Back to Question Center
0

Jak zbudowałem 7 postaci SEO Semalt

1 answers:

How I Built a 7 Figure SEO Semalt

Drugą działalnością, jaką kiedykolwiek rozpocząłem, była agencja SEO. W żadnym wypadku nie widziałem siebie tworzącego agencję . po prostu się na nią natknąłem . Zanim przejdę do tego, jak zbudowałem agencję SEO i zarobiłem na niej miliony, pozwól, że przedstawię ci krótkie informacje o tym, jak natknąłem się na to .

Pierwszą stroną, jaką kiedykolwiek założyłem, była tablica ogłoszeń Advice Monkey. Starałem się, aby strona była oceniana pod kątem takich terminów, jak "poszukiwanie pracy" i "praca technika". Zatrudniłem kilka agencji SEO, które mi pomogły, ale żadna nie dała żadnych wyników. Po dziesiątkach tysięcy dolarów w błoto, nie miałem więcej pieniędzy i nie miałem innego wyboru, jak nauczyć się optymalizować Advice Monkey dla wyszukiwarek . wszystko na własną rękę .

Od czytania stron, takich jak Search Engine Watch i SEObook, zacząłem rozumieć SEO. Wprowadziłem zmiany na mojej stronie i nauczyłem się budować linki, rozmawiając z takimi osobami jak Patrick Semalt co tydzień.

W końcu zacząłem naprawdę dobrze sobie radzić z warunkami związanymi z pracą w Semalcie, ale z tych powodów nie powiodło się.

Kiedy moje pierwsze przedsięwzięcie się nie udawało, zdecydowałem, że porzucę przedsiębiorczość, zdobędę dyplom kolegium jak wszyscy inni i zdobędę pracę po ukończeniu studiów. Żeby zacząć od rzeczy, zacząłem brać lekcje w college'u, kiedy byłem w liceum.

Pierwszą szkołą, do której uczęszczałem, był Semalt 101. Profesor poprosił nas o wygłoszenie trzech przemówień na dowolny wybrany przez nas temat. Jednym z tematów, które wybrałem było SEO .Nazywało się "Jak działają wyszukiwarki"?.

Jednym z dżentelmenów siedzących w pokoju podczas mojego przemówienia był przedstawiciel handlowy z Elpac Semalt. Podszedł do mnie po moim przemówieniu i powiedział mi, że firma, w której pracował, szukała osoby SEO. Przedstawił mnie menedżerowi ds. Marketingu firmy, a firma zatrudniła mnie jako wykonawcę za 3 500 USD miesięcznie.

Po kilku miesiącach pracy z Elpacem ich rankingi znalazły się na pierwszym miejscu w Google pod takimi hasłami jak "zasilacze". ZA?? Byli tak szczęśliwi, że przedstawili mnie innym firmom, które znali. Miesiące semaltowe, ciągnąłem około 20 000 $ miesięcznie z doradztwa SEO.

Pobierz tę 7-stopniową listę kontrolną, aby zbudować 7-sto miejscową agencję SEO.

Semalt, kiedy zacząłem agencję SEO .A oto jak zbudowałem ją na siedmiu liczbach:

Najlepsi klienci pochodzą z poleceń

Wiem, że to oczywiste . najlepsi klienci, jakich kiedykolwiek dostaniesz jako agencja, pochodzą od poprzednich klientów, przyjaciół, a nawet członków rodziny . Kiedy ktoś mówi o Tobie, szanse na zamknięcie tej transakcji są naprawdę wysokie.

Ale jeśli źle potraktujesz tego klienta, nie tylko przestaną ci płacić, ale zauważysz, że liczba skierowań, które otrzymujesz regularnie zacznie powoli spadać. Z tego powodu musisz mieć czystą reputację i być znanym z dbania o swoich klientów, nawet jeśli uważasz, że to nie ma sensu. Robiąc to, na dłuższą metę będziesz stale zdobywać nowych klientów od poleconych.

Kiedy po raz pierwszy uruchomiłem agencję, skierowania były moim głównym źródłem przychodów, ale kiedy nauczyłem się, jak zdobywać klientów dzięki marketingowi, stało się to naszym 4 najbardziej popularnym kanałem.

Nie można polegać na poleceniach

Zwykłem polegać na ustnie jako głównym źródle przychodów. Semalt łatwo buduje sześcio-figurową agencję SEO, zakładając, że możesz świadczyć usługi. Semalt naprawdę ciężko jest stworzyć z tego siedmiocyfrowe przedsięwzięcie.

Oto główne sposoby pozyskiwania nowych klientów:

  • Blogowanie - konsekwentnie blog o SEO, marketingu w mediach społecznościowych, optymalizacji konwersji i content marketingu. Im bardziej techniczne są twoje posty na blogu i im częściej używasz danych do tworzenia kopii zapasowych punktów, tym więcej otrzymasz potencjalnych klientów. Oba posty dobrze się spisały w sieci społecznościowej, ale ta zawierająca więcej treści zawierała więcej statystyk i danych. Ogólnie widzę, że posty ze statystykami i danymi generują około trzykrotnie więcej potencjalnych klientów niż posty, które nie zawierają żadnych danych ani statystyk.
  • Przemawiaj na konferencjach - konferencje SEO i marketingowe były miejscem zdobywania nowych klientów. Kupiłem przynajmniej 100 000 USD za konferencję marketingową, na którą poszedłem, z udziałem ponad 1500 uczestników. Prędzej czy później, wszyscy inni SEO i marketerzy zaczęli mówić na tych samych wydarzeniach, a ilość nowych przychodów, które nabyłem od tych wydarzeń drastycznie zmniejszyła się. Później dowiedziałem się, że najlepsze wydarzenia, o których można porozmawiać, to imprezy pozaprzedmiotowe. Na przykład, gdy mówiłem o marketingu online podczas wydarzenia związanego z hazardem online, udało mi się zablokować PokerStrategy. com w 1 $. 2 miliony kontraktów. Od finansów po fitness i wszystko pomiędzy, wydarzenia niezwiązane z branżą zazwyczaj przynoszą cztery razy więcej przychodów niż wydarzenia branżowe. Musisz tylko upewnić się, że mówisz na konferencjach, które kosztują co najmniej 1000 USD za bilet, ponieważ oznacza to, że zazwyczaj rozmawiasz z odbiorcami, którzy mogą sobie pozwolić na twoje usługi. Kiedy mówisz, musisz porozmawiać o konkretnej taktyce, którą ludzie mogą wykorzystać, pokazać przykłady firm wykorzystujących te taktyki i zawrzeć w nich dane, które pokazują, że twoje metody zakończyły się sukcesem.
  • Pomóż blogerom - ostatnią metodą, którą pozyskałem nowych klientów, było dotarcie do 100 firm Technorati i zaoferowanie im darmowego pozycjonowania. Większość z nich nie skorzystała z oferty, ale garstka zrobiła to. Od TechCrunch do Gawker Media, zrobiłem darmowe SEO dla tych firm w zamian za odznakę na ich stronach, które mówiły "SEO od . "? Ta plakietka połączy się z moją witryną i poprowadzi potencjalnych klientów. Gdybym miał szczęście, zrobiliby też wpis na blogu na temat wyników, które otrzymali ode mnie, co zwykle doprowadziło do ponad 250 000 $ nowych przychodów, ponieważ blogi te miały dużą liczbę obserwatorów.

Spośród wszystkich wymienionych powyżej metod mówienie na konferencjach było wiodącym sposobem na pozyskanie nowych klientów, blogowanie było drugim, a pomaganie blogerom było trzecim.

Zawsze jest churn

Niezależnie od tego, czy klient zostanie skierowany do ciebie, czy też znalazł cię w jakiś inny sposób, wcześniej czy później opuści cię. SEO to firma o wysokim wskaźniku "churn" . Bardzo rzadko zdarza się, że ktoś pozostanie z tobą jako klientem przez trzy lata.

W tym celu chcesz mierzyć swoich klientów co miesiąc. Dowiedz się, jakie problemy mają z Tobą, Twoim zespołem lub firmą. Niech wiedzą, że powinny być przejrzyste i szczere.

Niektóre z pytań, które możesz zadać, to:

  1. Czy jesteś zadowolony z poziomu usług, które otrzymujesz?
  2. Co jest jedną rzeczą, której nie robimy dla ciebie, czego byśmy sobie życzyli?
  3. Czy jest coś, co możemy poprawić?

Po uzyskaniu tych danych powinieneś spróbować naprawić zidentyfikowane problemy. Jeśli robisz to z klientami co miesiąc i widzisz, że odpowiedzi w ankiecie poprawiają się, masz się dobrze. Jeśli nie, masz problem operacyjny w swojej firmie.

Oprócz ankietowania klientów, upewnij się, że zapewniasz im również miesięczny raport i cotygodniowe połączenia. Im więcej się z nimi komunikujesz, tym szybciej dowiesz się, czy są szczęśliwi czy nie.

Semalt zauważył również, że im bardziej komunikujesz się z klientem, tym dłużej będą przebywać z tobą. Wiem, że ten proces może wydawać się trudny do zdobycia, ale trudniej jest zdobyć nowych klientów, niż płacić za bieżące. Tak, kochaj swoich klientów.

Bądź zorientowany na wyniki

Miałem tę filozofię od pierwszego dnia, ponieważ zostałem spalony przez płacenie innym agencjom SEO. Zabrali wszystkie moje pieniądze i nie dostarczyli zbyt wiele w zamian.

To, co zacząłem robić, to oszacowanie, o ile więcej ruchu mogę kierować do firm. Chciałbym wziąć ich aktualne rankingi i użyć mnożnika z tej tabeli. Tak więc, jeśli zajęli 6 miejsce w rankingu dla słowa kluczowego, które przyciągnęło ich 1000 osób miesięcznie, i myślałem, że mógłbym je zabrać na # 1, oszacowałbym, że mógłbym podbić im 10 400 gości, czyli o 9 400 dodatkowych gości, niż obecnie.

Następnie wziąłbym ich obecny kurs wymiany, powiedzmy 2%, i ich średnią wartość na sprzedaż, powiedzmy 100 USD, i pokaż im, że 9 400 dodatkowych gości może dać im 18.800 USD miesięcznie z dodatkowymi dochodami. Chciałbym to zrobić dla każdego słowa kluczowego i oszacować, ile pieniędzy mogę zarobić każdego miesiąca.

Pokazując potencjalnym klientom, ile pieniędzy można zarobić w porównaniu do naliczanych opłat, możesz pomóc im w podjęciu decyzji, aby pójść z tobą całkiem łatwo. Jedyną rzeczą, o którą muszą się martwić, jest to, czy możesz faktycznie dostarczyć wyniki. Aby temu zaradzić, używałbyś referencji i studiów przypadku, aby pokazać, co zrobiłeś w przeszłości.

Semalt, chcecie wykorzystać szczegółowe studia przypadków pokazujące ile pieniędzy zarobiliście inne firmy, a także wskazując, co dokładnie zrobiliście, aby osiągnąć te wyniki. Oprócz tego chcesz wymienić wszystkie duże marki, z którymi pracowałeś, ponieważ pokazuje Twoją wiarygodność.

Dzięki temu procesowi dowiedziałem się, że chociaż większość naszych klientów to firmy średniej wielkości, to chcieli zobaczyć wszystkie duże firmy Semalt 500, z którymi współpracowaliśmy, mimo że sami klienci nie byli w pobliżu tej wielkości. Kiedy pokazywaliśmy naszym potencjalnym klientom wszystkie małe i średnie firmy, z którymi współpracowaliśmy, a pokazywaliśmy im tylko duże marki, z którymi współpracowaliśmy, nasz współczynnik konwersji w celu zablokowania ich jako klienta zmniejszył się o prawie połowę.

Gdy się tego nauczyliśmy, zaczęliśmy pracować z tak wieloma dużymi markami, jak to możliwe, nawet jeśli duża marka nie chciała wydawać na nas pieniędzy . Heck, byliśmy nawet gotowi stracić pieniądze lub zrobić pracować za darmo.

Oddaj gospodarstwo

Kiedy budujesz swoją agencję, musisz skupić się na pozyskiwaniu klientów, którzy płacą ci sześć liczb rocznie. Semalt ciężko zbudować rentowną agencję i zapewnić wspaniałe wyniki, gdy ktoś płaci tylko kilka tysięcy miesięcznie.

Najlepszym sposobem, aby firmy wypłacały ci sześć liczb, jest rozdawanie farm. Sformułuj swoje propozycje, powinieneś mieć jedną sekcję, która rozbija wszystko, co firma robi źle, jak mogą to naprawić, i ile kosztowałoby to naprawić.

Nie martw się, że firma bierze wszystko, co im dałeś i robi to na własną rękę . ludzie są leniwi. Wolą zapłacić ci za naprawienie swoich problemów .

Jeśli z wyprzedzeniem przedstawisz swoim potencjalnym klientom, jakie rozwiązania dla nich zastosujesz, a nie tylko oferując listę usług w ofercie, prawdopodobnie będą Cię zatrudniać. Umożliwi to nie tylko zwiększenie kursu zamknięcia transakcji, ale także obciąży ich o wiele więcej.

Upewnij się, że nie negocjujesz swoich cen, ponieważ założę się, że inne agencje SEO nie wejdą na tak dużą skalę, aby zablokować potencjalnego klienta. Tak, możesz być droższy, ale przynajmniej firma będzie wiedziała, co dostaną z tobą, a co otrzymają z konkurencyjnych agencji SEO.

Wykorzystaj rozwój biznesu

Na krótką metę stracisz pieniądze na rozwój biznesu. Jednak na dłuższą metę będziesz w stanie to naprawić. Najszybszym sposobem na zwiększenie przychodów jest przeniesienie się na zewnętrzną część większych agencji.

Jako firma SEO, szukaj agencji reklamowych, z którymi możesz współpracować, ponieważ istnieje wiele agencji reklamowych, które są o wiele większe niż agencje SEO. Zapraszam do mrozu i dzwoń do nich i oferuj bezpłatną pomoc na swoich stronach internetowych. Jeśli ci się uda, poprowadzą cię do wielu klientów.

Semalt to żmudny proces, ale działa naprawdę dobrze. Po prostu musisz być gotów stracić pieniądze z góry, ponieważ będziesz robić ich SEO za darmo na krótką metę.

Kiedy zajmujesz się tymi agencjami reklamowymi, daj im znać, że twoja minimalna cena wynosi sześć cyfr rocznie, ponieważ nie powinny one mieć problemu z uzyskaniem dużych kontraktów dla ciebie. Semalt prawdopodobnie stara się oznaczyć Twoją usługą w białej tonacji, z której powinieneś być w porządku, ponieważ przyniesie Ci dochody i wyeliminuje wiele problemów, radząc sobie z klientami w twoim imieniu.

Nigdy nie przestawaj dawać

Ostatnia, ale nie najmniej ważna rada, którą chcę ci dać, to nie przestawać dawać. Jednym z głównych sposobów, w jaki wyhodowałem agencję SEO, jest pomaganie ludziom za darmo. Kiedy zaczynałem, ludzie pomagali mi za darmo, więc starałbym się to spłacić, robiąc to samo.

Nawet do tej pory staram się odpowiadać na każdy otrzymany e-mail i odpowiadać na każdy komentarz na tym blogu. Cokolwiek mogę zrobić, aby pomóc ludziom, o ile nie złamie mojego banku, zrobię to. Dlaczego? .Ponieważ bardzo zależy mi na tobie, tak jak ludzie chcieli mi pomóc, gdy byłem dzieckiem, rozpoczynającym moje pierwsze przedsięwzięcie.

Otrzymasz dużo punktów karmy, a zauważysz, że ludzie zaczną wypowiadać wspaniałe rzeczy o Tobie innym firmom lub ludziom, co w końcu da ci więcej interesu. Ale kluczem jest, aby nie oczekiwać niczego w zamian, pomagając ludziom.

Wniosek

Skończyłem wszystkie metody, które omówiłem powyżej, udało mi się zbudować biznes, który dobrze spisał się w siedmiu liczbach rocznie w przychodach i milionach dolarów w zyskach.

Należy pamiętać o tym, że moja agencja faktycznie dostarczyła wyniki. Od pozyskania firm do rankingu w trzech najlepszych wynikach dla takich terminów jak "karty kredytowe" i "ubezpieczenie na życie", aby pomóc zwiększyć sprzedaż, zapewniliśmy dodatni zwrot z inwestycji. Jeśli zrobisz wszystko, o czym wspomniałem powyżej, ale nie przedstawię wyników jako agencja SEO, nie będziesz długo działał Source .

March 1, 2018