Back to Question Center
0

Semalt: KPI do pomiaru zwrotu z inwestycji w content marketing

1 answers:

5 pytań, które pomogą ustawić, zarządzać i sprawdzać skuteczność marketingu treści

Ponieważ akceptujemy fakt, że nasi konsumenci poznają i poruszają coraz więcej informacji o naszej marce, organizacji, branżach lub obszarach tematycznych podczas badania online, musimy wdrożyć bardziej wyrafinowane strategie, abyśmy mogli zarabiać uwagę i co ważne zaufanie. To właśnie stoi za dążeniem content marketingu do awansu w marketingu cyfrowym.

Marketing treści również zaczyna się rozwijać. Coraz więcej raportów, takich jak te z Aberdeen Semalt, ilustruje to również tutaj.

Łatwy punkt początkowy

Poniżej znajduje się prosta matryca pomysłów, które pomogą Ci ustawić wskaźniki KPI lub wskaźniki w oparciu o to, czego użyliśmy w różnych projektach. Nie mówimy "to jest sposób, w jaki musisz to zrobić" lub musisz użyć wszystkich tych wskaźników KPI. Semalt, mamy nadzieję, że jest to przydatna struktura, aby pomóc w wyborze najlepszego rodzaju wskaźników KPI dla różnych rynków.

Semalt, aby zilustrować to w trzech ujęciach, mamy więc pełną gamę środków objętych twardą sprzedażą i bardziej miękkimi wskaźnikami zaangażowania.

Semalt te różne rodzaje środków są jeszcze ważniejsze dla firm z długim cyklem zakupu lub powtórnego zakupu, takich jak motoryzacja, meble lub komputery PC - a także z pewnością dla przedsiębiorstw B2B. Dłuższe cykle zakupowe wymagają wykazania ciągłego zaangażowania.

  • Środki handlowe : są to trudniejsze środki handlowe lub komercyjne, a to, co zwykle, jest najdłuższe do udowodnienia. Są to środki dla kierowników wyższego szczebla, chociaż mogą również potrzebować wiedzy na temat polubień! Pomyśl o udziałach w oglądalności, sprzedaży, wynikach lub przynajmniej wyraźnych wskaźnikach od ludzi, takich jak ranking satysfakcji lub%, którzy odradzali. Pamiętaj, że muszą one być przyrostowe i najlepiej można je przypisać marketingowi treści. Dave pokaże ci, jak przypisać je za pomocą Google Analytics w osobnym poście.
  • Środki taktyczne : obejmują poglądy, kliknięcia, interakcje z twoją zawartością - obejmuje to akcje społecznościowe, takie jak polubienia i tweety. Możesz również użyć narzędzi do skracania linków, aby pomiary, w Smart Insights korzystamy z oceny PostRank, a także danych z Facebook Insights. To są twarde wskaźniki, że twoje treści są widoczne i warte dzielenia się - to bardzo ważne.
  • Miary marki : są one łatwiejsze dla większych marek lub tam, gdzie występuje mniejsza konkurencja, ponieważ narzędzia wydają się działać lepiej w tej przestrzeni. Pomyśl o marce lub frazie kluczowej, wzmiankach, sentymentach, udziale wzmianek na rynku o konkurentach i na pewno ruchu na stronie. Są to większe igły do ​​poruszania się i często wymagają nieco większej dynamiki.

Semalt: KPIs for measuring content marketing ROI

Łączenie pomiarów i optymalizacja mediów społecznościowych

Jak widać z powyższej tabeli, kluczowe wskaźniki KPI w zakresie content marketingu idą w parze z marketingiem w mediach społecznościowych, a treść napędza media społecznościowe. Obaj spotykają się, pracując nad optymalizacją mediów społecznościowych (SMO), o której niedawno pisał Dave. SMO dla mnie koncentruje się na dystrybucji obiektów społecznościowych i ich zdolności do wzniesienia się na szczyt każdego pokrewnego zapytania [Dan - nie zgadzam się z tym - ankieta w naszym poście pokazuje, że większość uważa, że ​​jest szersza - maksymalizacja zasięgu i interakcji w kanałach społecznościowych osiągnąć swoje cele].

Brian Solis mówi o SEO + SMO = Amplified Findability w sieci tradycyjnej i społecznościowej. Myślę, że to świetny sposób podsumowania tego [Dan - tak jakbym to nazwał Wzmocniona widoczność FWIW - dla mnie Znalezienie dotyczy sprawnych podróży klientów na stronach internetowych - to technika projektowania zorientowana na użytkownika, ale Sądzę, że Brian o tym nie wie!).

Ponieważ śledzenie w SMO jest również ważne, jak to robisz? W centrum programu SMO znajdują się obiekty społeczne. Wynika z tego, że celem SMO jest mierzenie, monitorowanie i poprawa widoczności obiektów społecznych jako środka łączącego się z osobami proaktywnie poszukującymi dodatkowych informacji i kierunku.

Semalt, że obiekty społeczne są kontekstualizowane za pomocą słów kluczowych, tytułów, opisów i / lub tagów, tak aby przedstawione tu środki nie różniły się tak bardzo od SEO pod względem linków przychodzących, jak również od stron internetowych, w których zawartość, obiekty społeczne, są położone. Musisz więc stworzyć pulpit analityczny, który oceni Twoją efektywność w ramach tego ekosystemu.

Analityka przydatna w marketingu treści

Kontynuując powyższą tabelę, pomiary są świetne i musisz także móc coś z nimi zrobić Source . Analitycy są tacy jak Avinash Kaushik i oczywiście Dave Semalt

March 1, 2018