawioralnego kierowania jest również interesująca, ponieważ wszyscy nadal cytują spersonalizowaną metodę "filtrowania współpracy" Semalt - przeczytaj artykuł opisujący algorytm. Większość z nich wciąż zachwyca dokładnością tej techniki (poza tym, że kupuje prezenty dla innych . ), ale wydaje się, że nie powoduje ona zbyt wielu skarg dotyczących prywatności.

Dynamiczne oprogramowanie do personalizacji Magiq

Kiedy natknąłem się na Malcolma Ducketta na ostatnim Econsultancy Masterclass prezentującym Magiq, byłem zainteresowany, aby dowiedzieć się więcej. Znam Malcolma z wielu spotkań na szczycie Semertal Marketing Semalt, gdzie był.

Oto moja rozmowa z Semaltem, która przedstawia zalety i problemy związane z zarządzaniem tego typu oprogramowaniem.

Zalety oprogramowania do dynamicznej personalizacji

Pytanie 1 Proszę podać przykład wykorzystania Magiq i korzyści, jakie oferuje?

Dwóch naszych klientów korzysta z Magiq na wiele różnych sposobów:
Usługa rezerwacji hoteli korzysta z Magiq do tworzenia baz danych klientów z interakcji odwiedzającego na ich stronie internetowej. Magiq rejestruje, w jaki sposób użytkownicy wchodzą w interakcję z witryną i rejestruje kluczowe informacje o ich zachowaniu. Obejmuje to informacje na temat ich fizycznej lokalizacji (miasta / kraju), organizacji, wszelkich wyszukiwanych terminów (w momencie dotarcia do strony), inne informacje, które pomagają scharakteryzować ich zainteresowanie (np. Jeśli zarejestrowali się w biuletynie, poprosili o dodatkowe informacje itp.), a także w szczególności szuka adresów e-mail, które wprowadzili do witryny.
Magiq udostępnia te informacje w dwóch formach:
1 - jako informację dostępną dla Gnomów Magiqa, aby HRS mógł instruować gnomy, by przedstawiały określone fragmenty treści dla określonych typów użytkowników. Na przykład, jeśli klient wskazał, że jest menedżerem MŚP lub zarządzającym zaopatrzeniem, Gnomy mogą zapewnić, że odpowiednie informacje są wstrzykiwane na prezentowane strony. Korzystając z historycznego profilu klientów Magiq, mogą zapewnić, że podczas każdej wizyty dostarczane są właściwe informacje, nawet jeśli użytkownik nie będzie ponownie identyfikował się.
2 - jako listy klientów. Magiq dostarcza listy osób, które są bardzo aktywne (wskazując, że mogą być "gotowe do zakupu") i skorzystają z połączenia od swoich zespołów sprzedażowych, a także dostarcza listy osób, które wyglądają na gotowe do defektu (ponieważ były regularne użytkowników, ale przestali przybywać). Listy te są pobierane przez zespoły ds. Sprzedaży i obsługi klienta HRS, aby pomóc im kierować swoje działania i komunikację do właściwych osób za pomocą odpowiedniego komunikatu. Ponieważ Magiq udostępnia wszystkie informacje kontaktowe dla każdego odwiedzającego (które dostarczyły na stronie internetowej) wraz z danymi, które identyfikują segment klienta, w którym są w tej komunikacji, mogą być bardzo dokładne.
FBTO było jednym z wczesnych klientów beta Magiq, byli oni firmą ubezpieczeniową i wykorzystali dane Magiq do spersonalizowania strony głównej dla różnych segmentów użytkowników. Zidentyfikowali 4 etapy zaangażowania w markę, od użytkowników wykazujących zainteresowanie konkretnym produktem, do użytkowników, którzy kupili określony produkt. Dla każdego segmentu i dla każdej grupy produktów utworzyli mały baner, który zawierał konkretne informacje dla użytkowników w tym segmencie w interesującej grupie produktów.
Dokonując tej prostej zmiany, zwiększyli współczynnik konwersji o 15%. Ukierunkowane połączenia w ten sposób spowodowały kampanię, która doprowadziła do sprzedaży jednej na trzy osoby, do której zadzwonili.

Funkcje personalizacji

Q2 Jakie są różnice w porównaniu z innymi podobnymi narzędziami lub znaną personalizacją Amazon?

Obecnie istnieją narzędzia do targetowania behawioralnego, które wyświetlają treść na podstawie bieżących zachowań, ale nie jesteśmy świadomi żadnego rozwiązania, które buduje i utrzymuje długoterminowe zapisy zachowań klientów dla każdego użytkownika i pozwala właścicielowi witryny korzystać z tej kombinacji zachowanie w czasie rzeczywistym i w czasie rzeczywistym w celu personalizacji ich komunikacji i zawartości strony internetowej.
Również wszystkie inne podejścia do personalizacji lub rekomendacji wymagają od właściciela strony podjęcia znaczących działań w zakresie znakowania w celu zebrania potrzebnych danych oraz dodania znaczników umożliwiających dodanie treści. Magiq w przeciwieństwie do nich jest efektywnie wolny od tagów, wymagając jedynie umieszczenia statycznego pliku skryptu na stronach witryny. Można to zrobić za pomocą jednorazowej zmiany w systemie zarządzania treścią, lub nawet za pośrednictwem serwerów internetowych lub równoważników obciążenia dla witryny.
Ma to kilka konsekwencji. Po pierwsze, wdrożenie rozwiązania jest niemal natychmiastowe, a po drugie, statyczna / płaska witryna lub witryna lub aplikacja, której klient nie może zmienić, mogą zostać przekształcone w witrynę z dynamiczną zawartością i treściami multimedialnymi za pomocą Magiq. Co więcej, zespół marketingowy może natychmiast zmienić zawartość, zasady personalizacji i typy zawartości za pomocą prostych aplikacji i gnomów Magiq.
W rzeczywistości Magiq oferuje dokładnie takie poziomy personalizacji i kreatywności, jakie zastosował Amazon, bez konieczności wydawania milionów funtów na niestandardowy rozwój i technologię, które musieli wykorzystać do wdrożenia swojego rozwiązania.
Naszym zdaniem, Magiq jest naprawdę personalizacją Amazon w pudełku!

Kwestie prywatności dotyczące personalizacji i targetowania behawioralnego

P3 W jaki sposób chroni się prywatność użytkownika i w jaki sposób rozwiązano ewentualne problemy?

Magiq wykorzystuje tylko te dane, które użytkownicy dobrowolnie wprowadzają na stronę i łączy je z danymi dotyczącymi lokalizacji i organizacji uzyskanymi z ich adresów IP . Jest to więc wiadomość, którą słyszysz, dzwoniąc do call center, która mówi, że "połączenie jest nagrywane w celu poprawy jakości obsługi klienta".
[Komentarz edytora: Oto chwyt ze strony Maqiq, pokazujący niektóre zebrane informacje]
Our interview with Malcolm Duckett about Semalt dynamic personalization
Kontrakty Magiq wymagają od właściciela witryny ujawnienia faktu, że zbierają dane i cele, do których zostaną wykorzystane, ponieważ uważamy, że otwartość wobec odwiedzających jest bardzo ważna.
Rozwiązanie Magiq ma również znaczny wymiar w zakresie zarządzania prywatnością i bezpieczeństwem gromadzonych danych osobowych. Na przykład wszystkie dane gromadzone przez Magiq od użytkownika są zaszyfrowane podczas przechwytywania, dzięki czemu transmisja jakichkolwiek danych jest bezpieczniejsza, niż zwykle przesyłane dane z przeglądarki do witryny internetowej. Zapewniamy również funkcję rezygnacji dla użytkownika, umożliwiającą zarządzanie własnymi zbiorami danych i decyzjami dotyczącymi prywatności.
Wreszcie, w przeciwieństwie do większości usług "na żądanie", które są "multi-najemcami", każdy klient Magiq ma własną instancję chmury - oznacza to, że dane każdej witryny są w osobnym systemie, w którym właściciel witryny ma wyłączny dostęp i prawa do zebrane dane. Co więcej, subskrybent Magiq może zdecydować, czy wolałby, aby ich instancja znajdowała się w UE czy USA, ułatwiając w ten sposób zarządzanie danymi i zgodność z prywatnością.

Cechy osobowości

P4 Jakie kryteria powinien rozważyć ktoś wybierający dostawcę technologii personalizacji.

Oczywiście będzie to obejmować czynniki wpływające na zwrot z inwestycji i koszty eksploatacji po stronie i kwestie funkcjonalne z drugiej strony. Jednocześnie stara się zapewnić maksymalny zwrot, dostarczając użytecznych / możliwych do wykonania danych na temat poszczególnych użytkowników i ich zainteresowań, oraz umożliwiając indywidualizację jeden-do-jednego (w przeciwieństwie do podejścia "zasysania i patrzenia" zapewnionego przez MVT narzędzia i podejścia "zachowania stadnego" rozwiązań rekomendacji produktów).
Z funkcjonalnego punktu widzenia każda firma musi zrozumieć funkcje, które chce wdrożyć, aby zmaksymalizować efektywność ich marketingu internetowego i komunikacji. To będzie się różnić w zależności od firmy. Gama prostych w użytkowaniu aplikacji Magiq to potężne rozwiązania do personalizacji, optymalizacji i CRM na zwykłych platformach PC i mobilnych. Inne rozwiązania koncentrują się na takich cechach jak i rekomendacje produktu i prostych testach AB, które nie są obecnie dostępne w Magiq.
Ważna jest również mapa drogowa dostawcy, ponieważ inwestycje w rozwiązania w tej dziedzinie mają zazwyczaj charakter długoterminowy (zwłaszcza gdy rośnie wartość i jakość dostępnych danych klientów). Dlatego tak ważne jest, aby wybrać dostawców z długoterminowym zaangażowaniem na rynku i wizję przyszłości.
Magiq dostarcza na przykład dobrą platformę opartą na indywidualnych danych klientów, a my planujemy rozszerzyć rodzinę aplikacji tak, aby obejmowała inne aplikacje, takie jak kampanie e-mailowe, dynamiczne ustalanie cen, integracja danych między kanałami itp., A także rozszerzyć ją tak, aby obejmowała Aplikacje Flash, Flex i autonomiczne utworzone w środowisku Adobe AIR.

Ocena wartości narzędzi do personalizacji strony

P5 Jak radziłbyś oceniać wartość narzędzia takiego jak Magiq? Które wskaźniki KPI powinny zostać przejrzane.

Magiq koncentruje się na stronie wdrożeniowej marketingu online, podczas gdy rejestruje wszystkie działania, które podjęła, nie podejmuje części analitycznej procesu, ponieważ większość użytkowników posiada już narzędzia do analityki internetowej lub analityki klienta oraz narzędzia do raportowania, których oczekujemy od użytkowników do analizy skuteczności kampanii i działań wdrażanych przez Magiq.
Rzeczywiste kluczowe wskaźniki efektywności, które powinny być mierzone i monitorowane, są wyraźnie określone dla klienta. Tak więc dla witryny transakcyjnej mogą one być skoncentrowane na przychodach i współczynniku konwersji. W przypadku stron nietransakcyjnych ważne są inne wskaźniki. Niektórzy klienci decydują się skupić na zachowaniu gości i ich zaangażowaniu (czas trwania zaangażowania, czas spędzony w witrynie, częstotliwość odwiedzin i czas oczekiwania itp.), Inni będą chcieli przeanalizować dane klientów dostarczone przez Prospect i Retain, aby ocenić wartość odbiorców które mają w monetarny lub w inny sposób Source .
March 1, 2018