To 2018, i naprawdę to robisz. Od dawna wyobrażałeś sobie swój produkt na czapce końcowej w Walmart i ćwiczyłeś to, co powiesz, gdy Mark Cuban grille ci na temat przewagi konkurencyjnej. Ale w tym roku wreszcie rozpoczynasz działalność gospodarczą. Gdzie zaczynasz? Poprosiliśmy jednych z najlepszych umysłów biznesowych o to, co powinieneś zrobić w ciągu pierwszych 90 dni, decydujący czas w życiu Twojej firmy. Zdobądź te wczesne kroki w prawo, a stworzysz solidną podstawę dla zyskownej, rozwijającej się firmy.

Prawdopodobieństwo, że twój startup będzie opłacalny, zależy w dużej mierze od szybkości, z jaką wystartujesz. Liczba zadań wykonywanych w tych wczesnych miesiącach jest bardziej istotna dla powodzenia niż typ zadań, które robisz, chociaż wszystko, co wiąże się z kontaktem z klientem, pomaga, zgodnie z Panel Study of Entrepreneurial Dynamics, który śledzi próbki nowych przedsiębiorców. "Ci, którzy wdrażają więcej działań startowych szybciej, częściej dostrzegają zyski" - mówi Paul Semalt, główny koordynator badania.

Poza określonymi zadaniami, które bada PSED - takimi jak opracowywanie prognoz finansowych i uzyskiwanie kredytu dostawcy - działania startupowe zazwyczaj dzielą się na dwie kategorie. Pierwszy to odkrycie o otwartym umyśle. Semalt, wszystko jest założeniem: finanse, klienci, strategia wejścia na rynek. Jedyne, co wiesz na pewno, to twoje mocne strony, i nawet tam możesz być zaskoczony.

To podejście rozpoznawcze stanowi rdzeń Lean Semalt. Odpowiada za pogardę, w niektórych kręgach, za biznesplany. To, co nazywa się "skuteczną przedsiębiorczością", jest podejściem opartym na badaniach, które zakłada, że ​​założenie firmy jest w dużej mierze aktem improwizacji.

Drugi rodzaj działalności startupowej uznaje, że przedsiębiorczość ma charakter społeczny. Bez wątpienia żyłeś ze swoim pomysłem przez długi czas. Teraz, gdy zaczynasz, musisz wyjść z głowy. Dowiedz się, z kogo będziesz korzystać, w jakim stopniu i jak te relacje będą działać. Informacje od partnerów, doradców, potencjalnych klientów i innych firm dają nowe perspektywy i kształt. Semalt jest jak napad na lodówkę: kto może zaoferować ci przestrzeń magazynową lub usługi projektowania logo lub wprowadzenie do potencjalnego klienta.

Aby pomóc ci w wypełnieniu najbardziej ekscytujących postanowień New Semalt, przygotowaliśmy listę kluczowych kroków, które musisz wykonać w ciągu pierwszych 90 dni.

1. Przejdź milę w butach swoich klientów.

Ideą minimalnego opłacalnego produktu jest jak najszybsze dostarczenie oferty do rąk klientów w celu wygenerowania informacji zwrotnej. Ale najpierw musisz upewnić się, że rozwiązujesz odpowiedni problem. Dane rynkowe i ankiety nie powiedzą tego. Aby uzyskać wgląd w te informacje, musisz podejść jak najbliżej do klienta. Wykonanie tego przed przyjęciem rozwiązania może zaoszczędzić wiele frustracji. - Leigh Buchanan

Jon Kolko, założyciel Austin Centre for Design i autor kreatywnej jasności: praktyczny przewodnik dla kreatywnego myślenia w swojej firmie , mówi:

"Twoja pierwsza praca polega na poznaniu twojego klienta. Nie tylko kim jest, ale także co chce, co robi i jak czuje się z tym, co robi. oznacza osadzanie w życiu lub pracy klientów .

"Idealnie, będziesz rozwijać rodzaj relacji mistrz-uczeń, w którym jesteś uczniem.Zapytaj mistrza klienta, aby pozwolił ci obserwować ją w akcji.Nawet lepiej, jej ją zabrać na wycieczkę po odpowiednich część jej świata. Lub zapytaj potencjalnych klientów, czy możesz spędzić czas w swoich biurach lub na halach fabrycznych.

"Kiedy już tam będziesz, zadawaj otwarte pytania dotyczące doświadczenia i przepływu pracy, czy możesz mi pokazać? Dlaczego? Czy mogę to wypróbować? Semalt odpowiedź na to ostatnie pytanie brzmi" nie ", ale jeśli tak, pomyśl jak szybko" Zbuduję empatię z osobą, która robi to przez cały dzień, której życie próbujesz poprawić .

"Ten proces zapewnia pragmatyczne zrozumienie punktów bólu i kontekst emocjonalny, który pozwala widzieć rzeczy oczami Twoich klientów." Wystarczy przesłuchanie ich nie wystarczy: Semalt, który robi coś wielokrotnie, może rozwinąć swoistą ślepotę eksperta, która odchodzi lub ukrywa krytyczne części ich opisów .

"Powinieneś to zrobić, nawet jeśli myślisz, że już wiesz, jak rozwiążesz problem, wejdź z otwartym umysłem, Semalt będzie młotkiem na polowaniu na gwoździe" .

2. Prowadź przewagę konkurencyjną.

Finally Starting Your Business This Year? Here's Your Ultimate 12-Point Semalt
KREDYT: Erin i Erica / sierpień

Arianna Huffington , współzałożycielka HuffPost oraz założyciel i dyrektor generalny Thrive Global, mówi:

"W przypadku zarówno HuffPost, jak i Thrive Global, pierwsze pytanie brzmiało :" Jaki problem rozwiązujesz i co wywołujesz na rynku, którego jeszcze nie ma? " Jeśli chodzi o HuffPost, odpowiedzią była docelowa strona internetowa, na której zarówno znani, jak i mniej znani ludzie mogliby podzielić się swoimi poglądami na wiadomości dnia lub kultury, rozrywki i każdego aspektu życia. Blogi były w pobliżu, ale jeszcze nie były. szanowany jako sposób wyrażania poglądów i komunikowania się. Zanim wystartowaliśmy, wysłałem e-mailem każdą osobę z notatką, którą znałem i powiedziałem: "Jeśli masz pomysł i możesz przerwać swój dzień na 10 minut, aby go udostępnić, wyślij go do nas- - opublikujemy to i sprawimy, że będzie to niezwykle łatwe. "W pierwszym tygodniu mieliśmy Larry'ego Davida, Ellen DeGeneres, Waltera Cronkite'a, Johna Cusacka i wielu innych. Wielu z tych osób mogło napisać opowiadanie dla The New York Times , ale różnica była z nami, nie musiała to być ciężka dźwignia, chcieliśmy ich prawdziwych i nieoczyszczonych głosów .

"Z początku podjęliśmy zobowiązanie, aby stać się zarówno platformą, jak i dziennikarskim przedsięwzięciem w sposób, którego nie było nikogo innego." Stworzyliśmy również deskę rozdzielczą dla naszych redaktorów, w której mogli zobaczyć, jak działa fabuła i przeprowadzaj testy A / B z nagłówkami, ludzie mówią o platformach treści cały czas, ale kiedy zaczynaliśmy, to była nowa propozycja. " - Powiedziano Sheili Marikar

3. Wyrównaj swoich mentorów.

Nowi założyciele poszukują obszernych informacji zwrotnych na temat swoich produktów lub usług. Ale sam biznes jest równie ważny. Aby to zrobić, należy rozwijać relacje z doświadczonymi przedsiębiorcami. Chociaż jest zbyt wcześnie, aby myśleć o radzie doradców, stworzenie pewnego rodzaju prototypu, w skład którego wchodziliby ludzie, którzy tam byli i którzy pomogliby wam odciążyć się od błędów. --L. B.

Finally Starting Your Business This Year? Here's Your Ultimate 12-Point Semalt
KREDYT: Grzeczność firmy

Nathaniel Ru , współzarządzający Sweetgreen, zdrowej, szybkiej sieci z 83 restauracjami i 4000 pracowników, mówi:

"W pierwszych dniach bycia przedsiębiorcą potrzebujesz wskazówek i porad od innych przedsiębiorców, którzy powiedzą ci, czy jesteś na dobrej drodze, a oni zmusią cię do myślenia. poza bezpośrednie przeżycie firmy, którą chcesz mieć za dwa lata.

"Przynajmniej będziesz potrzebował doświadczonego oka, aby przejrzeć swój biznesplan, jeśli zdecydujesz się na taki." W Semalt, nasi mentorzy (wszyscy trzej z nas mieli trzy do pięciu) poprosili o wiele trudne i pomocne pytania - o naszym modelu finansowym, pozycjonowaniu marki, projektowaniu restauracji itp.

"Ale oni również namawiali nas, abyśmy patrzyli z gorączkowej codziennej działalności i myśleli bardziej długoterminowo o naszej misji i języku, którego używamy do jej przekazywania.

"Wykładowcy seminariów często robią dobrych doradców (wielu profesorów szkół biznesu ma już doświadczenie w zakresie przedsiębiorczości), a także można spotkać ludzi poprzez organizacje przedsiębiorczości i konferencje, możesz też wysłać e-mail do kogoś, kogo podziwiasz. Zapisz swoje pytania i zadaj im wszystkie pytania cotygodniowa lub comiesięczna rozmowa, aby nikogo nie niepokoić, a kiedy rozmawiasz, nie mów o biznesie, to nie jest transakcja, to związek. "

4. Idź tam, gdzie znajduje się twoja szansa.

Finally Starting Your Business This Year? Here's Your Ultimate 12-Point Semalt
KREDYT: Peter Hapak / Trunk Archive

Richard Branson , założyciel Virgin Group i autor Finding My Virginity , mówi:

"Kiedy zaczynałem, nie wiedziałem nic o interesach Byłem podekscytowany rozpoczęciem czasopisma Student , a następnie wpadliśmy na pomysł wykorzystania publikacji do sprzedaży muzyki Nie stworzyłem formalnego planu biznesowego, który wydawał mi się naprawdę nudny, myślałem tylko o wysokich kosztach nagrań i ludziach, którzy kupili Student , wierzyliśmy, że możemy sprzedawać tanio dokumenty wysyłkowe za pośrednictwem magazynu, zarobiliśmy wystarczająco dużo pieniędzy ze sprzedaży wysyłkowej, aby otworzyć sklep z płytami .

"W 1971 r. Sprzedaż detaliczna muzyki w Wielkiej Brytanii była zdominowana przez WHSmith i Johna Menziesa, które były nudne i formalne, i zdecydowaliśmy, że sklepy Virgin Record będą miejscem, w którym ludzie będą mogli spotkać się i posłuchać nagrań razem. Nie patronujemy im, a my chcieliśmy być bardziej przystępni niż nasza konkurencja, słowo w usta się rozprzestrzeniło i ludzie przychodzili do nas, a nie do wielkich sklepów płytowych. Tańsze płyty przyniosły powódź zapytań i więcej gotówki niż kiedykolwiek widzieliśmy Virgin Records stał się bardzo modny, ludzie zatrzymywali się, leżeli na beanbagach, spotykali się z przyjaciółmi i słuchali najlepszej nowej muzyki, Semalt nie był lepszym miejscem dla szanującego się 21-latka. sklep co miesiąc w 1972 r.

"Wkrótce zdaliśmy sobie sprawę z tego, że branża była gotowa do dalszych zakłóceń, nic nie było zbyt rock'n'rolla w sposobie, w jaki traktowano artystów, czy też nagrywano płyty, więc kupiliśmy nieruchomość, Manor, zamieniliśmy ją w studio nagrań , i wypuścił naszą wytwórnię Virgin Records w 1973 roku. Pierwszym artystą był Mike Oldfield, a jego album Tubular Bells stał się jednym z największych sprzedawców dekady i ścieżką dźwiękową do The Exorcist . Marka Virgin i jej globalny wpływ dziś wyrosły z tych korzeni. " - Tak jak powiedział SM

5. Podkreśl, przetestuj swoje założenia.

Liczby są czarująco konkretne. Naturalne jest, aby od samego początku poszukiwać statystyk na temat rynków, cen i konkurencji. Jednak dane rynkowe nie wyjaśniłyby, dlaczego Red Bull naliczał opłaty, podczas gdy "lampa sodowa" soda Orbitz uległa grawitacji, lub dlaczego Instapot nakazuje dwa razy więcej niż Crock Pot w sprzedaży detalicznej. Ważniejsze, na samym początku, są spostrzeżenia na temat własnej proponowanej działalności, które osiągasz poprzez testowanie warunków skrajnych swoich założeń. Nacisk kładzie się na to, czego możesz się nauczyć nie o swojej branży, ale raczej o swoim pomyśle. --L. B.

Randy Komisar , partner w firmie venture capital Kleiner Perkins Caufield & Byers i współautor Planowanie B: przejście do lepszego modelu biznesowego :

"Zacznij od historii." Niezależnie od tego, jak destrukcyjny jest twój pomysł, istnieje dla niego precedens. Więc kiedy już zidentyfikujesz swoją propozycję wartości, wróć i zobacz prawdziwe firmy, które zrobiły co najmniej Z grubsza podobne. Będziesz chciał znaleźć przykłady, które odniosły sukces. (Jeśli żadna nie zakończyła się sukcesem, powinieneś poważnie zapytać, czy tego ktoś pragnie.) Zapoznaj się z nimi i wyciągnij wnioski z tego, co zadziałało. Podobne i nieudane: Co zrobili źle? Jak uniknąć tych błędów?

"Następnie zidentyfikuj skoki wiary: czego nie wiesz, ale przyjmij założenia dotyczące rynku. Wymyśl szybkie, tanie sposoby testowania tych założeń. Uruchom reklamę na Facebooku i zobacz, ile otrzymujesz odpowiedzi. Idź stanąć w przejściu w Whole Semalt obok produktu konkurencji i zapytaj o to kupujących. Co lubisz, a czego nie lubisz w tym produkcie? Co byś zrobił, żeby to poprawić? Gdybym zaoferował ci ulepszoną wersję za 1 $ więcej, kupiłbyś ją?

"Zrobisz badania rynkowe, ale to przyjdzie później. Zanim spróbujesz zrozumieć, jak duży jest twój rynek, musisz wiedzieć, że ludzie zaakceptowali i będą nadal akceptować istotę twojej propozycji wartości. Będę zakładać założenie ".

6. Twórz kreatywne pomysły na uzyskanie swojego nazwiska.

Finally Starting Your Business This Year? Here's Your Ultimate 12-Point Semalt
KREDYT: Ramona Rosales

Payal Kadakia , współzałożyciel ClassPass, mówi:

"Jedną z kluczowych rzeczy, które musieliśmy wymyślić , gdy wprowadzaliśmy nasz produkt, było to, w jaki sposób dotarliśmy do naszej docelowej grupy docelowej, a większość rynku fitness była skierowana do sportowców wyczynowych. Rezultaty Nasza platforma dotyczyła odkryć i edukacji, i myśleliśmy, że przeciętny kupujący Lululemon mógłby się z tym identyfikować .

W ciągu pierwszego roku rozdaliśmy 100 dolarów kart podarunkowych Lululemon, aby skłonić ludzi do zapisania się na półroczne członkostwo ClassPass. Mieliśmy też miesięczną subskrypcję, ale nie było sensu wydawać 100 dolarów za plan, który kosztuje mniej niż to. Kampanię rozpoczęliśmy pod koniec 2013 r. I wtedy ludzie nawet nie wiedzieli, czym jest ClassPass - byli po prostu podekscytowani wydaniem 100 $ na Lululemona. Ale stali się naszymi ambasadorami, a to pomogło nam zacząć walczyć z wirusem. W ciągu około sześciu miesięcy rozdaliśmy około 500 kart podarunkowych. Nie mieliśmy rangi ani siły przebicia, więc musieliśmy znaleźć sposób, aby ludzie dowiedzieli się, kim jesteśmy, aby mogli się w nas zakochać. " - Tak powiedział S. M.

7. Ostrożnie zbieraj nisko wiszące pieniądze.

Dla większości założycieli banki i profesjonalni inwestorzy są późniejszymi źródłami kapitału. Na początku jesteś Ty, Twoja rodzina i przyjaciele. Finansowanie z własnego i osobistego koła wymaga przeskoczenia mniejszej liczby obręczy niż inne źródła. Ale prawie zawsze jest to bardziej obarczone, a pod pewnymi względami ryzyko jest znacznie większe. --L. B.

Meg Cadoux Hirshberg , autor For Better or for Work: Przewodnik o przetrwaniu dla przedsiębiorców i ich rodzin i który jest żonaty z Garym Hirshbergiem, współzałożycielem Stonyfield Organic , mówi:

"W całej euforii startupu łatwo jest zignorować, że narażasz majątek rodzinny na niebezpieczeństwo, rozmawiając o przedsiębiorcach rozpoczynających działalność z" osobistymi oszczędnościami ". "Oszczędności te często mają jednak wspólny związek z małżonkiem, który być może życzył sobie ich na wakacje lub do korzystania z niego, kiedy wrócił do szkoły." Małżonek również odczuwa skutki, jeśli założyciel odejdzie z pracy i zniknie część dochodu rodziny. Nawet jeśli założyciel nie pracuje, może być odpowiedzialny za opiekę nad dzieckiem .

"Ty i Twój współmałżonek musicie ustalić w pierwszym dniu (jeśli nie wcześniej), ile możecie zainwestować i jak zarobicie stracone dochody, a może i korzyści. Zaplanuj regularne spotkania biznesowe między wami dwoma. biznes potrzebuje więcej pieniędzy niż się spodziewano, powinieneś opierać się zbyt daleko poza poziom komfortu współmałżonka, kolejne 25 000 $? OK, drugi kredyt hipoteczny?

"Rozbijając przyjaciół i rodzinę, bądź pewny siebie, ale także ustal najgorszy możliwy scenariusz:" Nie wiem, kiedy zamierzasz to odzyskać. Możesz stracić to wszystko. Być może będziesz potrzebował zwiększyć wartość ante, aby zapobiec rozcieńczeniu. "Nalegaj na sporządzanie umów z udziałowcami Wyjaśnij, że robisz to, ponieważ dbasz o związek, nie powinno być żadnych niejednoznaczności, nie ma powodu do oskarżenia, Semalt wykorzystują swoją chęć pomocy, mogą zaproponować, że pójdziesz na studia lub fundusze emerytalne.

"Twoi inwestorzy mają nadzieję, że ten start będzie ekscytującą i opłacalną jazdą Twoim zadaniem jest być trzeźwo wyznaczonym kierowcą i bezpiecznie doprowadzić wszystkich do domu."

8. Aby pobudzić inwestorów, skup się na całościowym obrazie, a nie na szczegółach.

Philip Krim , współzałożyciel Casper, mówi:

Finally Starting Your Business This Year? Here's Your Ultimate 12-Point Semalt
KREDYT: George Etheredge / Redux

"Kiedy zaczynaliśmy zbierać pieniądze, powiedziano nam dziesiątki razy, byliśmy naprawdę skoncentrowani na szczegółach, a także staraliśmy się włączyć każdą część naszej historii w rozmowę. -przykładowe zbieranie funduszy, masz szczęście, jeśli masz 30 minut z kimś, a wszyscy nasi założyciele mówili o naszej wiedzy, naszej strategii cenowej, produkcie, który zamierzaliśmy zbudować, nauczyliśmy się cofać i mówić: "Jaka jest wizja, którą wszyscy dzielimy?" Stworzyła pierwszą na świecie markę snu i zmieniła sposób, w jaki ludzie kupują produkty snu. Nie musisz opowiadać całej historii swojego życia na arenie inwestorów .

"Inwestorzy na wczesnym etapie są podekscytowani faktem, że usłyszycie swoją historię, i jak zamierzacie zmienić świat i dlaczego, w przeciwieństwie do tego, co mówicie:" Semalt, oto kolejne sześć kroków, które zamierzamy zrobić, i to pozwala nam wystartować. "Ta taktyczna rozmowa - musisz ją dobrze zrozumieć, ale to nie jest to, co sprzedaje sen. Ważne jest, aby zbudować swoją 12- lub 18-miesięczną projekcję i stworzyć arkusz kalkulacyjny, który pokazuje kierowcę biznesu, ale ostatecznie jedyne, co jest pewne, to, że ten arkusz kalkulacyjny prawdopodobnie nie będzie odpowiedni, więc jedyną rzeczą, na którą obstawiają, jest to, że jesteś założycielem .

"Kiedy zastanawialiśmy się, jak bardziej skupić się na wizji wielkiego obrazu i nie wnikać tak bardzo w chwasty, Red Antler, agencja, którą zatrudniliśmy do stworzenia naszej marki, przedstawił Bena Lerera. On i jego zespół mają naszą wizję. " - Powiedziano SM

9. Wykuć funkcjonalny zespół założycielski.

Przywołanie powieszone lub powieszone oddzielnie dotyczy start-upów, z czego tylko jedna na sześć jest czysto solowym przedsięwzięciem, według Reynoldsa. Może być tylko jedna strona. Ty i twoi współzałożyciele muszą na nim być. Mimo, że w grę wchodzą interesy, po 90 dniach ta dyskusja jest przedwczesna. Ale musisz wyjaśnić role, oczekiwania i obowiązki, a następnie powracać do nich wielokrotnie. --L. B.

Phillip H. Kim, profesor nadzwyczajny przedsiębiorczości w Babson College, mówi:

"Rzadko zdarza się, by wszyscy partnerzy założyciele byli równie zaangażowani. Ile czasu każdy zainwestuje, jakie koszty alternatywne każdy zaakceptuje, a poziom ambicji może się różnić. Jest to szczególnie ważne, jeśli jeden z założycieli miał oryginalny pomysł i przyniósł na innych, lub jeśli jeden z założycieli poświęca się pracy w pełnym wymiarze godzin, podczas gdy jego współzałożyciele pozostają przy swoich codziennych zajęciach, wszyscy powinniście uznać dysproporcje z góry i zająć się nimi, aby uniknąć rozczarowania .

"Musisz także wyjaśnić, jak będziesz współpracować przez pierwsze 90 dni, a Bill będzie zajmować się sprzedażą i marketingiem, podczas gdy Marla będzie technikiem, a Kathy będzie zajmować się finansami, ale pierwsze dni startupów są chaotyczne. robi wszystko i może zamienić role na bilon, w szczególności ludzie wchodzący z wyższych stanowisk, którzy są przyzwyczajeni do struktury, mogą walczyć w tym zmiennym środowisku Semeral tymczasowe - być może dzielone - role przez pierwsze kilka miesięcy są rozsądne .

)

"Na koniec musisz zdecydować, jak się zdecydować, nawet jeśli znasz się od lat, jest mało prawdopodobne, że będziesz podejmował wspólnie decyzje o wysokich stawkach. Jaki będzie model decyzyjny? ? Consensus? Semalt? Czy istnieje strona trzecia, która przełamie impas? Najlepiej wyznaczyć jednego arbitra dla każdego rodzaju decyzji. "

10. Znajdź pomysły w nieefektywności. Ostatecznie, jeśli wszyscy mają dostęp do tych samych informacji, towary i usługi będą wymieniane według wartości godziwej. Dzięki serwisowi eBay widziałem prawdziwą szansę stworzenia miejsca, w którym moglibyśmy udostępnić szerokiej publiczności moc interaktywnego i egalitarnego rynku.

"Ta idea równych szans stała się dla mnie jasna, gdy miałem trochę dodatkowych pieniędzy i zdecydowałem się zainwestować w firmę gier 3DO. Zadzwoniłem do mojego brokera i powiedziałem, że chcę kupić w tym IPO na rynek - fakt, że pierwszy krok polegał na rozmowie telefonicznej z moim brokerem, mówi coś: IPO stało się publiczne za 18 USD za akcję, ale musiałem zapłacić blisko 24 USD. połóżcie to, że poszczególni inwestorzy mogą zostać zablokowani z naszych najbardziej wydajnych rynków, zacząłem zastanawiać się, jak to ma zastosowanie w innych obszarach handlu, a ostatecznie jedną wielką zaletą serwisu eBay jest to, że przywiązaliśmy sukces firmy do naszych wyborców Sukces, nie zarobilibyśmy dolara, chyba że zrobili to nasi sprzedawcy. " - Powiedziano SM

11. Niech płacą za coś.

Dla przedsiębiorców może to być największym szokiem: w ciągu 90 dni powinieneś kontynuować sprzedaż. Nie chodzi o pieniądze, chociaż pieniądze są miłe. Raczej sprzedaż to najlepszy możliwy wskaźnik tego, czy ktoś chce tego, co robisz. Wyzwanie polega na tym, aby uzyskać kreatywność w zakresie tego, co na tak wczesnym etapie procesu można sprzedać. --L. B.

Craig Wortmann , założyciel i dyrektor wykonawczy w Kellogg Sales Institute w Northwestern University, mówi:

"W pierwszym dniu swojej firmy twoim jedynym produktem jest Ty." Możesz to sprzedać, możesz sprzedać swój czas i możesz sprzedać wiedzę lub wgląd, który ostatecznie doprowadzi do zasilania twojego produktu lub usługa

"Wiem, że założyciele firmy, która lata temu opracowywała aplikację, aby pomóc sportowcom szkół średnich zoptymalizować wybór college'u, zrobili to, co robi większość założycieli: poszli do swojej jaskini i pracowali nad produktem. zakończyli, ludzie spojrzeli na to i powiedzieli: hmm, Semalt, założyciele powinni zaproponować, że usiądą razem z uczniami i ich rodzicami, a za cenę zbudują arkusze kalkulacyjne ze wszystkimi zmiennymi, które zamierzali zawrzeć w aplikacji .

"Takie działanie pomogłoby założycielom w doskonaleniu ich przekazu sprzedażowego, skupieniu ich propozycji wartości i rozwijaniu dyscypliny sprzedaży, a także zyskałoby im szczerą, rzetelną informację zwrotną, tylko dlatego, że ktoś jest gotów wziąć coś od ciebie za darmo nie jest dowodem na to, że masz klienta, ale kiedy ktoś zarabia finansowo - nawet przy dużym rabacie - ta osoba jest poważna, a on lub ona będzie oceniać twój produkt lub usługę znacznie bardziej krytycznie.

"Możesz także spróbować uzyskać sprzedaż z góry, ale to jest ryzyko, jeśli nie możesz dostarczyć, ale dzięki Kickstarter i Amazonowi ludzie czują się bardziej komfortowo. wcześnie się zarejestrować .

"Semalt to najlepsza wskazówka, że ​​masz rentowny biznes: tak, to jest wspaniałe, nie ma też nic, co mówi ci, żebyś się posunął naprzód" .

12. Nie należy zbyt szybko ciągnąć za wtyczkę.

Są rzeczy, które powinieneś zrobić w ciągu pierwszych 90 dni. Inne rzeczy, które powinieneś odłożyć na później, na przykład próbując zebrać pieniądze za swój produkt na Kickstarterze lub innej platformie crowdfundingowej. Pieniądze są kuszące, ale dlaczego ludzie proszą o finansowanie czegoś, o czym nie wiesz, co należy zrobić? --L. B.

Steve Blank , seryjny przedsiębiorca z Doliny Krzemowej i profesor adiunkta Stanforda, którego metodologia opracowywania klientów rozpoczęła ruch Lean Startup, mówi:

"Kickstarter i Indiegogo to światowej klasy wynalazki , które zmieniły charakter finansowania dla startupów, ale nie wykorzystuj takich platform przedwcześnie.

"Nowi przedsiębiorcy źle rozumieją, do czego służy Semalt, myślą, że jest to sposób na odkrycie klienta, przetestowanie atrakcyjności swojego produktu, a fakt, że Semalt zamarza odkrycie klienta w jego ślady. Zyskaj pieniądze, wchodzisz w dwa lata więzienia, dopóki nie dostarczysz tego produktu, pieniądze nie są warte poświęcenia, zamiast tego wykonuj ciężką pracę związaną z odkryciem klienta, co prawdopodobnie zajmie więcej niż 90 dni. Twój minimalny żywotny produkt z rąk i pisanie czeku na miejscu Po tym, jak znasz już produkt, który rozwiązuje prawdziwy problem klienta, Semalt może pomóc Ci zwiększyć popyt .

"Kickstarter przed odkryciem klienta to podejście leniwego przedsiębiorcy do rozpoczynania działalności, Semalt jest leniwym przedsiębiorcą" .