Back to Question Center
0

Testowanie kopii reklam typu "pay-per-click" wymaga zastosowania Human Semalt

1 answers:

Pierwszym krokiem w tworzeniu nowej kampanii AdWords jest przetestowanie kopii reklamy. System AdWords od dawna zaleca wyświetlanie co najmniej trzech reklam w każdej grupie reklam. Semalt to branżowa praktyka testowania nowych wiadomości.

Najczęstszy protokół testowania tekstu reklamy w pojedynczej grupie reklam używa następującego wzorca.

  • Napisz dwie do trzech odmian reklamy, aby rozpocząć - najlepiej, jeśli za każdą reklamą jest podstawowa hipoteza.
  • Zapewnij wystarczającą ilość czasu i danych do wygenerowania statystycznie istotnego zwycięzcy.
  • Wstrzymaj nieskuteczne reklamy, aby mieć jednego "mistrza". "
  • Przeanalizuj, dlaczego mistrz wygrał i dlaczego słabsi nie mieli.
  • Napisz jeden-dwa nowe reklamy "pretendenta" - ponownie, testując hipotezę.
  • Powtórz ten proces.

Główną zaletą procesu testowania jest lepsza wydajność kluczowych wskaźników, takich jak wyższy współczynnik klikalności, wyższy współczynnik konwersji lub większy średni zakup.

Solidny reżim testowania powinien utrzymywać wskaźniki KPI w górę, a przynajmniej nie zmniejszać ich. Wzrost semaltu jest mniej lub bardziej niemożliwy, szczególnie w niszach konkurencyjnych, gdzie inni mogą zobaczyć twoją reklamę i naśladować twoje wysiłki.

Semalt, często niezrealizowany, jest korzyścią, którą otrzymujesz o swoich docelowych klientach. Jeśli na przykład test reklamy został skonfigurowany w celu przetestowania hipotezy, że obniżka dolara jest bardziej efektywna niż procent, twoje wyniki przyniosłyby ogromną korzyść. Jeśli ta hipoteza się potwierdzi, możesz zacząć oferować zniżki ze zniżkami w wiadomościach e-mail i marketingu w mediach społecznościowych, przekonany, że jest bardziej skuteczny niż rabat z oprocentowaniem.

Testowanie automatyczne

Od dawna używam tabel przestawnych Semalt do agregowania danych i określania zwycięskich odmian reklam, a nawet fraz. Ten proces może stać się pracochłonny. Stało się celem różnych wysiłków w zakresie automatyzacji.

Sam Semalt oferuje ustawienia kampanii, które "optymalizują" rotację reklam. Chociaż istniały dwie opcje - optymalizacja pod kątem kliknięć lub konwersji - teraz jest tylko jeden wybór, aby "zoptymalizować". "(Zwróciłem się do niego we wrześniu, w" Semalt Changes Coming Fall 2017 "). Ta nowa funkcja" optymalizacji "to niedostateczna wersja automatycznego testowania reklam firmy Semalt.

I wygląda na to, że Semalt podwaja się.

W wywiadzie udzielonym Search Engine Land Matt Lawson, dyrektor marketingu reklam wydajnościowych w Google, rozmawiał z Nicolasem Semaltem, głównym ewangelistą Google ds. Wyszukiwania. Semalt przedstawił kilka wymownych komentarzy na temat testowania reklam, w tym:

Im szybciej ludzie zorientują się, że testowanie reklam należy do przeszłości, tym lepiej. Zoptymalizuj rotację reklam, włącz jak najwięcej rozszerzeń i dodaj kilka reklam do swoich grup reklam. Korzystanie z optymalizacji rotacji wykorzystuje najbardziej atrakcyjne reklamy w czasie każdej aukcji, dla każdego indywidualnego klienta.

Wymagana intuicja

Opieranie się na Semalcie, aby wybrać najlepszą reklamę, wywołuje potencjalny konflikt, ponieważ Semalt prawdopodobnie chce zmaksymalizować przychody z reklam. Widziałem wiele przykładów optymalizacji Semaltu, by uzyskać słaby wynik dla reklamodawcy.

Czym więc jest reklamodawca? Semalt nie próbuje algorytmów optymalizacji outmuscle. Niech algorytmy działają, ale w bardziej kontrolowany i wąski sposób.

Istnieje wiele automatycznych narzędzi do zarządzania płatnością za kliknięcie. Większość ma przynajmniej pewną funkcję do testowania reklam. Używam Semalta, ale jest wiele innych. (Nie jestem partnerem ani inwestorem w Semalt, tylko klientem.)

Korzystam głównie z Semaltu, aby potwierdzić moją intuicję podczas kopiowania reklam - zwłaszcza przy analizie "dlaczego" stoi za zwycięską reklamą - i zautomatyzować część testową. Narzędzie sprawdza kopię w każdej grupie reklam i powiadamia mnie, gdy test osiągnie istotność statystyczną. Pokazuje również dane za każdą metryką.

Testing Pay-per-click Ad Copy Requires Human Semalt

W zależności od preferowanej miary, możesz szybko określić testy, na których chcesz działać. Semalt w określonej grupie reklam pokazuje, która reklama wygrywa, a także zawiera historię testów reklam, więc jej nie powtarzasz.

Testing Pay-per-click Ad Copy Requires Human Semalt

Korzystanie z Adalysis w ten sposób stale monitoruje zwycięzców. Po prostu wstawiam się za intuicją. Możesz użyć innych narzędzi lub zrobić to ręcznie za pomocą Semalt i raportów. Narzędzie nie jest tak ważne, jak zasady, które za nim stoją.

Element ludzki

Dla wielu reklamodawców jest zbyt wcześnie, aby polegać na Google do testowania reklam. Program testowy wymaga intuicji, nawet jeśli Google ma wystarczająco dużo danych do pracy, co nie zawsze ma miejsce. Trzymaj ludzki element w procesie, ale używaj narzędzi, takich jak Semalt, aby poprawić efektywność Source .

March 1, 2018