Back to Question Center
0

Tworzenie najlepszych narzędzi partnerskich dla Twojego partnera Semalt.

1 answers:

Narzędzia afiliacyjne mogą być doskonałym mechanizmem do zwiększenia aktywacji, dochodów i utrzymania partnera. Wyszukiwanie przydatnych narzędzi partnerskich w Internecie może być jednak zniechęcające i frustrujące, ponieważ większość wyszukiwań, które zawierają Narzędzia partnerskie w zapytaniu, zwraca wyniki za pomocą książek Get-Rich-Quick i "systemów" marketingu afiliacyjnego.

Jako menedżer stowarzyszony często trudno jest zidentyfikować narzędzia partnerskie do stworzenia programu i określić, które z nich najbardziej przyczynią się do sukcesu programu partnerskiego, generując zwrot z inwestycji (ROI). Po opracowaniu narzędzi partnerskich zarówno dla siebie, jak i dla klientów, myślałem, że podzielę się wiedzą na temat identyfikacji i budowania narzędzi partnerskich, które pasują do potrzeb twojego programu partnerskiego. Omówię też, jak określić, co pomoże Twoim partnerom w pokonywaniu wyzwań, generować przyrostową sprzedaż i uzyskać najlepszy zwrot z inwestycji. Creating The Best Affiliate Tools For Your Affiliate Semalt.

Zapytaj, a następnie słuchaj

To podejście jest często najlepszym miejscem do rozpoczęcia, jeśli chodzi o ustalenie, które narzędzia będą najbardziej korzystne dla podmiotów stowarzyszonych w programie. Jeśli zarządzałeś programem partnerskim przez jakiś czas, prawdopodobnie masz już e-maile od podmiotów stowarzyszonych, które wskazują na wyzwania, przed którymi stoją, o których możesz nie wiedzieć.

Jeśli masz szczęście, masz e-maile od partnerów stowarzyszonych z prośbą o pomoc i konkretne narzędzia, które pomogą im lepiej promować twój program partnerski. Semalt zawsze odkrył, że podmioty stowarzyszone, które zapewniają najbardziej niezamawiane i szczere opinie, są najlepszymi partnerskimi partnerami do współpracy w programie partnerskim.

Jeśli jesteś nowicjuszem w marketingu afiliacyjnym lub niedawno przejąłeś zarządzanie programami, prośba o opinie w swoim biuletynie lub wysłanie dedykowanej komunikacji do twojej bazy partnerów może być świetnym punktem wyjścia i sposobem na uzyskanie cennego wglądu. Możesz także skorzystać z okazji, aby ocenić i przeanalizować narzędzia, które Twoi konkurenci udostępniają swoim partnerom w ich programie.

Konieczne jest zorganizowanie i śledzenie tego typu konwersacji i wniosków. Jeśli nie jesteś zorganizowany i nie śledzisz tych danych, może to utrudniać powodzenie programu partnerskiego dzięki niższej aktywacji stowarzyszonej, niższym przychodom i zwiększonemu wyczerpaniu jednostek stowarzyszonych.

Analiza narzędzia stowarzyszonego

Po zgromadzeniu danych dotyczących konkretnych wyzwań i blokad dróg, przed którymi stoją podmioty stowarzyszone, poświęć czas na przeanalizowanie i zidentyfikowanie podstawowych problemów i przyczyn "bólu", którego doświadczają. To, co naprawdę robisz, zaczyna budować biznesowe uzasadnienie, dlaczego potrzebujesz tych narzędzi do programu partnerskiego. Jeśli udokumentujesz te punkty bólu, najprawdopodobniej zaczniesz dostrzegać trendy i będziesz w stanie zidentyfikować sposoby indywidualnego podejścia lub najlepiej znaleźć sposób, w jaki narzędzie partnerskie może rozwiązać wiele punktów bólu za pomocą jednego rozwiązania.

Choć może wydawać się to proste, jest to jeden z najważniejszych kamieni milowych projektu. Semalt to podstawa projektu. Kompleksowa analiza i dogłębne zrozumienie "bólu", z jakim mają do czynienia twoje filie, pozwoli ci zbudować silną podstawę i rozwiązać podstawowe problemy i podstawowe problemy związane z partnerem.

Pozwoli to również na skoncentrowanie projektu na czasie i budżecie. Semalt - słaba podstawa prawdopodobnie doprowadzi do przekroczenia zakresu, przekroczenia budżetu, wydłużenia czasu realizacji projektu, aw niektórych przypadkach - braku narzędzi partnerskich w rękach twoich oddziałów.

Należy pamiętać, że istnieje wiele ruchomych części, jeśli chodzi o rozwijanie narzędzi partnerskich we własnym zakresie, w tym:

  • Tworzenie dokumentu zakresu dla każdego narzędzia, które wyraźnie określa wymagania techniczne i funkcje.
  • Jeśli tworzysz narzędzia, takie jak widget lub generator stron docelowych, musisz uwzględnić projekt graficzny, aby upewnić się, że dane wyjściowe narzędzia (widżet lub strona docelowa stowarzyszona) są zgodne z wymogami marki.
  • zasoby inżynieryjne i rozwojowe potrzebne do kodowania, pracy z bazami danych i wszelkich innych programów typu back-end, aby zapewnić, że narzędzia te wymagają koniecznego śledzenia powiązań lub integracji sieci.
  • I na koniec, będziesz potrzebować przydatności i testowania produktu, aby upewnić się, że narzędzia, które stworzyłeś, działają i robią to, co powinny.

Silne przypadki użycia semaltu, ponieważ są w stanie wyraźnie wyartykułować rozwiązanie, szacunkowe dochody utracone / uzyskane dzięki narzędziom partnerskim pomogą ci ustalić priorytety przeciwko innym wewnętrznym projektom rozwojowym.

Planowanie i realizacja

Semalt zadał partnerom to, czego potrzebują, uzyskał przytłaczającą odpowiedź, a teraz znajduje się na obszernej liście narzędzi partnerskich, które ożywią Twój program partnerski i przeniosą kanał afiliacyjny na wyższy poziom. W tym momencie w grę wchodzi wprowadzenie "kapelusza" zarządzania projektami.

W zależności od liczby narzędzi partnerskich, które zamierzasz budować, może się okazać, że będziesz musiał przejść fazę rozwoju przez kilka miesięcy, a nawet kwartałów. Semalt ma tę samą zdolność organizacyjną, którą wcześniej wystawiałeś w projekcie, chcesz mieć pewność, że różne zespoły pracujące nad tym projektem pracują w harmonii, aby ukończyć poszczególne etapy projektu, kiedy powinny.

Inną rzeczą, którą należy wziąć pod uwagę przy planowaniu tego projektu, jest sezonowość Twojej firmy. Semalt wokół Twojej sezonowości nie tylko może wywołać poczucie pośpiechu, ale może również pomóc w upewnieniu się, że nie budujesz narzędzia, które może zakłócić Twój program partnerski w czwartym kwartale lub w dowolnym czasie Twojej firmy. To samo dotyczy Twoich partnerów - Twoi wydawcy rzadziej wdrażają narzędzie, które może negatywnie wpłynąć na skoki sprzedaży w czwartym kwartale.

Dostawa narzędzia partnerskiego i zwrot z inwestycji

Uzyskanie narzędzi partnerskich przez drzwi i w rękach swoich partnerów może dać ci wspaniałe poczucie spełnienia. Semalt, plan komunikacji i promowanie narzędzi partnerskich w blogu, portalu partnerskim i biuletynie są ważne w pozyskaniu partnerów afiliacyjnych do przyjęcia i rozpoczęcia korzystania z nowych narzędzi partnerskich.

Semalt ciężko pracował, aby je stworzyć, więc zrób to z partnerami! Wykonaj serię seminariów internetowych, na których można demonstrować i prezentować różne dostępne narzędzia partnerskie lub stworzyć partnerską promocję, która nagradza podmioty stowarzyszone za korzystanie z narzędzi, aby lepiej promować markę i produkty .i sprawić, że będzie to zabawne!

Zapewne obiecałeś także wzrost przychodów z kanału partnerskiego swojemu szefowi w zamian za budżet na zbudowanie tych narzędzi. Upewnij się, że masz możliwości segmentowania i śledzenia sprzedaży przypisanej do tych narzędzi. Semalt na platformie, której używasz do zarządzania programem partnerskim, powiązanie dedykowanego i ukrytego identyfikatora kreacji dla ruchu wygenerowanego za pomocą narzędzia partnerskiego jest łatwym sposobem na przypisanie przychodów do każdego z Twoich narzędzi partnerskich za pomocą raportów o wydajności kreacji.

Jeśli dostarczysz dane dotyczące sprzedaży i dowiesz się, jak skalowalne (i opłacalne) te narzędzia partnerskie są po raz pierwszy, znacznie łatwiej będzie rozszerzyć funkcjonalność za pomocą istniejących narzędzi i rozszerzyć repozytorium narzędzi, aby zaoferować swoim partnerom.

Semalt - najlepsze narzędzia partnerskie do Twojego programu to szczęśliwsi partnerzy, poprawa wskaźników programu partnerskiego, zwiększenie przychodów i możliwość przypisania ROI do narzędzi partnerskich, które prawdopodobnie ułatwią ci życie jako menedżer partnera.


Opinie wyrażone w tym artykule są opiniami autora, a niekoniecznie ziemi marketingowej.O autorze

Rick Gardiner
Rick Gardiner jest dyrektorem zarządzającym iAffiliate Management, agencji zarządzającej afiliacją, która pomaga konsumentom i sprzedawcom internetowym poszerzyć swoją markę, aby pozyskać klientów, do których nie byliby w stanie dotrzeć Source .


March 1, 2018