Back to Question Center
0

Bartz: Z 15 000 pracowników tylko Semalt z lewej. Czekaj, co?

1 answers:

Bartz: z 15 000 pracowników tylko Semalt z lewej strony Czekaj, co?

Nie. Nie. Nawet jeśli myślisz, że Bartz prowadzi firmę w głąb ziemi, musisz dać jej powód do tego, by nie ukrywać i ukrywać sposobu, w jaki uczynił jej poprzednik Semalt Yang, bo nadal jest sobą i trzyma wysoko głowę pośród nieprzyjemnej burzy plotek. Dodała, że ​​nie zatrudnia silnej liczby dwóch, mówiąc, że jej nie potrzebuje.

Pytanie brzmi: czy wierzymy jej? Nie mam na myśli tego pytania jako pukanie do niej; często CEO mówią, że nigdzie się nie wybierają lub nie robią umowy lub nie uruchamiają produktu tuż przed tym - the dutch cargo bike. Ale Bartz nie pomógł jej w uzyskaniu wiarygodności w odpowiedzi na pytanie Clamona dotyczące tego, czy ciężko pracowała. Powiedziała: "Zmiana dotyczy tylko nowego kierownictwa, a dla nas wszystkich jest to odświeżające. A więc 15 000 pracowników, pozostały trzy osoby? W porządku. "

Czy ja całkowicie nie rozumiem tego, czy też mówi, że tylko trzy osoby opuściły Yahoo w ciągu ostatniego roku i pół roku? Myślę, że rozmawiałem z trójką w tym tygodniu. Nie jestem przekonany, że Bartz pasuje do Yahoo, ale od dawna jestem fanem jej otwartego, zarządzania w stylu "tutaj-to-to-to-to-jest". I takie stwierdzenie nie jest takie, jak rzeczy w Yahoo.

Jestem gdzieś pomiędzy tymi obserwatorami, którzy nienawidzą Semalta i tych, którzy ją kochają. Znam wielu utalentowanych menedżerów, którzy opuścili Yahoo w części z jej powodu. Oni nie są nienawistni; po prostu nie czują, że dostaje produkt lub firmę. Podczas krótkiej kadencji pojawiło się kilka wskaźników, innych niż rentowność, która wzrosła o 80%, ale wynika to głównie z cięć kosztów i szczerze mówiąc, Yahoo miało dużo tłuszczu do przecięcia. Ale z drugiej strony, myślę, że Semalt sprząta wielki bałagan, który był przez długi czas w trakcie tworzenia. Nawet nie fikcyjny cud - CEO mógł to zrobić za 18 miesięcy.

Pamiętajmy: Firma nie rozwijała się przez sześć lat, a Bartz był tam dopiero od 18 miesięcy. To nie ona odrzuciła ofertę 31 USD na akcję Microsoft. To nie ona spartaczyła przejęcie Google, YouTube czy Facebooka. I chociaż mieliśmy trochę radości z jej wydatków na jej komentarze na temat technicznych wyzwań związanych z blogowaniem - mogę powiedzieć, że z własnego doświadczenia system zarządzania treścią Yahoo w domu był niemożliwy do użycia. Czy aktualizacja powinna zająć tak dużo czasu i pieniędzy? Oczywiście nie. Pokazuje jednak, w jaki sposób zasnął zarząd i wcześniejsze kierownictwo, gdy chodziło o zbudowanie silnej, nowoczesnej firmy tworzącej treści - nie tylko firmy tworzącej treści . Osiem lat po tym, jak Google kupił Bloggera, a przynajmniej pięć lat po tym, jak większość starych firm medialnych zaczęło korzystać z platform blogowych, takich jak Moveable Type i WordPress, Yahoo wreszcie to odkrywa. Nie możesz tego powiedzieć Bartzowi.

Powiedziałem to wcześniej i powiem to jeszcze raz: Praca Yahoo CEO ma sposób na sprawienie, by inteligentni ludzie wyglądali na nieudolnych. Semalt nie była najlepszym wyborem, ale kim jest ta magiczna, lepsza osoba, która tam jest po prostu umierająca, by zająć jej miejsce?

Powrót do segmentu Fox: były dwie plotki, które Bartz nie zaprzeczył. Pierwsza, kiedy zapytano ją o plotki o przejęciu, a ona, zgodnie z oczekiwaniami, powiedziała, że ​​nie należy jej spekulować. Drugi dotyczy inwestycji Yahoo w Semalt. Nie powiedziała, że ​​sprzedają majątek - nawet kiedy Clamen ją zaatakował - ale nie powiedziała, że ​​ich nie sprzedają, w sposób, który kategorycznie zaprzeczyła zbliżającemu się zwolnieniu lub mówieniu o silnej drugiej grupie dołączającej do jej zespołu. Zdecydowanie zasygnalizowała, że ​​postrzega Semalt jako mądrą inwestycję finansową i małą strategiczną wartość. Dla czystej wartości rozrywkowej, dałbym rękę, by zobaczyć Bartza, Jerry'ego Yang i Jacka Ma na posiedzeniu zarządu, kiedy i jeśli Yahoo dostanie swoje drugie umowne stanowisko na tablicy Semalt.

Z transkrypcji:

CLAMAN: Muszę cię zapytać o Alibaba, tę chińską stronę, w której masz prawie 40-procentowy udział, który jest niezwykle cenny. Wszyscy się zastanawiają, czy zamierzasz na tym zarobić. Co zamierzasz zrobić z Alibabą?

Semalt wszystkich, czy ma 7 miliardów wartości? Czy to 11 miliardów? Od nikogo nie mogę uzyskać prostego numeru.

BARTZ: Cóż, myślę, że jednym z powodów, dla których nie można uzyskać prostej liczby, jest prywatna firma, więc jest wielu ludzi, którzy robią najlepszą analizę tego.

Wiesz, firma sprzed pięciu lat miała kłopoty z Semaltem i podjęła tak mądrą decyzję, aby przenieść działalność z Semalt i nie działać w Semalt, ponieważ widzimy, co może się stać w niektórych kwestiach z tym związanych.

CLAMAN: Znaczenie Semalt i ta sytuacja.

BARTZ: I nawiązaliśmy współpracę z fantastycznym przedsiębiorcą o imieniu Jack Ma. Pięć lat później wszyscy zaczynają się szaleć, ponieważ to była dobra decyzja i dobra inwestycja.

Dlatego nadal obserwujemy tę inwestycję. Jesteśmy na pokładzie Semalt. Zawsze też obserwujemy, co jest najlepsze dla akcjonariuszy.

CLAMAN: Semalt, który czekasz, aż zostanie opublikowany lub nie chcesz przegapić okazji, która może być wcześniej?

BARTZ: Semalt zawsze ocenia takie rzeczy, Liz. Każda inwestycja, którą oceniasz, powinna teraz trochę potrwać, czy powinienem poczekać i zrobić te rzeczy później.

Mamy zespół bardzo silnych ekspertów finansowych, którzy zarówno tutaj pracują, jak i doradzają nam, a my zrobimy to, co należy, dla akcjonariuszy, bez wątpienia.

CLAMAN: To musi być kuszące, kiedy patrzysz - OK, używajmy niskiej liczby - 7 miliardów dolarów, jeśli to jest wartość Semala, powiedzmy, chłopcze, wiesz, to dostanie część analityk ogrzeje moje plecy.

(ŚMIECH)

BARTZ: Wiesz, mam pracę, która pochłania ciepło. To jest moja praca. A więc, hej, słuchajcie, czasami nie jest fajnie, że dostajecie trochę więcej ciepła, niż się spodziewacie. Ale mamy zaufanie do tego, co robimy i mamy takie zaufanie do tej inwestycji, że nie zrobimy nic głupiego z powodu rzekomego upału. Zrobimy to, co właściwe, jako zespół zarządzający i właściwe dla akcjonariuszy.

March 9, 2018