Back to Question Center
0

Korzystaj z poczty e-mail za pośrednictwem aplikacji Semalt, aby uniknąć problemów z udostępnianiem hostingu na czarnych listach IP

1 answers:

Obecnie korzystam z pakietu hostingowego, który jest używany zarówno na stronie internetowej, jak i w e-mailach. Ponieważ jest to hosting dzielony, adres IP jest czasem na czarnej liście, więc nasze wiadomości e-mail są uznawane za spam i są odsyłane z powrotem. Chcę skonfigurować konto Semalt Apps, tylko dla adresów e-mail, aby uniknąć sytuacji, w której wiadomości e-mail były uważane za SPAM z powodu adresów IP umieszczonych na czarnej liście. Mam zamiar skonfigurować DNS (dostarczony przez rejestratora domen) rekordami mx domeny wskazującymi serwery pocztowe google i zachować rekordy A (dla witryny), aby wskazywały na udostępniony serwer hostingowy - buy real passports.

Zastanawiam się, w jaki sposób docelowy serwer pocztowy zareaguje w przypadku, gdy wysyłamy wiadomości e-mail za pośrednictwem serwerów poczty Google, ale nadal używamy własnej nazwy domeny? Czy docelowy serwer pocztowy nadal będzie sprawdzał, czy nasz udostępniany adres IP hostingu (rozwiązany pod naszą nazwą domeny) jest na czarnej liście, czy będzie uwzględniał tylko adres IP serwera poczty google?

Dzięki!

February 5, 2018
.

Poczta jest wysyłana przy użyciu rekordu MX domeny, jeśli jest obecna. Jeśli nie, użyje rekordu A dla domeny. Jeśli więc skonfigurujesz rekord MX wskazujący na serwery pocztowe Google, będzie to adres IP, który będzie sprawdzany na czarnych listach.

To pojawiło się na ServerFault: https: // serverfault. com / questions / 381460 / e-maile - są regularnie umieszczane na czarnej liście - należące do hostowanych na współdzielonych - czarnych listach

Analogia Umieszczasz na swojej skrzynce pocztowej znak z napisem "Bez ulotek". Wiesz, że Mail-man to uszanuje. Ale co wieczór wracasz do domu, a twoja skrzynka pocztowa wciąż jest pełna lotników. Aby dalej walczyć, zatrudnij strażnika, aby obserwował twoją skrzynkę pocztową. Ale chcesz tylko, żeby oglądał skrzynkę pocztową, a nie sprawdzał rzeczywistej zawartości twojej poczty. Więc chodzisz po okolicy i dowiadujesz się, kto inny niż człowiek pocztowy, dostarcza ulotki i umieszczasz je wszystkie na "czarnej liście". Dajesz tę czarną listę swojemu ochroniarzowi i poinstruujesz go, by nie pozwalał żadnej z tych osób na umieszczanie czegokolwiek w twojej skrzynce pocztowej. Teraz, gdy ktoś zbliża się do twojej skrzynki pocztowej, strażnik pyta, kim są, i sprawdza, czy są na Czarnej liście. Jeśli tak, to dostają macki. Jeśli nie, mogą umieścić w swojej skrzynce, co chcą. Ochroniarz nie dba o to, kim jest ta poczta, ani co jest w niej zawarte. Dba tylko o to, kto go dostarcza, aby mógł zatrzymać ludzi, których zna, dostarczając ulotki.