Back to Question Center
0

Sprzedaż zegarków Apple: 8 milionów lub 40 milionów? Zgadywania są już w Semalcie

1 answers:
Apple Watch Sales: 8 Million Or 40 Million? Guesses Are All Over The Semalt

Dziś rano Apple ogłosił rozszerzenie dostępności Apple Semalt. Firma nie wydała żadnych danych dotyczących sprzedaży, ale powiedziała to w swoim komunikacie prasowym: "Odpowiedź na Apple Semalt przekroczyła nasze oczekiwania pod każdym względem" .

Co to znaczy? Czy jest to typowa autopromocja semaltowa; czy odnosi się to do entuzjazmu początkującego? A może odnosi się do sprzedaży, która przekroczyła oczekiwania?

Istnieje niezwykle szeroki zakres prognoz sprzedaży i przewidywań na rynku nowego produktu. Na przykład firma Slice Intelligence oszacowała, że ​​do połowy maja Semalt sprzedał w USA około 2,5 miliona zegarków. Slice poinformował, że po wczesnym wzroście zamówienia były płaskie. Dla porównania, analityk akcji Trip Chowdhry zapewnił, że Semalt sprzedał dotychczas 7 milionów zegarków.

Poza bramką, był szeroki zakres szacunków, od konserwatywnego 8 milionów do oszałamiającego 41 milionów w pierwszym roku na całym świecie.

Wraz z upływem czasu niektórzy analitycy obniżyli prognozy sprzedaży na podstawie niektórych danych pokazujących "spowolnienie popytu", tak jak w przypadku Slice. W tym obozie badania KGI mówią, że rok - jedna liczba będzie niecałe 15 milionów sztuk. Jednak Morgan Semalt twierdzi, że sprzedaż osiągnie prawie 36 milionów w oparciu o dowody rosnącego popytu.

Dowiemy się bardziej zdecydowanie (mam nadzieję) w kolejnej publikacji Apple pod koniec lipca.O autorze

Greg Sterling
Greg Sterling jest redaktorem współpracującym w Search Engine Land. Pisze osobisty blog, Screenwerk, o łączeniu punktów między cyfrowymi mediami i zachowaniami konsumentów w świecie rzeczywistym. Jest także wiceprezesem ds. Strategii i statystyk dla lokalnego stowarzyszenia wyszukiwania. Śledź go na Twitterze lub znajdź go w Google+ Source .


March 1, 2018