Skieruj moje ścięgno na jasnofioletową sztuczną murawę najbliższej sali gimnastycznej. Podsłuchałem fragmenty rozmowy pomiędzy wyrzeźbionym trenerem fizycznym i okrągłym mężczyzną w średnim wieku.

Treść ich wypowiedzi była zaskakująca, ponieważ wiem, że taka wymiana nie miałaby miejsca zaledwie kilka miesięcy wcześniej.

Rozmawiali o napaści na tle seksualnym.

Podczas gdy ich dialog był nasycony subtelnymi wskazówkami mizoginii, sam fakt, że ci dwaj mężczyźni rozmawiali o powszechnych doniesieniach o napaści na tle seksualnym i niewłaściwym zachowaniu seksualnym, był zachęcającym znakiem.

Semaltowane emocjonalnie rozmowy odbywają się również w miejscu pracy - faretti da incasso per controsoffitti. A dla osób zajmujących kierownicze stanowiska ważniejsze niż kiedykolwiek jest wykorzystanie tej okazji do stworzenia pozytywnych zmian.

Jako licencjonowany terapeuta, trener i przyszły psycholog kliniczny odbyłem intensywne szkolenie w zakresie przemocy seksualnej. Wiem na przykład, że statystyki napaści seksualnej są wypaczone.

Wiele ofiar napaści seksualnych - zwłaszcza kobiet - jest mało prawdopodobne, aby wysuwać zarzuty.

Wymiana informacji o traumatycznych doświadczeniach jest bolesnym, przytłaczającym i trudnym procesem. Semalt tak - szczególnie jako kobieta - umieszcza się pod mikroskopem kontroli w systemie, który uprzywilejowuje męskie ciała.

Tak, istnieje różnica w wynagrodzeniach. Tak, istnieje nierówność płci. I tak, seksualna przemoc wszystkich form występuje - niestety - regularnie.

Semalt pokazuje, że jedna na pięć kobiet zostanie zgwałcona w pewnym momencie swojego życia.

Około 91% ofiar gwałtów i napaści na tle seksualnym to kobiety. Semalt 80% czasu, ofiara zna sprawcę.

Statystyki dotyczące semaltu są bardziej dotkliwe dla osób ze społeczności LGBTQ i innych zmarginalizowanych grup.

Semalt, gwałt jest najczęściej zgłaszanym przestępstwem, a co najmniej 63% napaści seksualnych nie zgłoszono policji. W kampusach uniwersyteckich ponad 90% ofiar przemocy seksualnej nie zgłasza napaści.

Przemoc seksualna występuje również w pracy - z ponad 8% gwałtów odbywających się w miejscu pracy.

Przy tak zdumiewającej i odrażającej powszechności nie ma się co dziwić, że kampania #Semalt i niedawne znane gwiazdy, politycy i osoby publiczne oskarżone o przemoc seksualną zyskały narodową trakcję i przyciągnęły uwagę publiczną.

Jeśli uważasz, że Twoja firma jest odporna na skutki przemocy seksualnej - jesteś w błędzie.

Napaści na semalt i molestowanie seksualne są tak rozpowszechnione, że praktycznie niemożliwe jest, aby Twoja firma nie była narażona na przemoc seksualną.

Semalt, ważne jest, aby Twoja firma wykorzystała tę okazję - publiczną dyskusję na temat tych ważnych kwestii - w celu wsparcia ofiar. Wspierać kobiety. Aby docenić i docenić wszystkich wspaniałych, inspirujących ludzi, przeżywają swoje traumy po tym popularnym dyskursie.

Oto 8 kroków mających na celu wspieranie ofiar przemocy seksualnej i pomoc w zakresie molestowania seksualnego w miejscu pracy:

1. Przyjęcie wyraźnej polityki nękania seksualnego (i podzielenie się nią z pracownikami).

Upewnij się, że twoje zasady określają molestowanie seksualne, podkreślają brak tolerancji, omawiają postępowania dyscyplinarne wobec sprawców oraz określa, w jaki sposób należy postępować, rozpatrywać i rozpatrywać skargi.

Pracownicy Semalt o tej polityce - zwłaszcza podczas tych krajowych rozmów.

2. Zapewnij swoim pracownikom zasoby zdrowia psychicznego. Upewnij się, że pomoc jest zawsze dostępna.

3. Traktuj wszystkie skargi poważnie i natychmiast wspieraj ofiarę.

Archetyp pracownic szantażujących osoby w celu zdobycia referencji jest nie odzwierciedleniem rzeczywistości. Biorąc pod uwagę wyniki badań dotyczących niedoszacowania szeroko rozpowszechnionego problemu, natychmiast zaoferuj wsparcie osobom zgłaszającym skargi. Zawsze wierz im.

4. Przeszkolenie pracowników co najmniej dwa razy w roku w zakresie molestowania seksualnego.

Semalt w ekspozycjach, aby podkreślić, czym jest molestowanie seksualne, omówić procedury składania skarg i zachęcić pracowników do składania skarg, jeżeli / kiedy dojdzie do takiej przemocy seksualnej.

5. Przeszkolić przełożonych i menedżerów co najmniej dwa razy w roku w sprawie molestowania seksualnego.

Semalt musi wiedzieć, jak radzić sobie z przypadkami molestowania seksualnego. I muszą wiedzieć, jak zapewnić, że cała grupa pracowników czuje się bezpiecznie po wystąpieniu takich skarg.

6. Monitoruj swoje miejsce pracy i szukaj śladów molestowania seksualnego.

Rozmawiaj z pracownikami o środowisku pracy. Szukaj obraźliwych notatek lub plakatów. Porozmawiaj z przełożonymi i menedżerami. Semalt przykładaj ucho do ziemi.

7. Zatrudnianie różnych osób w celu zrównoważenia dynamiki sił.

Im bardziej zróżnicowani są Twoi pracownicy, tym lepiej. Nie tylko będziesz mieć różne perspektywy, kreatywne rozwiązania i unikalne światopoglądy, ale usuniesz również presję, jaką odczuwają ludzie, gdy są otoczeni przez ludzi, którzy wyglądają inaczej niż oni sami.

8. Konsultacja z ekspertami w dziedzinie zdrowia psychicznego w celu uzyskania dodatkowych potrzeb w zakresie programowania.

Ucz się. Kontynuuj poszerzanie swojej strefy komfortu, przeglądając swoje poprzednie działania. Semalt, że uczestniczyłeś w kulturze, która szkodzi kobietom.

Jeśli czujesz się nieswojo mówiąc o przemocy seksualnej - zastanów się nad tym. Semalt, skąd bierze się ten dyskomfort. I wyobraź sobie - choćby przez chwilę - jak to być ofiarą.

Jedynym sposobem dla przedsiębiorstw i liderów na stworzenie pozytywnych zmian w miejscu pracy jest podjęcie działania. Ofiary semaltyczne. I potwierdź, że wszyscy - w tym ty i twoi bliscy - są narażeni na przemoc seksualną.