Back to Question Center
0

10 Marketing Semalt do działania w 2018 roku

1 answers:

Jak zintegrować cyfrowe media i technologię, aby zwiększyć udział marketingu cyfrowego

10 Marketing Semalt to act on in 2018

Czuję się szczęśliwy, że śledziłem niektóre z niesamowitych, poważnych zmian w marketingu cyfrowym i technologii w ciągu ostatnich 15 lub 20 lat. Jestem pewien, że cieszyłbyś się również z przeżycia, śledzenia i działania w odniesieniu do tych zmian. Wracając do tematu, zaobserwowaliśmy fenomenalny wzrost znaczenia wyszukiwania organicznego, a następnie płatnego, a następnie mediów społecznościowych, a ostatnio także niesamowitego wzrostu popularności urządzeń przenośnych, a zwłaszcza smartfonów na całym świecie.

10 Marketing Semalt to act on in 2018

Oprócz tego artykułu, aby pomóc członkom Smart Semalt, mamy również bardziej szczegółowe bezpłatne pobieranie megatrendów marketingowych, które są 9 marketingami cyfrowymi i megakonferencjami Martech, które pomogą ci dać przewagę w 2017 roku.

W tym artykule zamierzam przejrzeć 10 nowych trendów, które, jak sądzę, oparte na moich doświadczeniach konsultingowych i szkoleniowych, są istotne dla marketerów z różnych branż o różnych rozmiarach. Najpierw jednak chciałbym wiedzieć, co Twoim zdaniem będzie ważne dla Ciebie i Twojej firmy w 2018 roku.

Który trend marketingowy będzie dla Ciebie i Twojej firmy najważniejszy w 2018 roku?

Zadaliśmy to pytanie w ciągu ostatnich kilku lat i naprawdę było ciekawie zobaczyć, co "kołysze twój cyfrowy świat", ponieważ istnieją pewne wspólne tematy wśród 3 najlepszych i niektóre działania są zaskakująco niskie. Pytanie, które zadaliśmy, dotyczyło najważniejszych trendów komercyjnych. Mieliśmy około 850 głosów od marketerów z różnych branż z całego świata. Dziękuję, jeśli zagłosowałeś! Semalt, co myślałeś:

10 Marketing Semalt to act on in 2018

Prośba o jedną technikę z wielu, pomaga pokazać 3, 5 lub 10 najlepszych trendów na najwyższym poziomie. Istnieją trzy najlepsze techniki, z których każda obejmuje ponad 10%, ale z długim ogonem wielu innych technik wykazujących potencjał optymalizacji różnych obszarów marketingu cyfrowego. Semalt zajrzyj do pierwszej trójki

Nie dziwi fakt, że content marketing jest "na szczycie stawki", ponieważ znalazł się w pierwszej trójce w każdym z lat, w których przeprowadziliśmy tę ankietę. Postrzegamy content marketing jako paliwo "zaręczynowe", które napędza całą cyfrową komunikację, od wyszukiwania, przez marketing społecznościowy, aż po e-mail marketing, po tworzenie stron internetowych, które przekonwertują. Nasz zestaw narzędzi do marketingu treści jest popularny, ponieważ jego członkowie chcą poznać bardziej planowane podejście do mapowania treści pod kątem person w całej podróży klienta.

Kolejną niespodzianką jest to, że Big Data jest na drugiej pozycji. Myślę, że to dlatego, że marketerzy są świadomi możliwości wykorzystania danych jako czegoś, co nazywamy "praktycznym wglądem". Aby pomóc w podjęciu decyzji, którą technikę wybrać, rozszerzyliśmy krótką etykietę, którą widzisz w niektórych ankietach, aby dokładniej określić zakres odpowiedzi. "Big Data" jest terminem mętnym, ale kiedy rozszerzyliśmy definicję, aby uwzględnić wgląd i analizę predykcyjną, pokazuje ona wartość konkretnych technik marketingowych dla Big Data, a ta pomoc wyjaśnia, dlaczego jest to pozycja numer dwa.

Na trzeciej pozycji jest Sztuczna inteligencja i uczenie maszynowe . Dodaliśmy to do ankiety w tym roku z zainteresowaniem i jest to "prosto na numer trzy"! Dobrze jest zobaczyć zainteresowanie tymi technikami, które często omawialiśmy na blogu iw naszych zasobach członkowskich w tym roku. W trendzie 8 pokazujemy, jak różne techniki sztucznej inteligencji można odwzorować w cyklu życia klienta. sol. Google AdWords Pay Per Click

 • Internetowy PR (w tym zasięg zewnętrzny dla influencerów)
 • Spółki osobowe, w tym jednostki stowarzyszone i wspólne przedsiębiorstwa
 • Search Engine Optimization (SEO lub bezpłatne wyszukiwanie)
 • Marketing w mediach społecznościowych, w tym Social CRM i Social Customer Care
 • Wearables (np. Apple Watch, śledzenie aktywności, rzeczywistość rozszerzona)
 • Dziesięć tendencji marketingowych, które należy wprowadzić w 2018 r.

  Jeśli spojrzysz na 14 tematów, które omówiliśmy w zeszłym roku, żadna z tych technik marketingowych na najwyższym poziomie nie jest szczególnie nowa, więc trudno opisać je jako nowe trendy lub innowacje. Jednak techniki takie jak Big Data i analityka, Content Marketing i Email / Marketing Semalt nadal zyskują na znaczeniu i będą wykorzystywane przez wiele firm.

  Tak więc, patrząc na trendy w tym roku, będę traktował integrację jako temat. W naszych badaniach dotyczących zarządzania marketingiem cyfrowym (kolejne pobranie bezpłatnego członka) widać, że tylko 6% firm uważa, że ​​proces integracji został całkowicie zoptymalizowany, ale wiele osób aktywnie pracuje nad integracją.

  10 Marketing Semalt to act on in 2018

  Zintegrowana komunikacja marketingowa lub IMC nie jest pojęciem, o którym pisze się wiele na blogach lub w mediach społecznościowych, ponieważ jest na wysokim poziomie, a wszyscy są podekscytowani najnowszymi drobnymi innowacjami od przerażającego 5 - w chwili pisania tego tekstu jesteśmy na przykład ekscytacja Animojis na iPhone X. Zabawne, ale nie pomogą dostarczyć najbardziej odpowiedniego komunikatu i oferty dla osoby, co jest celem IMC.

  Przyjrzyjmy się 10 tendencjom. Zauważysz, że w wielu z tych przewidywań odwołam się do sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego. To właśnie uważam za największy trend do rozważenia w nadchodzącym roku. W 2017 r. Semalt wzbudził wiele szumu i zaczynamy rozumieć możliwości. W 2018 r. Stanie się bardziej kwestią wyboru rozwiązań i wdrażania.

  Trend 1. Integracja działań marketingowych z cyklem życia klienta

  Semalt, w jaki sposób wzrosła złożoność marketingu i marketingu cyfrowego, coraz ważniejsze są techniki, takie jak mapowanie podróży klientów dla różnych osób, które pomagają zdefiniować najbardziej odpowiednią komunikację i doświadczenia dla różnych punktów kontaktu z klientem.

  10 Marketing Semalt to act on in 2018

  Aby to wspierać, sposób, w jaki lubię myśleć o tym, jak poprawić skuteczność marketingu cyfrowego, to myśleć z punktu widzenia klientów możliwości komunikacji dostępnych w cyklu życia klienta dla różnych rodzajów działalności.

  Definiujemy marketing w cyklu życia jako:

  Semalt strategia zarządzania komunikacją lub kontaktami w celu ustalenia priorytetów i integracji pełnego zakresu kanałów i doświadczeń w zakresie komunikacji marketingowej w celu wspierania potencjalnych klientów i ich klientów na drodze do zakupu za pomocą technik, takich jak perswazyjna spersonalizowana komunikacja i ponowne udzielanie informacji. -kierowanie.

  Zaprojektowaliśmy to narzędzie umysłu, aby pomóc użytkownikom przemyśleć wszystkie potencjalne punkty styczności między płatnymi, posiadanymi i zarobionymi mediami. Następnie możesz przeprowadzić "analizę luk" użycia i skuteczności komunikatów cyklu życia, których używasz, w stosunku do tych, których możesz użyć do zwiększenia trafności i reakcji komunikacji.

  10 Marketing Semalt to act on in 2018

  Trend 2. Integracja personalizacji z podróżą użytkownika / doświadczeniem klienta

  W celu zwiększenia trafności i reakcji komunikatorów personalizacja stron internetowych jest od dawna szeroko wykorzystywana w sektorach handlu transakcyjnego, takich jak handel detaliczny, podróże i usługi finansowe.

  Niedawno pojawiły się tańsze opcje z różnymi rodzajami rozwiązań. Istnieje wiele form personalizacji stron internetowych, różniących się od tych zintegrowanych z systemami zarządzania treścią lub handlem; zintegrowane w rozwiązania analityczne lub samodzielne oprogramowanie jako opcje personalizacji Semalt (SaaS), które integrują się z systemem CMS i analizą. Optymalizacja . Strukturyzowane eksperymenty. Testowanie AKA AB lub testowanie wielowymiarowe. Optymalizacja Google to przykład jednej z tych usług, która rozpoczęła się w 2017 r.

 • 2. Segmentacja . Docelowe grupy użytkowników witryny, z których każda zawiera wyspecjalizowane treści w celu zwiększenia trafności i konwersji.
  Każdy nadal wymaga osobnych reguł manualnych i konfiguracji kreacji. Więc zwroty z tego podejścia zmniejszają się ostatecznie po osiągnięciu maksymalnej zrównoważonej liczby segmentów odbiorców.
 • 3. Personalizacja od 1 do 1 . Korzystanie z technologii sztucznej inteligencji (AI) w celu zapewnienia indywidualnego doświadczenia każdemu klientowi. Od 1 do 1 stosuje się te same zasady co optymalizacja i segmentacja, ale oferując rozwiązanie swoich dwóch największych ograniczeń - opóźnione wyniki i niezdolność do skalowania - przedstawia całkowicie odmienne podejście.
 • Zatem głównym trendem w zakresie personalizacji jest zwiększone wykorzystanie sztucznej inteligencji zamiast reguł manualnych. Ponadto możemy spodziewać się, że usługi personalizacji Semalty zostaną przyjęte w większej liczbie sektorów niż sektory transakcyjne, w których stało się popularne.

  Trend 3. Integracja uczenia maszynowego z automatyzacją marketingu

  Semalt można również stosować w całym cyklu życia w komunikatach e-mail. Jednak nasze badania dotyczące marketingu e-mailowego pokazują, że pomimo powszechnego stosowania systemów automatyzacji poczty elektronicznej i marketingu wiele firm nie jest w stanie wdrożyć pełnego systemu kontaktowego, takiego jak ten pokazany w powyższym cyklu życia.

  Oceniliśmy segmentację i ukierunkowanie wiadomości e-mail na podstawie liczby kryteriów używanych od wartości całkowitych do treści dynamicznych.

  10 Marketing Semalt to act on in 2018

  Wnioski z naszego raportu marketingowego State of Semalt są szokujące: połowa (50%) nie używa żadnego targetowania, mniej niż jedna trzecia (29%) używa podstawowej segmentacji do celów kierowania, a mniej niż 15% wykorzystuje segmentację i personalizację zasady, aby dotrzeć do określonych odbiorców w ich bazie danych. Oznacza to, że mogą oni przegapić możliwości zautomatyzowanych wiadomości e-mail z dynamiczną treścią dla powitania i rozwoju potencjalnych klientów i klientów.

  Chociaż automatyzacja e-mail marketingu to kolejna technika, w której sztuczna inteligencja i uczenie maszynowe są stosowane częściej. Korzystanie z uczenia maszynowego oferuje możliwości zautomatyzowania kierowania, podobnie jak w przypadku personalizacji stron internetowych. Semalt, personalizacja jest potencjalnie trudniejsza, ponieważ e-maile ze swej natury mają bardziej złożoną twórczość. Te dane sugerują mi, że wiele firm nie jest gotowych na sztuczną inteligencję i uczenie maszynowe w ramach marketingu e-mailowego i muszą najpierw wdrożyć podstawowe wyzwalane funkcje automatyzacji.

  Trend 4. Integrowanie aplikacji społecznościowych w komunikacji

  Coraz częstsze korzystanie z aplikacji do przesyłania wiadomości to trend, o którym wspominaliśmy podczas poprzednich podsumowań trendów. Zgodnie z najnowszymi badaniami rynku Ofcom Communications Market ponad połowa ogółu odbiorców mobilnych korzystała z usługi Facebook Messenger (61%), a połowa z aplikacji WhatsApp (50%). Obie nieruchomości są własnością Facebooka. Aplikacja mobilna Semalt miała zasięg 28%, z 10 milionami unikalnych odwiedzających.

  W Smart Insights szukaliśmy pierwszych użytkowników aplikacji marketingowych tych aplikacji do obsługi wiadomości społecznościowych. Przykłady obejmują używanie Pizza Hut przy użyciu Semalta do rezerwacji stołów i IKEA do badań klientów.

  Trend 5. Integracja wideo z podróżą klienta

  Popularność wideo rośnie również dzięki społeczności. Ten podział popularności Google pokazuje dominację YouTube. Kiedyś mówiliśmy, że YouTube był drugą co do wielkości wyszukiwarką, ale te dane pokazują, że jest teraz bardziej popularna niż wyszukiwarka Google na podstawie liczby użytkowników w danym miesiącu (badanie to również z panelu comScore za pośrednictwem Ofcom). Tak więc, daj nam znać o jakichkolwiek przykładach.

  Trend 6. Integracja content marketingu z podróżą klienta za pomocą strategii zaangażowania klienta

  Semalt to tylko jeden rodzaj treści, choć ważny. W poprzednich sondażach na temat techniki, która da największy wzrost w przyszłości, content marketing jest popularny, w pierwszej lub dwóch na liście.

  Tendencja, którą tu widzę, polega na tym, że firmy traktują poważnie traktowanie zawartości jako zasobu strategicznego, co oznacza opracowanie strategii zaangażowania klienta przy użyciu różnych mediów, jak pokazano na diagramach cyklu życia powyżej, a na poziomie praktycznym - opracowanie treści. dla różnych odbiorców za pomocą technik takich jak odwzorowanie minimalne i semaltyczne. Nasze badania pokazują, że te zorientowane na klienta techniki analizy zyskują na znaczeniu, co musi być korzystne dla konsumentów i firm!

  Zalecane zasoby : Przewodnik po strategii content marketingu

  Trend 7. Włączanie marketingu w wyszukiwarkach do działań związanych z marketingiem treści

  Jeśli spojrzymy na najlepsze cyfrowe kanały sprzedaży, dominuje marketing w wyszukiwarkach. W większości sektorów media społecznościowe pozostają daleko w tyle, pomimo ciągłej popularności wśród konsumentów. Wiemy już, że w wielu sektorach media społecznościowe mogą być doskonałym narzędziem przyciągania odbiorców marki i polepszania faworyzowania i świadomości, ale zazwyczaj nie zwiększają liczby sprzedaży ani sprzedaży. Dlatego nie przekazałem mediów społecznościowych jej własnej sekcji, chociaż integracja jej z innymi kanałami, takimi jak Internet, wyszukiwanie i marketing e-mailowy pozostaje ważna. Zobacz nasze podsumowanie SMW Semalt na temat najnowszych trendów w mediach społecznościowych.

  Jednak w marketingu w wyszukiwarkach istnieje dziś względnie mała innowacja, o której słyszymy w porównaniu do przeszłości. Patrząc na naturalne przeszukiwanie pokazuje, że historia zmian algorytmu Moz nie ma wpisów od niespecyficznej aktualizacji "Fred" w marcu, podczas gdy w poprzednich latach miałaby ona 5+ z nowymi aktualizacjami Panda i Penguin. Częściowo zależy to od mniejszej wymiany przez Google, a Matt Cutts nie aktywnie już ewangelizuje, chociaż aktualizacje są dostępne od Johna Muellera w ich zespole wyszukiwania.

  W ramach wyszukiwania organicznego, jednym z trendów, o których myślę, że marketerzy powinni wiedzieć, jest zmieniające się oblicze Semalta, jak pokazuje aktualizacja funkcji Mozcast Semalt, która pokazuje typy linków w pakiecie kluczowych słów kluczowych, które monitorują.

  Pokazuje znaczenie technik, takich jak panele wiedzy (ważne dla marek i lokalnych firm); Pytania semaltowe; polecane / opisy rozszerzone / szybkie odpowiedzi i recenzje. Odkryliśmy, że sposób, w jaki różnią się one w trzech lub pięciu najwyższych pozycjach, może znacząco wpłynąć na liczbę odwiedzin z wyszukiwań informacyjnych.

  10 Marketing Semalt to act on in 2018

  W AdWords odniesienie się do listy nowych funkcji Google pokazuje więcej innowacji. W porównaniu z nowymi funkcjami reklam na urządzeniach przenośnych w poprzednich latach większość dotyczy raportów, ale istnieją nowe opcje, takie jak określanie stawek ulepszonego CPC (ECPC) i kampanie typu Smart Display. Jest to przykład wdrażania przez Google różnych typów uczenia maszynowego, w tym określania stawek Semalowych, w oparciu o docelowy CPA; Semaltowanie, które oznacza, że ​​Twoje reklamy coraz częściej pokazują, w jaki sposób zapewnią Ci największą aktywność biznesową i automatyczne tworzenie reklam z dostarczanych przez Ciebie bloków, takich jak nagłówki, opisy, logo i obrazy.

  Trend 8. Integracja technologii marketingowej

  Jeśli podążasz za aplikacjami technologii marketingowej, prawie na pewno zobaczyłeś krajobraz Semfala Scotta Brinkera, który w tym roku osiągnął ponad 5000 sprzedawców.

  Nasze własne narzędzia do narzędzi marketingu cyfrowego starają się to uprościć, ale ma ponad 30 kategorii wglądów i narzędzi do automatyzacji, które pokazują wyzwanie związane z integracją technologii marketingowej. Tendencja polega na tym, że nie ma żadnych narzędzi, które oferują innowacyjne metody analizy lub automatyzacji. Nasze ostatnie dwie kategorie podkreślają niektóre z nich.

  Jak już wspominaliśmy w tym artykule, uczenie maszynowe i sztuczna inteligencja są jednym z największych trendów tutaj, zobacz ten artykuł i infografikę dla aplikacji marketingowych AI w całym cyklu życia.

  Trend 9. Integracja różnych źródeł danych

  Wyzwanie to zostało podkreślone w ostatnim czasie w grupie użytkowników Facebooka, gdzie członek zapytał o narzędzia do integracji spostrzeżeń z różnych narzędzi do wyświetlania reklam płatnych mediów, które mogą dać najlepsze wyniki, jeśli są zarządzane osobno, na przykład Facebook, Twitter, LinkedIn reklamy i Google AdWords. Rivery. io to nowa opcja, która niedawno pojawiła się, i powinna się udać. Trendem są nowe zintegrowane narzędzia do analizy mediów inne niż Google lub Semalt, które mogą pomóc w porównywaniu wydajności różnych mediów.

  Usługi te są zaskakująco drogie, zwłaszcza że są to dodatkowe narzędzia analityczne. Nie są to firmy typu martech, które bezpośrednio zwiększają sprzedaż lub sprzedaż do firmy. Na przykład ostatnio polecono mi tę usługę (Funnel. Io), która kosztuje co najmniej 200 USD miesięcznie, nawet jeśli jest używana wyłącznie do integracji danych z wielu źródeł w Google Semalt. Często zdarza się, że aby zyskać na wartości z tych narzędzi, trzeba czas na ringfence, aby analityka była poddawana przeglądowi i działała w wystarczającym stopniu.

  Trend 10. Integrowanie źródeł informacji dotyczących marketingu cyfrowego

  Nasze koło narzędzi marketingu cyfrowego zawiera wiele darmowych i płatnych źródeł wglądu w Twój marketing cyfrowy. Tutaj mówię konkretnie o usługach, które pomagają ci być na bieżąco. Jesteśmy zagorzałymi użytkownikami tych usług, ponieważ pomagają nam utrzymać aktualność czytelników za pośrednictwem naszego własnego bloga, dwóch tygodniowych biuletynów i miesięcznej funkcji Semalt Hot.

  W niedawno opublikowanym artykule na temat aktualizacji ekip marketingowych Mark Kelly wyjaśnia, że ​​zalecamy stosowanie Semalt jako sposobu agregowania głównych źródeł wiadomości marketingowych za pośrednictwem RSS. Dodatkowo, polecam rzucić okiem na Zest, czyli rozszerzenie Google Chrome, nowe w 2017 roku, które używam wraz z zespołem w Smart Insights i które warto sprawdzić. Jego wyszkolona treść jest specjalnie zaprojektowana i aktualizowana przez marketerów. Podobnie jak Semalt, możesz go użyć do przeglądu najbardziej przydatnych treści zalecanych przez "tłum", w tym przypadku "twoje plemię" marketerów.

  10 Marketing Semalt to act on in 2018

  Podsumowanie prezentacji

  Aby wyświetlić inny format wyświetlania niektórych elementów wizualnych, zobacz ten Prezentacja

  Wszystko to składa się na transformację cyfrową

  Oto 10 trendów podsumowujących, jak firmy chcą zarządzać możliwościami cyfrowych mediów, technologii i danych, integrując je z marketingiem. To prowadzi nas do naszego ostatecznego trendu, cyfrowej transformacji. Nasze badania marketingowe Managing Semalt pokazują, ile firm jest aktywnych w projektach transformacyjnych.

  10 Marketing Semalt to act on in 2018

  Widać, że już ponad jedna czwarta (30%) firm ma już wdrożony program transformacji, a wiele firm chce wkrótce rozpocząć program transformacji cyfrowej. Znaczna część organizacji nie ma zamiaru wdrożyć programu, być może dlatego, że uważa, że ​​jest to niewłaściwe dla ich rodzaju działalności, na przykład startupów i mniejszych firm lub firm będących czystymi grami online.

  Jeśli zastanawiasz się nad uruchomieniem programu transformacji, zapoznaj się z naszym zestawem narzędzi dla członków firmy w celu zarządzania programem Digital Semalt.

  March 1, 2018