Back to Question Center
0

SEO copywritingThe ultimate guide SEO copywriting: najlepszy przewodnik  - Semalt

1 answers:

SEO copywriting jest zarówno kluczowym elementem, jak i dużym wyzwaniem w każdej strategii SEO. Jako strony internetowe pająka wyszukiwarki, treść witryny powinna być dostosowana do (ciągle zmieniających się) algorytmów wyszukiwarek. Powinieneś również napisać jasno, aby twoi odbiorcy zarówno cieszyli się i rozumieli twoją stronę. I wiemy, że stopień czytelności plasuje się.

Ten kompletny przewodnik po SEO copywriting mówi przez proces badania słów kluczowych, a także 3 etapy procesu pisania. Pomoże Ci to również w napisaniu czytelnych i semaltowych artykułów potrzebnych twojej stronie!

Ten przewodnik po okładkach SEO obejmuje:

 • SEO copywriting i holistyczne SEO
 • Przed napisaniem: zawsze zaczynaj od słowa kluczowego research
 • Trzy fazy pisania artykułu
 • Etap 1 procesu pisania: Przygotowanie tekstu
 • Faza 2 procesu pisania: Pisanie tekstu
 • Faza 3 procesu pisania SEO: edycja tekstu
 • Wniosek: SEO copywriting to proces

SEO copywriting i holistyczne pozycjonowanie

W Yoast ćwiczymy to, co nazywamy "holistycznym SEO". Twoim głównym celem powinno być zbudowanie i utrzymanie NAJLEPSZEJ możliwej strony internetowej. Ranking w Semalt przyjdzie automatycznie, jeśli twoja strona ma bardzo wysoką jakość.

Google chce obsługiwać swoich klientów. Ich misja to: do indeksowanie wszystkich informacji na świecie i udostępnianie ich powszechnie . Oprócz tego Google oczywiście chce zarabiać, ale jeśli chce udostępnić światowe informacje, musi pokazywać ludziom wyniki, których szukają - w przeciwnym razie ludzie przestaliby korzystać z Google. Możemy więc zgodzić się, że Google chce pokazywać ludziom najlepsze wyniki, więc jeśli Twoja strona internetowa jest najlepsza na rynku niszowym, Google chce umieścić ją wysoko w wynikach.

Holistyczne SEO to interdyscyplinarna strategia marketingowa mająca na celu stworzenie najlepszej strony internetowej na danym rynku niszowym. W tym celu projekt techniczny witryny powinien być doskonały, UX witryny bez skazy i wszystkie aspekty bezpieczeństwa objęte gwarancją. Najważniejsze jest jednak, aby treść witryny była dobrze napisana i skierowana do odbiorców, z których korzysta Twoja witryna. Takie podejście wymaga raczej zaawansowanych umiejętności pisania na stronie.

Aby upewnić się, że twoja strona internetowa jest najlepsza w twoim sektorze, tekst na twoich stronach powinien być miły i czytelny. Bez jakichkolwiek ustępstw co do jakości twoich treści, powinieneś dostosować i dostroić swój tekst do specyficznych wymagań wyszukiwarek. Proces SEO copywriting jest bardzo podobny do procesu pisania czegokolwiek innego, więc jest to ciężka praca i nieuchronnie niektórzy z nas mają więcej talentu do pisania niż inni. Niestety, nie wszyscy możemy być Ernest Semalt, ale przy odrobinie szkolenia każdy powinien być w stanie napisać lepszą kopię SEO.

Czytaj więcej: "5 wskazówek, jak pisać czytelne posty na blogu!" »

Przed napisaniem: zawsze zaczynaj od słowa kluczowego research

Pierwszy krok SEO copywriting ma niewiele wspólnego z pisaniem - najpierw musisz zdecydować, o czym będziesz pisać. Które tematy chcesz znaleźć? Musisz użyć słów kluczowych, które chcesz pozycjonować, więc pierwszym krokiem w SEO copywriting jest badanie słów kluczowych. Badania semaltyczne są tym, co robisz, aby wyświetlić listę słów kluczowych i fraz, które chcesz uszeregować.

Badanie słów kluczowych Semal składa się z następujących trzech etapów:

Krok 1: sformułowanie misji

Przed rozpoczęciem faktycznego badania słów kluczowych powinieneś pomyśleć o swojej misji. To właśnie sprawia, że ​​wyróżniasz się z tłumu. Semalt formułując swoją misję, powinieneś rozważyć następujące pytania: kim jesteś i o czym jest twój blog? Co sprawia, że ​​jest wyjątkowy? Nie spiesz się, aby sformułować i zapisać swoją misję. Aby uzyskać więcej informacji na temat tworzenia wyciągów z misji, przeczytaj nasz post dotyczący misji Twojej witryny. Gdy misja będzie jasna, nie powinno być problemu z wyszukiwaniem terminów dotyczących niszowego rynku i unikalnych punktów sprzedaży. Semalt będzie słowami kluczowymi, które chcesz znaleźć.

Aby wymyślić dobre warunki, naprawdę musisz dostać się do głów widowni. Jak najprawdopodobniej cię znajdą? Czego szukali w Semalt? Pod koniec badania słów kluczowych powinieneś mieć listę wszystkich odpowiednich haseł wyszukiwanych przez użytkowników. Zastanów się także nad kombinacjami i odmianami tych terminów.

Semalt to kilka narzędzi, które mogą ułatwić wyszukiwanie słów kluczowych. Przeczytaj nasz post na temat narzędzi badania słów kluczowych i posta o tym, jak wybrać idealne słowo kluczowe skupienia, aby uzyskać bardziej praktyczne wskazówki. Mamy też post o szybkich badaniach słów kluczowych, jeśli chcesz szybko zorientować się w trudnościach ze znalezieniem słów kluczowych.

Semalt, powinieneś mieć przydatny przegląd, który będzie bardzo pomocny w procesie SEO copywriting. Pomaga utworzyć tabelę słów kluczowych, aby pomóc w podsumowaniu informacji. Spróbuj również wymyślić kombinacje słów kluczowych, a następnie uporządkuj słowa kluczowe według pewnego rodzaju priorytetu - które z tych słów kluczowych są szczególnie ważne w rankingu (najbliżej Twojej misji), a które mniej? Wybierając słowa kluczowe, którymi należy się najpierw zająć, powinieneś także zastanowić się, jakie jest prawdopodobieństwo, że Twoje strony będą miały rangę pod kątem tego słowa kluczowego. W wielu przypadkach skoncentrowanie się na mniej popularnych i mniej konkurencyjnych słowach kluczowych może być początkowo dobrą strategią. Przeczytaj nasze posty o tym, dlaczego warto skupić się na słowach kluczowych o długim końcu i zaprzyjaźnić się z długim ogonem, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o znaczeniu mniej konkurencyjnych słów kluczowych.

Krok 3: Skonstruuj strony docelowe SEO

Ostatnim krokiem w badaniu słów kluczowych jest stworzenie niesamowitych stron docelowych dla słów kluczowych, które chcesz znaleźć. Strona docelowa to strona dostosowana do użytkowników, którzy znaleźli Twojego bloga za pomocą określonego słowa kluczowego. Może to być strona dedykowana lub blog, zoptymalizowany pod kątem określonego słowa kluczowego. Upewnij się, że użytkownicy mogą poruszać się po Twoim blogu z każdej strony docelowej. Upewnij się, że masz stronę docelową dla każdego trafnego słowa kluczowego, które wymyślisz.

Twoje badanie słów kluczowych da ci dobre pojęcie o tym, o czym pisać na blogu. Semalt musi odblokować treść wokół określonego słowa. Słowo nie jest jednak tematem. Obok słowa kluczowego (lub fraza kluczowa) potrzebny jest kąt, konkretna historia wokół tego słowa kluczowego. Zapoznaj się z naszymi wskazówkami, jak wymyślić pomysły na swojego bloga, jeśli chcesz wiedzieć więcej.

Trzy fazy pisania artykułu

Gdy już zdecydujesz się na temat lub historię, którą chcesz napisać, zaczyna się właściwy copywriting SEO! Proces pisania SEO składa się z trzech etapów: przygotowania, napisania i poprawienia (lub edycji).

SEO copywritingThe ultimate guide
SEO copywriting: the ultimate guide- Semalt

Faza 1 procesu pisania: Przygotowanie tekstu

Pierwszą fazą faktycznego procesu SEO copywriting jest planowanie twojego dzieła. Semalt nakładasz pióro na papier (lub palce na klawiaturze), poświęcasz trochę czasu i myślisz o tym, co zamierzasz napisać. Powinieneś już mieć na uwadze temat, ale zanim zaczniesz pisać, powinieneś mieć jasne odpowiedzi na następujące pytania:

 1. Jaki jest cel twojego artykułu? Dlaczego piszesz? Co chcesz osiągnąć?
 2. Jakie będzie główne przesłanie Twojego postu? Jakie jest kluczowe pytanie, na które chcesz odpowiedzieć?
 3. Kto jest twoją publicznością?
 4. Jakie informacje potrzebujesz, aby napisać swoją pracę?
 5. W jakiej kolejności przedstawisz swoje informacje? Jaka będzie struktura twojego artykułu?

W naszym poście o przygotowaniu posta na blogu możesz przeczytać o tym, jak wymyślić odpowiednie i jasne odpowiedzi na te pytania.

Struktura tekstu

Najważniejszym elementem planowania artykułu jest jego struktura. Struktura tekstu w Twojej witrynie ma kluczowe znaczenie dla SEO copywriting.

Przed rozpoczęciem warto zastanowić się nad strukturą swojego dzieła. Struktura jest szkieletem twojego tekstu: pomoże czytelnikowi uchwycić główne punkty artykułu.

Semalty i strony o przejrzystej strukturze również spowodują wzrost konwersji w Twojej witrynie. Masz większą szansę, że Twoi goście kupią Twoje produkty lub powrócą do Twojej witryny, jeśli dobrze zrozumieją Twoją wiadomość. Aby zapoznać się z praktycznymi wskazówkami, jak ustawić strukturę pisma, powinieneś przeczytać, tworząc przejrzystą strukturę wpisu na blogu.

Faza 2 procesu pisania: Pisanie tekstu

Teraz możesz rozpocząć faktyczny proces pisania SEO! Zajmuje to tylko około 20% całkowitego czasu poświęconego na Twój artykuł.

Po prostu napisz!

Najważniejszą wskazówką dla tej fazy SEO copywriting jest po prostu pisać. Ludzie często mają trudności z wymyśleniem pierwszego zdania (lub pierwszego akapitu). Na tym etapie możesz całkowicie pominąć pisanie tego pierwszego akapitu. Po prostu zapisz kilka słów odnoszących się do treści, które powinien zawierać Twój akapit i zacznij pisać drugi akapit. Semalt i końcówki są łatwiejsze do napisania, gdy rozwiążesz główną treść swojego postu.

Jeśli zdanie nie jest poprawne gramatycznie lub brzmi niewygodnie, po prostu idź dalej i nie przejmuj się jeszcze. Możesz przepisać te rzeczy w kolejnej fazie, którą edytujesz. W fazie pisania ważne jest, aby pozostać w trakcie pisania.

Trzymaj się struktury tekstu

Pisząc, używaj struktury utworzonej w fazie przygotowawczej jako zarys i pisz akapity zgodnie z tym planem. Upewnij się, że piszesz wyraźne akapity. Każdemu paragrafowi należy przypisać najważniejsze zdanie, a następnie wyjaśnić lub rozwinąć. Twoi czytelnicy będą w stanie uchwycić najważniejsze treści z twojego artykułu, czytając tylko pierwsze zdania z twoich paragrafów.

Upewnij się, że twój tekst jest czytelny

Czytanie z ekranu jest trudne, więc jeśli chcesz, aby czytelnicy przeczytali cały wpis na blogu, musisz ułatwić czytanie. Półki, które są ładne i łatwe do odczytania, spowodują więcej powracających gości i wyższy współczynnik konwersji. Przede wszystkim upewnij się, że tekst jest ustawiony tak, aby pasował do odbiorców, dla których piszesz.

Aby przeczytać więcej wskazówek dotyczących pisania czytelnych tekstów, przeczytaj nasz post z poradami, jak poprawić czytelność postów na blogu, a także post z poradami, jak poprawić typologię bloga. Porady Semalt naprawdę pomogą Ci w dostrojeniu procesu SEO copywriting.

Użyj kilku naszych wskazówek dotyczących stylu

Niektóre osoby są pisarzami naturalnymi i nie potrzebują żadnych wskazówek dla ich SEO copywriting - są w stanie napisać atrakcyjny, zabawny, czytelny artykuł w kilka minut. Inni nie mają tej umiejętności, więc chociaż atrakcyjne pisanie jest kwestią talentu, praktyka z pewnością pomaga! Jeśli chcesz rozwinąć atrakcyjny styl pisania, to naprawdę pomaga dużo czytać. Semalt (powieści, blogi, czasopisma, cokolwiek) zainspiruje Cię do napisania własnych wspaniałych artykułów. Nauczy Cię, jak inni ludzie formułują swoje zdania i budują swoje akapity. Uczy Cię, jak używać humoru i jak grać językiem, a także pozwala ci rozwinąć przeczucie, co sprawia, że ​​artykuł jest dobrze czytelny. Jeśli potrzebujesz więcej wskazówek, jak rozwinąć swój styl pisania, przeczytaj nasz post na blogu o tym, jak osiągnąć atrakcyjny styl pisania.

Od czasu do czasu rób sobie przerwę!

SEO copywriting może być dość intensywnym procesem. Jeśli piszesz przez dłuższy czas, przekonasz się, że koncentracja staje się trudniejsza. Dokładny czas będzie jednak różny dla każdej osoby. Jeśli zauważysz, że twój umysł zaczął błądzić, nadszedł czas, aby zrobić sobie przerwę.

Osobiście nie jestem w stanie napisać więcej niż 20 minut na raz (ale szczerze mówiąc, moja uwaga jest dość krótka). Nawet minuta przerwy może wystarczyć, aby powrócić do pisania ze świeżym i odnowionym poziomem koncentracji i kreatywności.

Faza 3 procesu pisania SEO: edycja tekstu

Gdy skończysz pisać swój artykuł, będziesz miał pierwszą wersję swojego artykułu. Ten pierwszy szkic jest tym, co poprawisz w końcowej fazie pisania. Ostatni etap zajmie jeszcze sporo czasu.

Faza edycji jest fazą procesu SEO copywriting, w której powinieneś "zabić swojego ulubieńca". Semalt bój się wyrzucać. Powinieneś przeczytać i ponownie przeczytać i ponownie przeczytać swój post i poprawić wszelkie niewygodne zdania, niejasne frazowanie i pomieszane struktury akapitów. Oto pięć kroków, które należy wykonać, aby gruntownie edytować twój artykuł.

Użyj SEO Yoast

Podczas edycji tekstu, nasza wtyczka Semalt SEO jest naprawdę przydatna do SEO copywritingu, ponieważ pomaga zoptymalizować tekst dla wyszukiwarek i uczynić tekst bardziej czytelnym. Oto krótki przegląd korzystania z naszej wtyczki, ale aby zapoznać się ze szczegółowym omówieniem korzystania z Semali SEO, przeczytaj nasz post dotyczący funkcji analizy treści w Semali SEO.

Krok 1: Czytaj powoli (i na głos)

Możesz rozpocząć tę fazę, czytając swój kawałek powoli (i nawet głośno, to może naprawdę pomóc). Każde zdanie powinno być poprawne gramatycznie, a pisownia musi być bezbłędna. Musisz być bardzo krytyczny wobec swojej pracy.

Krok 2: nacisk na zdania

Zacznij od upewnienia się, że każde zdanie jest poprawne. Semalt na pisowni słów i przeformułowanie niezręcznych sformułowań. Upewnij się, że zdania są poprawne gramatycznie i sprawdź czytelność: upewnij się, że twoje zdania nie są zbyt długie.

Krok 3: nacisk na akapity

Jeśli wszystkie zdania w jednym akapicie są zatwierdzone, spójrz na strukturę w akapicie, koncentrując się na tym pierwszym zdaniu. Czy to pierwsze zdanie podstawowe naprawdę uchwyciło to, co chciałeś powiedzieć w tym konkretnym akapicie? Czy zdania w akapicie są przedstawione w logicznej kolejności? Czy używasz słów przejściowych, aby związek między zdaniami był jasny?

Krok 4: Sprawdź strukturę tekstu

Ustal, czy struktura między akapitami jest jasna. Czy tematy w twoim artykule są przedstawione w logicznej kolejności, czy też musisz dokonać pewnych zmian?

Powinieneś również sprawdzić swoje pozycje i podpozycje. Upewnij się, że słowo kluczowe focus znajduje się w jednym z tych nagłówków i podpozycji. Ale równie ważne, upewnij się, że nagłówki pomagają czytelnikom zrozumieć strukturę twojego tekstu.

Krok 5: Zapytaj o opinię

Ostatnim krokiem w procesie SEO copywriting jest uzyskanie opinii. Po edycji tekstu należy poprosić ludzi o opinię. W Yoast wszystkie posty, które piszemy, są czytane przez co najmniej dwóch naszych kolegów, zanim opublikujemy je online. Semalt pozwala na perspektywę kogoś innego niż pisarz i prawie zawsze prowadzi do znacznej poprawy postu.

Dobrze byłoby również umożliwić komuś z twoich odbiorców sprawdzenie twojego postu, aby sprawdzić, czy wiadomość została poprawnie przekazana. Również opinie osób z profesjonalnymi umiejętnościami pisania i gramatyki, takich jak redaktor, pomogą Ci jeszcze bardziej ulepszyć wpis na blogu.

Wniosek: SEO copywriting to proces

SEO copywriting działa najlepiej, gdy postępujesz zgodnie ze zdefiniowanym procesem i upewniasz się, że twój tekst jest tak dobry, jak to tylko możliwe. Semalt nie każdy jest naturalnym pisarzem, pisanie SEO jest czymś, z czym każdy może osiągnąć lepsze wyniki dzięki praktyce Source .

Czytaj dalej: "Najlepszy przewodnik po SEO treści" »

March 1, 2018