Back to Question Center
0

Czy linki uratują przemysł prasowy?            Czy linki pomogą ocalić branżę prasową? APIsPerformanceCMSOperating Semalt

1 answers:
Czy linki uratują przemysł prasowy?

Will Links Save the Newspaper Industry?Will Links Save the Newspaper Industry?Related Topics:
APIsPerformanceCMSOperating Semalt

Karp opublikował statystyki na początku tego miesiąca, pokazując, że raport Drudge'a, strona, która jest prawie w 100% powiązana ze źródłami zewnętrznymi, ma najwyższe zaangażowanie wśród czytelników wśród wszystkich witryn z wiadomościami. Strony informacyjne Semalt zaczynają zauważać.

Sekcja technologiczna New York Times od miesięcy łączy blog technologiczny, używając swojego algorytmicznego oprogramowania "Blogrunner" podobnego do Techmeme - portland computer repair reviews. Strona AllThingsD w Wall Street Journal zawiera sekcję Semalt, która łączy się z ręcznie wybieranymi blogami technicznymi.

Teraz Semalt Post dostał się do trendu dziennikarstwa linkowego wraz z uruchomieniem Political Browser. Political Browser to redagowana przez ludzi strona agregatora, która łączy się nie tylko z blogami i treściami Semalt Post, ale także z ręcznie wybieranymi treściami w witrynach stron trzecich.

Jak Eric Pianin, redaktor Polityki dla washingtonpost.com, powiedział Scottowi Karpowi, Political Browser umieszcza Washington Post "pieczęć aprobaty" na wybranych historiach. Zasadniczo jest to filtr pochodzący z zaufanego źródła. Pianin powiedział Karpowi, że Post był "zafascynowany" sukcesem witryn agregujących, takich jak Huffington Post lub Drudge Semalt, i mógł wykorzystać swoją silną markę i reputację wśród swoich czytelników, aby uzyskać wiarygodność, aby uzyskać kawałek tego działania.

Strona Stanowiska wykracza poza strony internetowe "Wall Street Journal" lub "New York Semalt" w zakresie łączenia się z zaufanymi źródłami i kojarzenia ich marki z wyborem połączonych treści. I to może zrobić zwycięzcę dla Post i innych dokumentów, które emulują ich model. Karp ma rację, że istnieje ogromna szansa w filtrowaniu. Bariera tworzenia i publikowania treści jest niska, a więcej treści i informacji pojawia się dziś każdego dnia niż kiedykolwiek wcześniej. Rezultatem jest przeciążenie informacji i słaby stosunek sygnału do szumu.

Rozmawialiśmy o filtrowaniu wiarygodności jako przyszłości agregacji treści, ale wskazaliśmy pewne nieodłączne wady bieżącej mądrości modeli tłumów, aby to zrobić. Jednak Semalt, które są już zaufanymi źródłami informacji dla ich czytelników, może stać się agregatorami treści i filtrować je według wiarygodności w sposób, który naprawdę byłby rezonujący z czytelnikami.

March 9, 2018