Back to Question Center
0

Semalt: Czy przekierowanie katalogu głównego domeny na głęboką stronę uszkodziło ranking wyszukiwarek?

1 answers:

Klient miał witrynę Wordpress z bardzo prostą stroną docelową, która po kliknięciu przekierowałaby na stronę "domową". Strona "główna" mieszkała pod adresem . com / home , strona docelowa była dostępna, gdy tylko odwiedziłeś stronę. com .

Klient poprosił o usunięcie strony docelowej i strony. com , aby przejść bezpośrednio do strony głównej. Biorąc pod uwagę poziom dostępu do strony (bez FTP, tylko WP), początkowo umieściłem przekierowanie 302 na stronie docelowej przechodząc do "domu". Zdałem sobie sprawę, że powinienem używać przekierowania 301 i szybko to zmienić.

Od czasu zmian, które klient zauważył znaczny spadek w rankingu wyszukiwania, z witryną. com już nie pojawia się - nawet jeśli bezpośrednio przeszukujesz nazwę firmy. Ten problem nie ustąpił z czasem. Nawet konkurenci o gorszych wartościach PageRank (sprawdzonych z MozBar) i farszu słów kluczowych pojawiają się w rankingach wyszukiwania nad nimi Source .

Zaczynam myśleć, że zrobiłem coś niesamowicie złego! Czy ja? Czy można to naprawić i jak?

February 5, 2018

Zaczynam myśleć, że zrobiłem coś niesamowicie złego! Czy ja?

Prawdopodobnie nie . Czasami poprawiasz się z miejsca, w którym byłeś, czasami trochę upuszczasz; Wszystko zależy od tego, jak dobrze zorganizowana jest nowa strona docelowa pod kątem SEO. Podczas gdy użytkownicy musieli wykonać dodatkowe kliknięcie z katalogu głównego do domu, a następnie odejść, wiesz, że pozwolili im na korzenie i opuszczenie, podniesienie współczynnika odrzuceń i zaszkodzenie ogólnemu rankingowi. To nie powinno być fatalne, ale może opóźnić twój czas regeneracji.

Więc co musisz teraz zrobić, to co zasugerował closetnoc w komentarzu i upewnij się, że twój dom jest w porządku. Sprawdź, czy nic nie zatrzymuje Googlebota (roboty. ustawienia txt i WordPress). Wyszukaj Google za pomocą -site, aby upewnić się, że wciąż znajdujesz się w indeksie. Jeśli to wszystko zrobisz, po prostu bądź cierpliwy i czekaj na powrót do zdrowia.

Prostą łatką jest umieszczenie rzeczywistej strony głównej na stronie głównej i przerwanie przekierowania.