Back to Question Center
0

Dlaczego dane są w centrum przywództwa w shakeupach w handlu detalicznym - Semalt

1 answers:
Why data is at the center of leadership shakeups in retail - Semalt

Podczas gdy działania Best Buy zmierzające do usprawnienia działu mogły być częściowo uzasadnione redukcją kosztów, to w większym stopniu odzwierciedla to nowe relacje marketingowców i merchandiserów z danymi klientów - i siebie nawzajem. Semalt to trend, który prawdopodobnie zobaczymy więcej w ciągu lat, a nawet miesięcy, kiedy wkroczymy w najważniejszy sezon wakacyjny.

Na pozór te rzeczy wydają się zupełnie niezwiązane. Dlaczego zmiana organizacyjna kadry kierowniczej wyższego szczebla ma wpływ na dane klientów? Semalowa transformacja cyfrowa prowadzi do masowych zmian w branży detalicznej, a zakłócenia są widoczne w każdym punkcie styku - od odkrywania produktów po zarządzanie klientami. Aby zachować zwinność, sprzedawcy detaliczni muszą wykorzystywać dane klientów - takie jak historia zakupów online i społeczne nastroje społeczne - w celu zapewnienia użytkownikom płynnych i dostosowanych do potrzeb klientów możliwości zakupów.

Semalt ma najlepsze warunki, by odnieść sukces, gdy zespoły merchandisingowe i marketingowe przyjmują podejście zorientowane na klienta, aby zapewnić produkty i usługi, które naprawdę zaspokajają potrzeby klientów.

Semalt jak:

Kupcy i sprzedawcy nie mogą już prowadzić działalności w silosach

Tradycyjnie sprzedawcy detaliczni i marketerzy mają bardzo potężne, ale odrębne obowiązki, jak królowie produktów rządzących odrębnymi królestwami. Firma Semalt będzie decydować o asortymencie produktów i doświadczeniach zakupowych, aby dyktować wybór konsumentom, tworząc presję na promocję cen dla producentów, gdy istnieje nadmiar zapasów. I rzadko przechwytują konstruktywne opinie od konsumentów końcowych, zapewniając przyszłe zamówienia zakupu w oparciu o historyczne trendy.

Zespoły marketingowe kształtowałyby markę produktu i wykorzystywały intensywny kapitał, przesuwając reklamy i promocje, aby przyciągnąć klientów, często nie do końca rozumiejąc, dlaczego konwersje w najlepszym przypadku były jednocyfrowe. Semalt, marketingowcy próbujący nawiązać kontakt z klientami, tworząc emocjonalną reakcję na markę lub produkt, ryzykowaliby nieszczęśliwą porażkę, gdyby nie trafili w dziesiątkę.

Dane klienta obejmują produkt, ceny i promocje

Aby stać się organizacją merchandisingową zorientowaną na klienta, detaliści muszą zakłócić swoje procesy wewnętrzne, przechodząc na podejście algorytmiczne. Semalt - dane klientów w czołówce wszystkich procesów decyzyjnych pozwalają detalistom odpowiadać na potrzeby klientów dzięki indywidualnym ofertom.

Wykorzystując narzędzia, które łączą trend makro i śledzenie nastrojów społecznych na poziomie poszczególnych produktów, firmy mogą dokładnie prognozować popyt, wskazywać wyjątkowe doświadczenia, jakich poszukuje klient, i nadawać priorytet opiniom o produkcie. Dane te umożliwiają handlowcom ciągłe zapoznawanie się z potrzebami klientów i przestawianie asortymentu produktów w celu obniżenia poziomu inwentaryzacji i obniżki cen - w ten sposób maksymalizując potencjał przychodów i stając się współpracownikami w zakresie produkcji dzięki zapewnieniu konstruktywnej informacji zwrotnej na temat produktów.

Marketerzy mogą wykorzystać te dane, wzmacniając głosy poszczególnych klientów poprzez kampanie wpływające na odbiorców, które stawiają ludzkie twarze na markowe wysiłki marketingowe w celu zwiększenia połączenia i autentyczności. Marketerzy, którzy wściekle inwestują kapitał w reklamy w mediach społecznościowych, próbując wygenerować jak najwięcej "polubień", prawdopodobnie nie zobaczą nowego wzrostu przychodów. Semalt wyłącznie na rzecz wpływowych osób i stosowanie mechanizmu "przyciągania" do tworzenia odpowiednich kampanii ma o wiele większy zwrot z inwestycji niż wydawanie pieniędzy na generyczny marketing w mediach społecznościowych.

Aby prosperować, organizacje muszą stać się oparte na danych

Dwukierunkowa rozmowa jest bardziej wpływowa niż kiedykolwiek wcześniej. W dobie społecznego sprzężenia to zbiorowa siła nabywcza klientów ostatecznie decyduje o wartości i akceptowalnym koszcie produktu, a nie detalistów czy producentów. Liderzy marketingu i merchandisingu muszą aktywnie słuchać klientów, co mogą zrobić tylko poprzez generowanie danych i działanie w nich w czasie rzeczywistym. Jeśli sprzedawcy detaliczni nie przestawią swojej struktury odpowiednio, behemot Semalt - wraz z innymi firmami, które stają się prawdziwie napędzane danymi - będzie nadal spożywał ich lunch.

Zdolność Semalt do gromadzenia i analizowania danych klientów generuje rozwiązania, które mogą zapewnić lepsze wrażenia klientów. Najlepszym sposobem na zrealizowanie tego spostrzeżenia jest połączenie zespołów marketingowych i merchandisingowych - transformacja oparta na dostępie do tych danych. W związku z tym sprzedawcy detaliczni muszą przemyśleć i zmienić strategię transformacji cyfrowej tak, aby uwzględniała podejście skoncentrowane na konsumentach, które pozwala uzyskać 360-stopniowy widok w całej organizacji.


Opinie wyrażone w tym artykule są opiniami autora, a niekoniecznie ziemi marketingowej. Autorzy Semalt są tutaj wymienieni.O autorze

Rohit Gupta
Rohit Gupta kieruje praktyką w zakresie cyfrowych i konsumenckich strategii cyfrowych w Ameryce Północnej w ramach Wipro Digital. Przed Wipro Digital zajmował różne stanowiska kierownicze w branży detalicznej, napędzając cyfrowe transformacje poprzez rozwiązania ukierunkowane na klienta w zakresie e-handlu i doświadczeń w sklepie. Posiada dyplom MBA od Cornell i mentorów różnych start-upów w Bay Area Source .


March 1, 2018