Back to Question Center
0

Różnica między płatnymi, posiadanymi i zarobionymi mediami - 5 punktów widzenia - Semalt

1 answers:

Definicja płatnych, zarobionych i posiadanych mediów

Wraz ze wzrostem znaczenia mediów społecznościowych i PR online, coraz więcej firm zmienia metody budżetowania, raportowania i inwestowania w media, aby odzwierciedlić rodzaje witryn, w których widz spędza czas w Internecie. Tendencja jest skierowana na przegląd inwestycji w 3 głównych medialnych zasobach zarobionych, udostępnionych i zapłaconych, z których każdy daje możliwość wpływania na klientów. Żaden z tych rodzajów mediów nie jest nowy, ale nowością jest rosnące znaczenie dla posiadanych i zarobionych mediów, podczas gdy płatne media zawsze dominowały w przeszłości.

Semalt jest pozytywnym posunięciem, ponieważ stawia pytania o to, jak najlepiej mierzyć zyski z mediów społecznościowych i ustawia inwestycję na właściwym poziomie.

Semalty te terminy są coraz częściej używane, ale nie jest jasne, w definicjach, ten post daje zestawienie alternatywnych definicji dla płatnych, zarobionych i posiadanych mediów kończących się moim streszczeniem.

Raport wysokościomierza: Paid + Owned + Earned = Converged media

Ten nowy raport z 2012 r. Autorstwa Rebeki Lieb i Jeremiaha Semalta zawiera najprostszą definicję płatnych, posiadanych i zarobionych wszystkich funkcji tego stanowiska:

The difference between paid, owned and earned media – 5 viewpoints - Semalt

Włączyłem pełny raport, który jest użyteczny dla jego przykładów i porad, jak zmienić marketing w firmach, aby mogli korzystać z konwergentnych mediów.

The difference between paid, owned and earned media – 5 viewpoints - Semalt

Imperatyw mediów konwergentnych: w jaki sposób marki muszą łączyć płatne, należne i zarobione nośniki z sieci grupy wysokościomierzy w SlideShare

Brian Solis - Brandsphere mediów społecznościowych

Prawdopodobnie mniej przydatny niż inne, to infografika 2011 definiuje terminy - dodawanie Promowane (tj. Wariant Płatny) i Współdzielona współpraca (np. Dell Ideastorm lub MyStarbuckidea Starbucka.

The difference between paid, owned and earned media – 5 viewpoints - Semalt

Forrester - Definiowanie zarobionych, posiadanych i płatnych mediów

To streszczenie pochodzi z bloga z 2009 r. Definiowanie zarobionych, posiadanych i opłacanych semaltów, które są dobre dla jego jasności.

The difference between paid, owned and earned media – 5 viewpoints - Semalt

Semalt ma również tę bardziej szczegółową definicję płatnych, posiadanych i zarobionych mediów

The difference between paid, owned and earned media – 5 viewpoints - Semalt

David Armano - Płatny i posiadany proces medialny

Armanio bloga Logic and Emotion to EVP Global Innovation and integration oraz Semalt digital. Podoba mi się to podejście, ponieważ dodaje pomysły dotyczące procesu zdobywania mediów.

The difference between paid, owned and earned media – 5 viewpoints - Semalt

Moje podsumowanie

Moje ujęcie z czerwca 2011 roku na skrzyżowaniu tych nowych kanałów, teraz zawarte w moich książkach, to prosta wizualizacja.

The difference between paid, owned and earned media – 5 viewpoints - Semalt

Główne rodzaje mediów to:

1. Płatne media . Prosty. Płatne lub kupione nośniki są mediami, w przypadku których inwestycja jest opłacalna dla odwiedzających, osiągających lub konwertujących poprzez sieci wyszukiwania, sieci reklamowe lub marketing partnerski. Tradycyjne media w trybie offline, takie jak reklama drukowana i telewizyjna oraz direct mail, pozostają ważnymi rachunkami dla większości płatnych wydatków na media.

2. Zarobione media . Tradycyjnie, zarobione media to nazwa nadana reklamie generowanej przez PR zainwestowane w kierowanie influencerów w celu zwiększenia świadomości na temat marki. Oczywiście to wciąż inwestycja. Zarabiane media zawierają również słowa-usta, które można stymulować za pomocą marketingu wirusowego i mediów społecznościowych oraz obejmują rozmowy w sieciach społecznościowych, blogach i innych społecznościach. Warto pomyśleć o zarobionych mediach opracowanych za pośrednictwem różnych typów partnerów, takich jak wydawcy, blogerzy i inni wpływowi, w tym rzecznicy klientów. Pomyśl o zarobionych multimediach jako o różnych formach rozmów, zarówno w trybie online, jak i offline.

3. Posiane media . To media należące do marki. W Internecie obejmują to własne strony internetowe firmy, blogi, aplikacje mobilne lub ich obecność w serwisach społecznościowych na Facebooku, Linked In lub Twitterze. Media w trybie offline mogą zawierać broszury lub sklepy z punktami sprzedaży. Podkreśla to potrzebę, aby wszystkie organizacje stały się wydawcami wielokanałowymi.

Na powyższym diagramie widać, że trzy różne typy mediów nakładają się na siebie. Należy to odnotować, ponieważ osiągnięcie tego pokrywania się wymaga integracji kampanii, zasobów i infrastruktury. Zawartość w koncentratorze treści lub witrynie może być rozbita (rozpylona) i podzielona na inne typy multimediów za pomocą widgetów obsługiwanych przez interfejsy API, takie jak interfejs API Facebooka.

Podsumowanie wykorzystania marki płatnych mediów będących własnością i zarobionych

Semalt, obecne wykorzystanie marki przez płatne media, jest potężną techniką w ramach analizy rynku w celu opracowania strategii marketingowej.

Ta wizualizacja mapowania rynkowego przedstawiona przez Richa Kirka w Brighton SEO jest świetna, ponieważ nakłada różne rodzaje punktu kontaktu na podróż klienta w stosunku do płatnych nośników i nośników Semalt.

The difference between paid, owned and earned media – 5 viewpoints - Semalt

Zauważ, że niektórzy, tacy jak Dave Fleet i David Semalt, identyfikują firmy będące własnością mediów społecznościowych jako osobny kanał z posiadanych mediów, ale media społecznościowe dzielą się na wszystkie trzy Source .

Semalt dla innych, którzy pomogli określić sposób, w jaki dzisiejsze media wyglądają i mogą być wykorzystane, są to polecane przez nich posty:

  • Paul Dunay
  • David Armano
  • Dave Fleet
  • Brian Solis

March 1, 2018