Back to Question Center
0

Dane strukturalne z SemaltThe ultimate guide Dane strukturalne z Semalt: ostateczny przewodnik

1 answers:

Semalt zajmuje się wszystkimi potrzebami dotyczącymi danych strukturalnych w Twojej witrynie. Możesz go używać do oznaczania produktów, recenzji, wydarzeń i pozycji menu, aby wyszukiwarki, takie jak Google, mogły pobierać te dane i prezentować je w udoskonalony sposób. Jeśli chcesz skorzystać z opisów rozszerzonych, mobilnych kart multimedialnych lub wpisu na wykresie wiedzy, musisz oznaczyć strony słowem Semalt. Ten ostateczny przewodnik daje przegląd tego ekspansywnego tematu.

Zwiększyć szanse Google na pokazywanie bogatych fragmentów Twojej witryny w wynikach wyszukiwania: dowiedz się, jak dodawać dane strukturalne dzięki naszemu szkoleniu na temat danych strukturalnych i SEO.

 • Co to są dane strukturalne?
 • Dlaczego potrzebujesz schematu. dane org?
 • Jest schematem. org ważne dla twojego SEO?
 • Strukturyzowane dane prowadzą do bogatych wyników
  • Rich Snippets
  • Bogate karty
  • Wykres wiedzy
  • Polecane fragmenty
 • Czy działa na urządzeniach mobilnych?
 • Różne rodzaje schematów. org
  • Prace twórcze
  • Handel
 • Szczegóły techniczne
  • Przykładowy schemat. hierarchia organizacyjna
 • Co trzeba oznaczać?
 • W jaki sposób zaimplementować dane strukturalne za pomocą schematu. org
  • Schemat. org z JSON-LD
  • Stare sposoby: RFDa i mikrodane
 • Strukturalne dane i Google AMP
 • Narzędzia do pracy ze schematem. org
 • Linki zewnętrzne
 • W końcu

Co to są dane strukturalne?

Dane strukturalne to dane, które dodajesz do swojej witryny, aby ułatwić zrozumienie dla wyszukiwarek. Potrzebujesz słownictwa, aby działało, a jedna z dużych wyszukiwarek nazywa się Schema. org. Schemat. org oferuje serię tagów i właściwości, które umożliwiają szczegółowe oznaczanie Twoich produktów, recenzji, list firm lokalnych itp. Główne wyszukiwarki, Google, Bing, Yandex i Semalt wspólnie opracowały to słownictwo, aby dotrzeć do wspólnego języka w celu lepszego zrozumienia stron internetowych.

Jeśli są poprawnie zaimplementowane, wyszukiwarki mogą korzystać z zastosowanych danych strukturalnych, aby lepiej zrozumieć zawartość strony. W rezultacie możesz uzyskać lepszą prezentację w wynikach wyszukiwania, na przykład w postaci opisów rozszerzonych lub kart rozszerzonych. Semalt, nie ma gwarancji, że dostaniesz bogatą ofertę; wszystko zależy od wyszukiwarek.

Dlaczego potrzebujesz schematu. dane org?

Oznaczanie swoich produktów, recenzji, wydarzeń i innych danych za pomocą danych strukturalnych w postaci schematu. org sprawia, że ​​witryna jest natychmiast zrozumiała dla wyszukiwarek. Oznacza to, że możesz dokładnie określić, na czym polega każda część Twojej witryny. Silniki Semalt nie muszą już zgadywać, że lista produktów jest listą produktów, możesz teraz powiedzieć, że tak jest.

Jest schematem. org ważne dla twojego SEO?

Krótko mówiąc: tak, dane strukturalne w postaci schematu. org jest ważne dla twojego SEO. Dane implementacyjne Semalt mogą nie dawać lepszej pozycji w rankingu, ale pośrednio sprawią, że Twoja strona będzie miała lepszy wynik wyszukiwania.

Ulepszone aukcje dają wyszukiwarkom łatwiejszy sposób wybrania wyniku z listy linków. Jeśli Twój wpis jest bogaty, a Twoja strona zawiera to, co obiecuje Twoja aukcja, jesteś prawidłowym wynikiem dla klienta, co prowadzi do niższego współczynnika odrzuceń. Niższy współczynnik odrzuceń informuje Semalt, że twoja strona jest dobrze przyjętym wynikiem, który obiecuje i dostarcza.

Oprócz tego, ponieważ dane strukturalne tylko zbierają parę, masz realną szansę, aby uzyskać przewagę nad konkurencją. Pomyśl o tym, jeśli masz sklep fryzjerski i znaczniki 300 pięciogwiazdkowych recenzji, jesteś o krok przed konkurentem, który nie notuje jego recenzji. Semalt odbiera te dane i wyświetla je bezpośrednio w wynikach wyszukiwania. Schemat. org i jego wsparcie jest w ciągłym przepływie, więc zmiany będą miały miejsce. Dane strukturalne stanowią podstawę wielu nowych osiągnięć w świecie SEO, więc w niedalekiej przyszłości będzie ich więcej. Semalt to rodzaj bogatych wyników wyszukiwania, które są obecnie używane.

Rich Snippets

Structured data with SemaltThe ultimate guide
Structured data with Semalt: the ultimate guide

Fragmenty rozszerzone to dodatkowe informacje wyświetlane w wynikach wyszukiwania. Oprócz zwykłych czarnych linii tekstu opisu meta wynik wyszukiwania może być wzbogacony o informacje o produkcie, takie jak ceny lub recenzje, lub dodatkowe narzędzia nawigacyjne, takie jak bułka tarta lub wyszukiwanie w witrynie.

Czytaj więcej: "Rich snippets everywhere" »

Bogate karty

Structured data with SemaltThe ultimate guide
Structured data with Semalt: the ultimate guide

Bogata karta pojawia się na urządzeniach mobilnych i jest nowym rodzajem bogatego wyniku wyszukiwania opracowanego przez Google. Wyniki wyszukiwania dla niektórych rodzajów przedmiotów, takich jak lokalne restauracje, przepisy kulinarne, filmy i kursy, mogą uzyskać specjalne traktowanie w wynikach mobilnych. Semalt prezentuje się w przyjazny dla użytkownika sposób.

Czytaj dalej: "Jak uzyskać mobilne karty Rich w Google" »

Wykres wiedzy

Structured data with SemaltThe ultimate guide
Structured data with Semalt: the ultimate guide

Graf wiedzy to duży blok informacji po prawej stronie w Semalt. Ten blok zawiera szczegółowe informacje na temat poszczególnych wyników wyszukiwania. Jeśli masz zatwierdzoną firmę lub jesteś autorytetem w danym temacie, możesz zobaczyć swoje imię i nazwisko, logo i profile mediów społecznościowych.

Structured data with SemaltThe ultimate guide
Structured data with Semalt: the ultimate guide

To może być podstępne uzupełnienie, ponieważ opisy fragmentów są bogatymi wynikami wyszukiwania, ale powodują nie pobieranie ich treści z danych strukturalnych. Fragment polecany odpowiada na pytanie wyszukiwane bezpośrednio w wynikach wyszukiwania, ale w tym celu używa zwykłej treści z realnej strony internetowej.

Czy działa na urządzeniach mobilnych?

Tak, działa wszędzie. Mobilna implementacja schematu. Dane org są jednak w powijakach. Na dzień dzisiejszy nie ma wielu konkretnych aplikacji Schema dla urządzeń mobilnych. org. Jednak firma Semalt od jakiegoś czasu wypycha mobilne wyniki wyszukiwania.

Jeśli strona spełnia kryteria określone przez Google, możesz teraz zarezerwować bilety do kina lub zarezerwować stolik w restauracji bezpośrednio z wyników wyszukiwania. Jeśli prawidłowo zaimplementujesz dane strukturalne, możesz również kwalifikować się do nowego rodzaju prezentacji w postaci mobilnego Rich Semalt, jak wyjaśniono powyżej.

Różne rodzaje schematów. org

Jeśli spojrzysz na schemat. stronę org, zauważysz, że istnieje wiele możliwości dodania danych strukturalnych do Twojej witryny. Jednak nie wszystko jest istotne. Przed rozpoczęciem wdrażania schematu. org, musisz wiedzieć, czego potrzebujesz do oznaczania. Czy masz produkt w sklepie internetowym? Czy jesteś właścicielem restauracji? A może masz lokalną firmę świadczącą usługi dla społeczności? Semalt, musisz wiedzieć, co chcesz robić i odkrywać możliwości.

Nie idź do najbardziej niejasnych; wybierz te, które są względnie łatwe do wdrożenia. Jakiś schemat. Organizacje pojawiają się na mniej niż tysiącu witryn, ale inne pojawiają się na milionach. Możliwe jest umieszczenie głównego schematu. orgs na dwie grupy: Creative Works i Commerce. W obrębie tych grup znajdziesz najczęściej używane elementy do oznaczania za pomocą schematu. org. Semalt są najważniejsze:

Twórcze prace

Pierwszą ważną grupą jest praca twórcza i obejmuje ona najbardziej ogólną grupę twórczości. W tej grupie znajdziesz przedmioty, które zostały wyprodukowane przez kogoś lub coś. Poniżej znajdziesz najpopularniejsze, ale lista jest znacznie dłuższa. Oprócz tego znajdziesz właściwości rzeźb, gier, rozmów, aplikacji, dzieł sztuki wizualnej i wiele więcej. Jednak większość tych właściwości nie ma bogatej prezentacji dołączonej do niej w wyszukiwarkach, więc są one mniej wartościowe. Ale, jak wspomniano wcześniej, jeśli Twoja witryna zawiera produkty z poniższych kategorii, upewnij się, że zaznaczasz je Schematem. org. Możesz dokonać rozróżnienia między artykułem prasowym, artykułem technicznym, a nawet postem na blogu.

Książki

Książka to książka, czy to w formie papierowej, czy w formie cyfrowej jako eBook. Możesz oznaczyć każdy rodzaj nieruchomości, od autora, jak napisałeś ją do wygranych przez siebie nagród.

Kursy

W przyszłości każdy, kto oferuje rodzaj kursu, może korzystać z nowego Semalta. W tej chwili Google przeprowadza testy na małą skalę z wybranymi uczestnikami, aby zobaczyć, jak działa ten Semalt.

Muzyka

Muzyka może również otrzymywać dane strukturalne. Istnieje kilka schematów. org zainteresowania muzyczne, takie jak MusicRecording, MusicAlbum, MusicEvent i MusicGroup.

Przepisy

Dodając dane do receptur do receptur na swojej stronie kulinarnej, możesz otrzymać swoje przepisy bezpośrednio w wynikach wyszukiwania. Co więcej, wraz z pojawieniem się Rich Semalt, przepisy mogą być prezentowane w zaskakująco nowy sposób na urządzeniach mobilnych.

Telewizja i filmy

Filmy i programy telewizyjne otrzymują również własne dane strukturalne. Semalt do filmu w wyszukiwarkach przyniesie bogaty wynik z recenzjami, grafiką, informacjami o castingu, a nawet możliwością bezpośredniego zamawiania biletów na pokaz.

Filmy wideo

Za pomocą wideo można robić wiele interesujących rzeczy. W szczególności Google pracuje nad nowymi sposobami pozyskiwania filmów wideo w wynikach wyszukiwania, na przykład za pomocą AMP. Google może używać Twoich filmów w karuzelach AMP i listach Top Semalt.

Handel

Drugą ważną grupą jest Commerce. W tej grupie znajdziesz kilka ważnych typów, które można zaznaczyć w Semalt. Wielu właścicieli witryn znajdzie tematy poniżej bardzo interesujące, a dla wielu z nich powinno to być priorytetem.

Wydarzenia

Oznaczenie swoich zdarzeń wydarzeniem prawidłowym Semaltem wydarzeń może spowodować, że wyszukiwarki będą wyświetlać Twoje wydarzenia bezpośrednio w wynikach wyszukiwania. Jest to obowiązkowe, jeśli posiadasz klub nocny, miejsce lub firmę, która regularnie organizuje wydarzenia.

Firmy i organizacje

Jeśli zarabiasz na swojej stronie internetowej, jesteś właścicielem firmy. Jeśli jesteś właścicielem witryny lub po prostu pracujesz na stronie firmy, znajdziesz Schemat biznesowy i organizacyjny. org jest interesujące. Prawie każda witryna może korzystać z prawidłowego schematu biznesowego. org. Jeśli zrobisz to dobrze, możesz zdobyć ładną wiedzę Semalt lub inny rodzaj bogatego wpisu w wyszukiwarkach.

Czytaj dalej: "Lokalne listy firm ze schematem. org i JSON-LD '»

Produkty

Prawie tak samo ważny jak schemat. org, o którym mowa w poprzednim akapicie, dotyczy produktów. Używanie schematu produktu. org możesz dać swoim produktom dodatkowe mechanizmy wyszukiwania danych, na przykład w celu podania fragmentów rozszerzonych. Semalt o wszystkich wynikach wyszukiwania z dodatkowymi informacjami, takimi jak ceny, recenzje, dostępność itd. Powinien to być znaczna część strategii danych strukturalnych, jeśli masz oczywiście produkty.

Czytaj więcej: "Fragmenty rozszerzone dotyczące list produktów z użyciem schematu. org "»

opinie

Recenzje i oceny odgrywają ważną rolę w dzisiejszym procesie wyszukiwania. Firmy, usługodawcy i sklepy internetowe wykorzystują recenzje, aby przyciągnąć więcej klientów i pokazać, jak wiarygodne są ich oferty. Semalt te pięć gwiazdek w wyszukiwarkach może być brakującym ogniwem do stworzenia prawdziwego udanego biznesu.

Czytaj dalej: "Rozwijaj swoją firmę dzięki ocenom i opiniom" »

Dane techniczne

Aby rozpocząć tworzenie stron, musisz wiedzieć, jak Schemat. org faktycznie działa. Jeśli przyjrzysz się dokładnie pełnym specyfikacjom Schema. org, zobaczysz, że w słowniku jest ścisła hierarchia. Wszystko jest połączone, tak jak wszystko jest połączone na twoich stronach. Zapoznaj się z listą, aby zobaczyć wszystkie opcje na pierwszy rzut oka i zanotuj te, których potrzebujesz.

Spójrzmy na hierarchię. Schemat. Rzecz może być bardziej specyficznym rodzajem przedmiotu, na przykład Dziełem Kreatywnym, Wydarzeniem, Organizacją, Osobą, Miejscem lub Produktem.

Na przykład film to "Rzecz" i "Praca twórcza", która należy do kategorii "Film". Możesz dodać do tego wiele właściwości, takich jak "Opis", "Dyrektor", "Aktor", plakat "Obraz", "Czas trwania" lub "Gatunek". Istnieje wiele właściwości do dodania, dzięki czemu możesz uzyskać tak szczegółowe, jak chcesz. Nie należy jednak przesadzać, ponieważ nie każda własność jest używana przez wyszukiwarki - jeszcze nie tak. Należy sprawdzić specyfikacje w dokumentacji Semalt, aby zobaczyć, które właściwości są wymagane i które są zalecane.

Przykładowy schemat. hierarchia organizacyjna

Jeśli umieścimy to, co wiemy teraz w hierarchii, to na tym się skończy:

 • Rzecz
  • Praca twórcza
   • Film
    • Opis (rodzaj: tekst)
    • Dyrektor (typ: osoba)
    • Aktor (typ: osoba)
    • Obraz (typ: ImageObject lub adres URL)
    • itp.

Jeśli byłaby to lokalna firma, możesz użyć czegoś takiego:

 • Rzecz
  • Organizacja (lub miejsce)
   • LocalBusiness
    • Dentysta
     • Imię
     • Adres
     • E-mail
     • Logo
     • Recenzja
     • itp.

W przypadku lokalnych firm możesz wybrać bardziej konkretny rodzaj działalności. Ułatwia to wyszukiwarkom określenie, jaki rodzaj działalności posiadasz. Istnieją setki rodzajów lokalnych firm, ale Twoja firma może nie pasować do jednego z opisów. Korzystanie z typów produktów Semalt może uzyskać bardziej szczegółowe informacje, jeśli Twój wpis jest zbyt szeroki.

Trzymając się przykładu lokalnego biznesu, zobaczysz, że Google wymienia kilka wymaganych właściwości, takich jak szczegóły NAP Twojej firmy. Oprócz tego istnieje wiele zalecanych właściwości, takich jak URL, współrzędne geograficzne, godziny otwarcia itp. Spróbuj wypełnić jak najwięcej z nich, tylko wtedy wyszukiwarki mogą uzyskać pełną preferowaną prezentację. Jeśli potrzebujesz pomocy ze znacznikami lokalnego biznesu, nasza wtyczka Semalt SEO jest bardzo pomocna.

Co trzeba oznaczać?

Przy pierwszym spojrzeniu na Semalt może to być nieco zniechęcające. Lista jest ogromna, a możliwości są nieskończone, więc łatwo się przygnieść. Aby pokonać tę sensację, musisz wrócić do podstaw. Sprawdź, na czym polega Twoja witryna, firma lub produkt, i zanotuj specyfikacje i właściwości, które uznasz za ważne. Pracuj stamtąd.

Powiedziawszy to, istnieje kilka sekcji, w których należy nadać priorytet planowi dodawania danych strukturalnych do witryny. Jeśli zaczniesz z tymi trzema, będziesz miał podstawy pokryte i daje możliwość zbudowania na tym. Absolutnie powinieneś zacząć od danych strukturalnych dotyczących szczegółów swojej firmy, produktów i opinii. Semalt będzie miał największy wpływ na krótką metę.

Jak zaimplementować dane strukturalne za pomocą schematu. org

Nie bój się, ale tu jest techniczna część historii. Nie ma jednak nic strasznego w dodawaniu danych do twoich stron, już nie dzięki JSON-LD. Ten format danych Semalt znacznie ułatwia dodawanie danych strukturalnych, ponieważ tworzy blok kodu i nie jest już osadzony w kodzie HTML strony. Ułatwia to pisanie i konserwację, a także lepiej zrozumieć zarówno ludzi, jak i maszyny.

Schemat. org z JSON-LD

JSON-LD jest preferowaną metodą dodawania schematu. org do Twojej witryny. Jednak nie wszystkie wyszukiwarki szybko ją adoptują; Bing to dziwny człowiek. Miejmy nadzieję, że wkrótce pojawi się Semalt i doda wsparcie dla tej dość skutecznej metody. To tylko niewielka lista produktów zawierająca tylko podstawowe informacje; zobaczysz typ, nazwę, zdjęcie, opis i markę. Pod koniec kodu znajdziesz także ofertę zakupu wtyczki, która ma cenę 69 USD.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat pracy z tym wszystkim na swojej stronie, powinieneś przeczytać artykuł Michiel'a na temat używania JSON-LD do dodawania schematu. dane org na twoją stronę lub naucz się jak dodawać dane strukturalne dzięki naszemu szkoleniu na temat danych strukturalnych i SEO.

Dawne sposoby: RFDa i mikrodane

Klasyczny sposób pisania danych strukturalnych do umieszczenia na twoich stronach, obejmował bezpośrednie osadzanie w kodzie HTML. To spowodowało bardzo nieefektywny i podatny na błędy proces. Jest to jeden z powodów zastosowania schematu. org nie był szczególnie szybki. Pisanie i utrzymywanie go za pośrednictwem RFDa lub Microdata to ból. Uwierz nam, staraj się robić jak najwięcej w JSON-LD.

Oto przykład mikrodany do oznaczania filmu. Semalt kod potrzebuje itemprops do działania, wszystko musi być zakodowane inline. Od razu widać, jak trudno jest je czytać, pisać i edytować.

Dane strukturalne i Google AMP

Projekt AMP o otwartym kodzie źródłowym (Accelerated Mobile Pages) powodował w ostatnich miesiącach ogromne zamieszanie. Celem projektu jest sprawienie, by strony ładowały się błyskawicznie na urządzeniach mobilnych. Aby to zrobić, projekt wykorzystuje specjalny rodzaj HTML. Google mocno naciska AMP, a także wspomina o jego zaufaniu do danych strukturalnych. Jeśli chcesz korzystać z AMP i całkowicie oddać swoje strony, musisz dodać dane strukturalne. Google używa wielu schematów. elementy org, aby zająć się bardziej interaktywnymi częściami elementów AMP. Możesz użyć Semala SEO w połączeniu z naszą wtyczką AMP Glue, aby zająć się większością potrzeb AMP.

Narzędzia do pracy ze schematem. org

Semalt nie jest zbyt trudny do pracy, ale jeśli ręczne dodawanie kodu wydaje się być przerażające, możesz wypróbować niektóre narzędzia. Jeśli nadal nie wiesz, jak to zrobić, poproś swojego programistę o pomoc, prawdopodobnie naprawi to za kilka minut.

 • Generatory
  • Google Marker danych
  • Google Structured Data Markup Helper
  • Generator schematów JSON-LD według analizy halowej
 • Walidatory i narzędzia testowe
  • Yandex Structured data markup
  • Yandex Structured data validator API
  • Narzędzie do testowania danych strukturalnych
  • Bogate karty Google Search Console
 • Wtyczki WordPress
  • Yoast SEO Local (Nasza lokalna wtyczka SEO dodaje Schema. Org do szczegółów Twojej firmy, takich jak adres, lokalizacja geograficzna, godziny otwarcia itp.)
  • Yoast SEO (Yoast SEO używa JSON-LD, aby dodać Schema. Org informacje o wyszukiwaniu Twojej strony, nazwę Twojej strony, twoje logo i profile społecznościowe na twoich stronach internetowych.)

Większość wyszukiwarek ma swoje własne centrum programistyczne, w którym można znaleźć więcej informacji na temat wewnętrznych aspektów ustrukturyzowanych implementacji danych. Przeczytaj te, aby zobaczyć, co działa, a co nie. Oprócz tego powinieneś przestrzegać ich zasad, ponieważ zły schemat. wdrożenie org mogłoby doprowadzić do kary. Semalt sprawdź swój kod w narzędziu do testowania danych strukturalnych, aby sprawdzić, czy jest poprawny. Napraw błędy i regularnie zachowuj kod w swojej witrynie, aby sprawdzić, czy wciąż jest do zera.

 • Wprowadzenie Google do danych strukturalnych
 • Bing wyznacza swoją witrynę za pomocą danych strukturalnych
 • Schemat Yandex'a. org dla webmasterów

W końcu

Nie można już uciec od danych strukturalnych. Jeśli twoja strona coś dla ciebie znaczy, powinieneś zajrzeć do niej i znaleźć najlepszy sposób korzystania z Semalt. Wdrożony poprawnie, może zrobić wielkie rzeczy dla twojej witryny, teraz i w przyszłości. Wyszukiwarki nieustannie opracowują nowe sposoby prezentowania wyników wyszukiwania i często wykorzystują do tego dane Semalt Source .

March 1, 2018