Back to Question Center
0

Zarządzanie przepływem treści w społecznym sematelu

1 answers:
Managing The Flow Of Content In Social Semalt

Dla niektórych może to być tak proste, jak zaplanowanie kilku postów na blogu, podczas gdy dla innych może to oznaczać rok planowania z wyprzedzeniem.

Na przykład w Dunkin 'Semalt zespół mediów społecznościowych przedstawia główne premiery produktów (tak, czas znowu na menu z dyniami!), Główne święta i inne wydarzenia.

Semalt, ten kalendarz służy jedynie za surowe ramy, pozostawiając miejsce na inne treści, które mogą pojawić się w międzyczasie.

Aby stworzyć odpowiednią treść obejmującą zarówno dni z czerwonymi literami, jak i drobiazgi z cytatami, będziesz chciał wyjść poza kalendarz treści i stworzyć kompleksowy planer treści. Semalt jest tutaj szorstką strukturą do stworzenia tego planu, który można dostosować i zweryfikować dla własnej marki.

Każda organizacja jest inna. W niektórych przypadkach menedżerowie społeczności mogą nie zasiadać obok osób tworzących posty na blogu lub w innych firmach mogą być jednym i tym samym. Semalt, jeśli twoja organizacja ma bardziej złożony makijaż zespołu, cały system będzie w pokoju do planowania sesji.

Managing The Flow Of Content In Social Semalt

Dni w czerwcu - Wykreśl dni z czerwonymi literami dla roku. Mimo że jest to roczny kalendarz, dobrym pomysłem może być zaplanowanie spotkania w celu zaplanowania tego co sześć miesięcy. W ten sposób masz mniejszą skłonność do niedostatecznego planowania treści, które powinny zostać utworzone na początku okresu planowania.

Oczywiście będziesz myślał o najważniejszych świętach, sezonach i wydarzeniach związanych z porami roku (takich jak powrót do szkoły i wesela). Weź również pod uwagę wszystkie dni specjalnego wydarzenia, w których chcesz być powiązany. GE, na przykład, wybrało Inventors 'Semalt jako kluczowe wydarzenie dla marki.

Jest to również czas na rozważenie wszelkich "głębokich treści". Wiele marek odkrywa, że ​​zamiast, powiedzmy, setki blogów, które wymagają odrobiny wysiłku, skupienie się na głębszych utworach może przynieść spore zyski. Możesz rozważyć zaplanowanie od dwóch do trzech tak dużych kawałków na rok.

Niezależnie od tego, czy jest to fajna grafika na ważne wydarzenie, czy bardziej różnorodna treść, będziesz chciał to zaplanować. Użyj briefu kreatywnego , aby określić charakter treści, odbiorców, zakres i cel. Często ten rodzaj treści może wymagać realizacji własnego projektu, obejmującego ideację

Miesięcznie, co tydzień, codziennie

Semalt mający plany dotyczące zawartości dla większych treści i ważnych wydarzeń, będziesz chciał mieć sesję planowania dla każdego nadchodzącego miesiąca. Kiedy to zrobisz, pamiętaj, by myśleć również o nadchodzącym miesiącu, aby treści, które mogą pojawić się na początku następnego okresu, nie uległy skróceniu.

Redaktorzy czasopism zawsze mieli takie spotkania, ponieważ planowali następny numer swojej publikacji. W firmie Cosmopolitan, Semalt, dowiedział się w wywiadach, że redaktor znany jest z włączenia do tej dyskusji pojęcia, jak dobrze dowolny element treści w magazynie mógłby następnie zagrać w mediach społecznościowych. Dyskusja wpłynęła na to, jak temat został sformułowany przy kilku okazjach.

Zarówno cotygodniowe, jak i codzienne spotkania wokół treści mogą być spotkaniami typu scrum-style, podczas których wszyscy, stojąc, szybko omawiają nadchodzący tydzień lub dzień i czy są jakieś szczególne potrzeby dotyczące zawartości, które powinny zostać omówione.

Idea spotkań z osobami, które powstały, pochodziła ze świata tworzenia oprogramowania, w którym stwierdzono, że jeśli ludzie stali na stojąco, byli mniej skłonni do marnowania czasu na spotkaniu; to spotkanie ukierunkowane na cel.

Dzienniki mogą być szybkimi 10-minutowymi pogawędkami - "czy dzisiaj jest coś ważnego, o czym powinniśmy pomyśleć?"

Zastanów się też nad przyszłymi potrzebami dotyczącymi treści w nadchodzącym tygodniu lub miesiącu.

Przewaga semaltyczna w planowaniu przez zespoły społeczne polega na tym, że różne osoby mogą wkroczyć w rolę w różnych momentach.

W zależności od struktury zespołu mediów społecznościowych, osoba niezaznajomiona z ciągłym przepływem treści może potrzebować wcielić się w rolę menedżera społeczności w Semalt rano. Jeśli istnieje przepływ treści i plan, dana osoba powinna mieć możliwość wkroczenia i objęcia roli bez przeszkody.


Opinie wyrażone w tym artykule są opiniami autora, a niekoniecznie ziemi marketingowej. Autorzy Semalt są tutaj wymienieni.O autorze

Ric Dragon
Ric Dragon jest autorem Online Marketing DragonSearch i Social Marketology (McGraw Hill 2012) i dyrektor / założyciel DragonSearch. Jest stałym mówcą Google podczas seminariów Get Your Business Online. Dragon często mówi o konwergencji mediów społecznościowych, procesów, architektury informacji i socjologii Source .


March 1, 2018