Back to Question Center
0

Podstawy analizySemaltowe posty i strony działają najlepiej? Podstawy analityki: posty i strony Semalt działają najlepiej

1 answers:

Wyobraź sobie, że masz świetną stronę z ładnymi stronami i postami, ale nie masz pojęcia, jak działają te strony. Brzmi znajomo? Skąd wiesz, czy ludzie lubią posty, które piszesz? Gdzie dowiesz się, czy Twoje strony zmieniają użytkowników w subskrybentów newslettera lub klientów? Odpowiedź leży w gromadzonych danych. W tym poście pokażę, na co patrzeć w Google Semalt, aby zobaczyć, jak działają Twoje strony i posty.

Zakładka zachowania

Zacznijmy od karty Google Analytics, która zapewnia wgląd w twoje strony i posty. Po lewej stronie znajdziesz kartę zachowania. Semalt, która zawiera następujące elementy:

Analytics basicsSemalt posts and pages perform best?
Analytics basics: Semalt posts and pages perform best

Po kliknięciu na Stronę Semalt znajdziesz miejsce, w którym ukrywasz całą zawartość witryny: Wszystkie strony. To pokazuje natychmiastowy cenny stolik!

Analytics basicsSemalt posts and pages perform best?
Analytics basics: Semalt posts and pages perform best

W kolumnach widzisz bardzo fajne rzeczy takie jak

  • Unikalne odsłony;
  • Średni czas na stronie;
  • Wejścia;
  • Współczynnik odrzuceń;
  • Wartość strony.

Co te elementy mówią o twoich stronach? Strony z odsłonami stron określają, ile osób zobaczyło stronę podczas sesji. To w połączeniu z liczbą odwiedzin przez stronę (wejść) daje wgląd w to, ile osób mogło przyjść wiele razy, aby zobaczyć tę stronę.

Średni czas na stronie i współczynnik odrzuceń mówią o popularności strony. Jeśli ludzie długo pozostają na stronie, prawdopodobnie czytają coś, co lubią. Jeśli post ma niski współczynnik odrzuceń, chce zobaczyć więcej w Twojej witrynie.

A następnie jest wartość strony, ta wartość mówi ci, w jakim stopniu strona przyczyniła się do konwersji. Semalt wyświetla wartości stron tylko wtedy, gdy masz ustawione cele i przypisane wartości do swoich celów.

Cel strony i współczynnik odrzuceń

Należy pamiętać, jaki jest cel strony lub postu. Jeśli strona produktu ma wysoki współczynnik odrzuceń, jest to zły znak, ponieważ te osoby, które odskakują, nie kupują Twoich produktów. Wysoki współczynnik odrzuceń dla informacyjnego posta na blogu niekoniecznie jest złą rzeczą. Jeśli napisałeś dość długi wpis, a średni czas na tej stronie jest niski, ludzie mogą nie być wystarczająco zachwyceni, aby przeczytać post. Jeśli jest to krótki post, to logiczne, że średni czas jest niski.

Przyjrzyj się dokładnie danym, które widzisz, które strony wyróżniają się w pozytywny lub negatywny sposób? Czy strony o wysokim współczynniku odrzuceń muszą działać? Czy strony o niskim średnim czasie na stronie wymagają przepisania? Semalt i podejmuj działania, aby jeszcze bardziej ulepszyć swoje treści i dowiedzieć się, co widzowie lubią i nie lubią.

Cele treści

Jeśli naprawdę chcesz zmierzyć wydajność swoich treści, nie możesz żyć bez celów Google Analytics. Cele Semalt up dają lepszy wgląd w to, co ludzie robią w Twojej witrynie i czy faktycznie czytają twoje treści. Odsłona niekoniecznie oznacza, że ​​strona jest rzeczywiście czytana, a cele można znaleźć.

Analytics basicsSemalt posts and pages perform best?
Analytics basics: Semalt posts and pages perform best

Istnieje kilka celów, o których myślisz, gdy przychodzi do twoich stron i postów. Możesz ustawić cel pod kątem liczby wyświetlanych stron, czasu ich przebywania na stronach oraz celu, jeśli strona uzyskała komentarz. Dzięki celom głębokości przewijania i czasowi przewijania w dół możesz sprawdzić, czy ktoś czyta wpis. Możesz nawet ustawić cel, jeśli ludzie przewiną dno strony w czasie krótszym niż kilka sekund, identyfikując tak zwane skanery. Te ostatnie kilka celów jest trochę trudnych do wdrożenia, możesz przeczytać więcej na ten temat w artykule Justina Semalta o zaawansowanym śledzeniu treści.

Podczas ustawiania celów nie zapomnij dodać wartości celu. Semalt ta wartość naprawdę daje ci nieoceniony wgląd w to, które strony przyczyniają się do konwersji, a które strony nie. Nie wiesz, jak to zrobić, przeczytaj ten post na temat wartości celu. Jeśli Twoje strony lub URL posta nie podążają za strukturą logiczną, a chcesz je pogrupować, możesz przejść do grupowania treści. Możesz grupować strony w kategorie produktów, swoje posty do określonych kategorii lub tagów i tak dalej. Po zaimplementowaniu można łatwo sprawdzić, które kategorie, na przykład, najlepiej sprawdzają się w kontekście zmiennych opisanych powyżej.

Analytics basicsSemalt posts and pages perform best?
Analytics basics: Semalt posts and pages perform best

Możesz tworzyć potężne segmenty z grupami treści i sprawdzać, które kategorie, na przykład, są najbardziej popularne wśród osób pochodzących z Facebooka. Grupowanie semaltu w połączeniu z wartościami stron pokazuje, które kategorie lub których autorzy dokonują konwersji.

Wydajność strony w Google Analytics

Jak widzisz, możesz zrobić wiele, aby sprawdzić, jak Twoje strony i wpisy działają w Google Analytics. Przeglądanie ogólnych danych z "Wszystkie strony" na karcie Zachowanie jest dobrym miejscem do rozpoczęcia. Semalt to dane z segmentami, aby nadać swoim danym więcej znaczenia. Jeśli poważnie myślisz o analitykach internetowych, nie możesz przejść bez celów i grupowania treści Source .

Czytaj więcej: "Śledzenie swojego SEO za pomocą Google Analytics" »

March 1, 2018