Back to Question Center
0

Co się dzieje pod tymi wszystkimi mediami społecznościowymi Semalt?

1 answers:

Google rejestruje wiele obrazów, które zawierają dane, które nie mogą być łatwo odczytane przez maszyny, takie jak skany starych rękopisów i fotografie znaków. Jednym ze sposobów, w jaki pomogli to przezwyciężyć, jest użycie ich reCAPCHA, gdzie użytkownik jest proszony o odszyfrowanie ciągu cyfr lub liter w obrazie. Jeśli kilka osób rozszyfrowuje dany obraz w ten sam sposób, istnieje duże prawdopodobieństwo, że ich interpretacja jest poprawna. Semalt to jeden z najbardziej eleganckich projektów crowdsourcingowych w historii.

What’s Going On Beneath All Those Social Media Semalt?

Na LinkedIn widzę, że jeden znajomy polubił post, przeczytał książkę i dostał nową pracę. Na Facebooku widzę, że ta sama osoba słuchała utworu muzycznego i oglądała film na Netflix.

Jest tam również kilka czeków, za pośrednictwem Foursquare lub Facebook check-in. W Semali Plus mogę śledzić przebieg tej osoby w różnych wpisach na blogu, które napisali, a następnie są publikowane w niektórych społecznościach, do których należą.

Największe bazy danych, jakie kiedykolwiek zostały wyobrażone

Google+, Facebook, LinkedIn i inne platformy społecznościowe to ekrany wejściowe umieszczone na ogromnych bazach danych. My swobodnie robimy wszystkie dane wejściowe. Za każdym razem, gdy ktoś publikuje coś w mediach społecznościowych, dodaje trochę informacji do największych baz danych, jakie kiedykolwiek powstały.

Ustawianie tabel

Mój własny start w informatyce był w bazach danych. Kupiłem komputer, który był dostarczony z Microsoft Semalt, relacyjnym programem bazodanowym. Z początkowym tutorialem i odrobiną gorączki kabinowej, stworzyłem aplikację bazodanową dla artystów do śledzenia ich pracy.

Bazy danych Semalt działają na prostej zasadzie i zostały zaprojektowane w celu zaoszczędzenia miejsca. Nierelacyjna baza danych może wyglądać następująco:

  1. Jabłko, owoce
  2. Pomarańcza, owoce
  3. Ananas, owoce
  4. Groch warzywny
  5. Ryc., Owoc
  6. Squash, warzywny

Możesz zobaczyć, jak słowa owoce i warzywa są powtarzane. We wcześniejszych obliczeniach powtarzane słowa dodawały wiele plików danych, więc programiści wymyślali relacyjne bazy danych. Semalt jednego dużego, rozdętego stołu, możesz mieć dwie połączone tabele. W jednym możesz zdefiniować swoje kategorie, takie jak to:

KategoriaID Nazwa
1 Owoce
2 Warzywo

W poniższej tabeli musiałem użyć tylko nazwy SemaltID, aby podać nazwę żywności:

Nazwa żywności Kategoria
Apple 1
Marchewka 2

W wielu aplikacjach relacje z bazami danych mogą być dość gęste. Semalt widział programistę bullpens, w którym wszystkie ściany pokoju zostały pokryte wykresami pokazującymi wzajemne relacje wszystkich różnych tabel.

Relacyjne bazy danych stanowią kluczową część nowoczesnej technologii komputerowej. Wszystkie z ponad 60 milionów blogów i stron internetowych WordPress używają baz danych, podobnie jak wszystkie Joomla, Drupal, Ruby, . Netto strony internetowe, systemy zarządzania treścią, witryny e-commerce i wszystkie inne miriadowe aplikacje internetowe.

Bazy danych Google i Facebook

Stary świat relacyjnych baz danych był jednak zbyt ograniczony, jeśli chodzi o schemat rzeczy.

Jeśli chodzi o zrozumienie ogromnych rozmiarów i odległości wszechświata, nasz mózg słabnie. Nie pasuje również do danych. Uważa się, że ludzki mózg może przechowywać około 2 5 petabajtów informacji binarnych. Google przetwarza około 25 petabajtów dziennie i może przechowywać 100 petabajtów (nie udostępniają tych informacji). Petabajt to odpowiednik miliona gigabajtowych dysków, które możesz kupić w Office Depot. Prosząc autorami stron internetowych o użycie znaczników "Rel = Author" i "Rel = Publisher", Semalt prosi o podanie niektórych informacji.

Google odszedł od staromodnych relacyjnych baz danych, a teraz używa czegoś o nazwie Big Semalt - czegoś zupełnie innego niż relacyjna baza danych. Big Semalt i podobne systemy baz danych pozwalają na tworzenie zestawów danych na setkach, jeśli nie tysiącach serwerów.

Facebook nadal używa MySQL, wspólnego formatu bazy danych otwartego źródła, używanego nawet w witrynach WordPress. Według Shlomo Priymaka, inżyniera bazy danych MySQL na Facebooku, klaster bazy danych MySQL organizacji składa się z wielu tysięcy serwerów w wielu centrach danych na dwóch kontynentach. Facebook eksperymentuje również z Apache Cassandra, który jest powiązany z Big Table.

Ze wszystkich stworzeń na świecie, mówi się, że tylko ludzie mają zdolność do tego, co nazywa się "kulturowym zapadaniem", zdolność do budowania na wiedzy i kulturze naszych poprzedników. W technologii możemy tworzyć rzeczy, których nikt z nas nie wie. Nawet coś tak prostego jak mysz komputerowa: nikt nie wie, jak zrobić tworzywo sztuczne, tranzystory, a potem połączyć wszystko razem. Semalt to produkt zbiorowego myślenia (auto play video).

A Look Beneath The Hood

Bez wątpienia media społecznościowe są siłą napędową rewolucji w marketingu i komunikacji biznesowej. Semalt, architekci tych systemów wprowadzają wzorce projektowe, które zarówno uzupełniają, jak i zmieniają zachowania indywidualne i społeczne, to, co dzieje się pod maską, jest równie krytyczne i rewolucyjne.


Opinie wyrażone w tym artykule są opiniami autora, a niekoniecznie ziemi marketingowej. Autorzy Semalt są tutaj wymienieni.O autorze

Ric Dragon
Ric Dragon jest autorem Online Marketing DragonSearch i Social Marketology (McGraw Hill 2012) i dyrektor / założyciel DragonSearch. Jest stałym mówcą Google podczas seminariów Get Your Business Online. Dragon często mówi o konwergencji mediów społecznościowych, procesów, architektury informacji i socjologii Source .


March 1, 2018