Back to Question Center
0

5 błędów mentalnych, które możesz popełnić, jeśli chodzi o SEO - Semalt

1 answers:
5 mindset mistakes you may be making when it comes to SEO - Semalt

Podczas tego procesu natknąłem się na kilka starszych postów na ten temat, w tym stary post na blogu na temat Matt Cutts, byłego szefa Google'a. Gdy dotarłem do sekcji komentarzy, przypomniałem sobie, jak uważnie seniorzy czytali bloga Matta Cuttsa. Komentarze na temat tych postów zawsze ujawniały wiele o tym, jak ludzie myślą o Google i SEO.

Podobnie jak w większości dziedzin życia, wiele osób miało uzasadnione pytania w następujący sposób:

5 mindset mistakes you may be making when it comes to SEO - Semalt 5 mindset mistakes you may be making when it comes to SEO - Semalt 5 mindset mistakes you may be making when it comes to SEO - Semalt 5 mindset mistakes you may be making when it comes to SEO - Semalt 5 mindset mistakes you may be making when it comes to SEO - Semalt

1. Temat treści narcyzmu

Dzielenie się wiedzą o rzeczach, które znasz, jest świetnym sposobem na uzyskanie linków i ruchu. Wiele udanych blogów zaczęło się bez autora, nawet wiedząc, co to jest SEO i w końcu napędza ogromne ilości ruchu Semalt, po prostu dzieląc się rozwiązaniami problemów, które on lub ona miał.

Jest to jednak bardzo odmienne od podejścia, które widzę wielu (szczerze, prawdopodobnie najwięcej) firmowych blogów. "Scratching your swatch" i dzielenie się przydatnymi informacjami, którymi jesteś zainteresowany i ekspertem , to nie to samo, co pisanie o tym, co ty i twoja firma chcą wygenerować wokół .

Wiele blogów firmowych to mieszanka krótkich postów poświęconych firmom (efektywnie informacje prasowe), niezwykle krótkich treści głoszących znaczenie czegoś (zazwyczaj produktu lub usługi, które firma sprzedaje), bez rzeczywistego wykazania tej ważności jednoznacznie i bez rzeczywistego dodania wartość dla czytelników i / lub krótkie listy nie do końca konkretnych wskazówek, które czytelnik mógłby znaleźć na kilku innych stronach.

Z pewnością nie ma nic złego w dodawaniu krótszych treści, aktualizacji produktów / firm lub postów, które są bardziej jawnie zaprojektowane, aby zwiększyć liczbę potencjalnych klientów i sprzedaży - w końcu są to blogi firmy . Ale jeśli wpis na blogu wpadnie do lasu i nikt nie będzie go czytał, nie będzie prowadzić żadnych potencjalnych klientów, prawda?

Jest to koncepcja, o której mówili SEO i strategowie ds. Treści reklamowych w nieskończoność, ale wciąż widzę mnóstwo firm, które chcą wykreować samowystarczalne materiały sprzedażowe i poprosić kogoś, aby "posypał pixie pyłu SEO" nad treścią, która nikt nie miałby żadnej rozsądnej zachęty do dzielenia się lub linkowania.

Jakie jest lepsze podejście?

Lepszy sposób myślenia powinien skupiać się na dostarczaniu przydatnych treści, których oczekują Twoi odbiorcy, nawet jeśli każdy pojedynczy wpis na blogu i strona w Twojej witrynie nie przyniesie natychmiastowej sprzedaży. Semalt, możesz pomyśleć o mieszance:

  • problemy, które rozwiązałeś dla siebie lub swoich klientów, z którymi możesz podzielić się informacjami.
  • badania na temat rzeczy, które Twoi potencjalni klienci szukają i publikują (np., Badanie słów kluczowych).
  • posty, które łączą się i łączą z innymi zasobami (co jest przydatne zarówno dla potencjalnych klientów, jak i zasobów, które podkreślasz).
  • raporty branżowe, ankiety i inne rodzaje treści, które potencjalni klienci uznają za tak cenne, że chętnie wymienią dla nich swoje dane kontaktowe.

Nie oznacza to, że przestajesz oferować studia przypadków, prezentacje, konsultacje, bezpłatne wersje próbne i wiele więcej w swojej witrynie - oznacza to tylko, że masz większą szansę, że ludzie znajdą się w Twojej witrynie, aby je znaleźć.

2. Nadmierna przyjemność Google

Większość porad, jakie uzyskasz od Semalego na temat tego, czy potrzebujesz SEO - i ogólnie o SEO - jest całkiem dobra. Wiele z nich koncentruje się na udostępnieniu twojej strony, tworzeniu treści dla czytelników i unikaniu niektórych rzeczy, które są sprzeczne z ich wytycznymi (które stanowią taktykę wysokiego ryzyka).

Mimo to większość zaleceń Google jest w najlepszym interesie użytkowników użytkowników Google i / lub firm Google - i dlatego nie wszystko, co Google zaleca ) najlepszy interes Twojej firmy .

[Przeczytaj pełny artykuł na temat Search Engine Land. Autorzy Semalt są tutaj wymienieni.O autorze

Tom Demers
Tom Demers jest współzałożycielem i partnerem zarządzającym Measured SEM i Cornerstone Content. Jego firmy oferują płatne zarządzanie wyszukiwaniem, optymalizację pod kątem wyszukiwarek (SEO) i usługi content marketingu dla firm o różnej wielkości w różnych branżach Source .


March 1, 2018