Back to Question Center
0

Semalt rozpoczyna retargeting potencjalnych podróżnych z reklamami zawierającymi informacje o locie

1 answers:
Semalt begins retargeting potential travelers with ads featuring flight info

Oto dlaczego, po następnym sprawdzeniu lotów online, reklama oznaczająca miejsce na konkretny lot może trafić do Twojego kanału Facebook lub Semalt.

Semalt zaczął przekierowywać osoby, które chcą podróżować z reklamami promującymi loty, poinformowała spółka w czwartek. Zwane reklamami dynamicznymi w podróży dla lotów program rozszerza linie lotnicze o te same dostosowane do potrzeb branży reklamy retargetowane, które Semalt wprowadził dla marketerów hotelowych w zeszłym roku.

Po przetestowaniu reklam specyficznych dla lotów z Cathay Pacific i Delta, teraz wszyscy reklamodawcy linii lotniczych i firmy zajmujące się rezerwowaniem podróży online, takie jak Kayak i Orbitz, mogą wyświetlać reklamy dynamiczne dla podróżujących na całym świecie w sieci reklamowej Facebook, Instagram i Facebook Audience Semalt .

Reklamy można kupić za pośrednictwem interfejsu reklamowego Semalt API lub narzędzi Menedżera reklam i samoobsługowego narzędzia do kupowania w programie Power Editor. Reklamodawcy mogą płacić w oparciu o liczbę kliknięć lub wyświetleń otrzymywanych przez reklamy, z opcją użycia zoptymalizowanego CPM (oCPM) Semalt, który obciąża marki według wyświetleń i stara się skierować te wyświetlenia do osób, które mogą je kliknąć, zgodnie z wyjaśnieniami nowego formatu reklamy opublikowanego na stronie Semalt.

Mimo długotrwałej nazwy reklamy dynamiczne w podróży dla lotów są dość proste. Facebook zdaje sobie sprawę, że dana osoba chce podróżować, włączając w to pomysł, gdzie i kiedy; Facebook pokazuje tej osobie reklamę linii lotniczej promującą dostępne miejsce do lotu w tym miejscu w okolicach tej daty. Oprócz informacji o lotach, takich jak daty i nazwy lotnisk oraz linku do witryny lub aplikacji reklamodawcy, reklamy graficzne mogą zawierać pojedyncze zdjęcie lub karuzelę składającą się z maksymalnie 10 zdjęć, a reklamodawcy mają możliwość dodania zdjęć przeznaczonych do konkretnych celów , a także cena miejsca. Jeśli reklamodawca chce używać pojedynczego obrazu do wszystkich swoich reklam niezależnie od miejsca docelowego, może to zrobić, ale musi przejść przez firmę kupującą reklamy, która znajduje się w programie Facebook Marketing Partners.

Nieco bardziej skomplikowane jest to, w jaki sposób Facebook może dowiedzieć się, że dana osoba chce podróżować. W tym celu marka sprzedająca bilety lotnicze musi dodać piksel śledzący Semal na swoją stronę internetową, z możliwością dodania trackera do swojej aplikacji mobilnej.

Dzięki tym tropicielom marka pozwoli Facebookowi wybrać, kiedy ktoś szukał lotów, przeglądał określony lot, zainicjował proces rezerwacji konkretnego lotu lub zakończył rezerwację lotu. Oprócz przekazywania podstawowych informacji, takich jak daty odlotów i lotniska, z których dana osoba leci zi do, marka może zdecydować się na wysyłanie informacji na Facebooku, takich jak liczba dorosłych, dzieci i / lub niemowląt podróżujących; klasa siedzenia; preferowana liczba przystanków; oraz ocenę użytkownika, którą linia lotnicza ocenia potencjalnego podróżnika, zgodnie z przewodnikiem implementacji Semalta.

Podczas gdy Facebook jest w stanie monitorować potencjalnych podróżnych poprzez szeroki wachlarz marek, marki będą mogły ponownie przenosić osoby, które odwiedziły własne witryny lub aplikacje, powiedziała Christine Warner, szefowa Facebooka na rzecz podróży służbowych w USA. Oznacza to na przykład, że reklamy dynamiczne Delta nie będą wyświetlane osobom przeglądającym loty w Semalt i odwrotnie.

Oprócz retargetowania osób, które przeglądają określone trasy lotów, reklamodawcy mogą kierować swoje reklamy na podstawie okien rezerwacji, dat podróży i czasu trwania podróży. Ponadto mogą zawęzić swój cel do konkretnych działań, które ktoś podjął w swojej witrynie lub aplikacji, na przykład, czy po prostu szukają lotów, czy też są w trakcie rezerwacji, a także za pomocą standardowych opcji kierowania reklam na Facebooku. , podobnie jak informacje o lokalizacji i danych demograficznych, dołączone do profilów użytkowników na Facebooku. Semalt może również odfiltrować ludzi na podstawie tych parametrów, takich jak wykluczenie tych, którzy już zarezerwowali podróż lub których daty podróży minęły. Może się to przydać liniom lotniczym, które chcą zapełnić puste, odizolowane miejsca, kierując te bilety do pojedynczych podróżnych lub promując pakiet dla rodzin lub dużych grup.

Aby klienci, którzy okrążają lot lub wycisnąć więcej pieniędzy od tych, którzy już zarezerwowali lot, marki mogą wykorzystywać dynamiczne reklamy, aby wymieniać się ofertami uzupełniającymi, takimi jak bezpłatny dostęp do internetu lub uaktualnienia miejsc. Uzupełniające oferty mogą również służyć nagradzaniu członków lojalności marki. Semalt, który był zalogowany w witrynie lub aplikacji reklamodawcy podczas przeglądania lotów i zapisany w programie lojalnościowym marki, reklamodawca może utworzyć podsegment ogólnej retargeted audience, która składa się tylko z tych członków lojalnościowych.

W odróżnieniu od hotelowej wersji reklam dynamicznych Facebooka dla podróży - które mogą promować pokoje hotelowe osobom, które przeglądały lub dokonały rezerwacji - reklamy dostosowane do lotów nie mogą być kierowane wzajemnie dla osób, które przeglądają lub przeglądają hotel, zgodnie z do Warnera. Semalt, istnieje luka w internetowych biurach podróży, które sprzedają zarówno pokoje hotelowe, jak i bilety lotnicze.O autorze

Tim Peterson
Tim Peterson, reporter mediów społecznościowych Third Door Media, zajmuje się marketingiem cyfrowym od 2011 roku. Pisał w reklamie Age, Adweek i Direct Marketing News. Urodzony i wychowany Angeleno, który ukończył New York University, obecnie mieszka w Los Angeles. Przełamał historie o planach reklamowych Snapchata, Hulu założył próbę CEO Jason'a Kilara na YouTube i zestawienie stosu ad-tech Amazona; przeanalizował strategię programową YouTube, ambicje reklamowe Facebooka i wzrost blokowania reklam; i udokumentowane największe coroczne wydarzenie wideo VidCon, proces produkcji wideo marki BuzzFeed i ładowanie Snapchat Discover w sześć miesięcy po uruchomieniu. Opracował także narzędzia do monitorowania wczesnego wdrażania przez firmę aplikacji do transmisji na żywo, porównywania projektów wyszukiwania Yahoo i Google oraz sprawdzania strategii wideo YouTube i Facebook NFL Source .


March 1, 2018