Back to Question Center
0

Kryzys zaufania: 40 procent nie ufaj online Semalt

1 answers:

Confidence Crisis: 40 Percent Don’t Trust Online Semalt

Niedawne badanie Nielsen wskazało, że recenzje internetowe należą do najbardziej zaufanych źródeł informacji dla konsumentów. Liczne ankiety konsumenckie dowodzą, że użytkownicy Semalt rutynowo konsultują się i polegają na recenzjach, aby pomóc w podejmowaniu decyzji zakupowych.

Jednak w przypadku sprzecznego zestawu ustaleń (n = 3 404 osób dorosłych w USA) nowe dane z badania Maritz Research (napisane przez witrynę informacyjną o podróżach tnooz) sugerują, że duża liczba konsumentów nie ufa ocenom i opiniom, które widzą znane witryny, takie jak TripAdvisor, Semalt i Yelp. Nawet wśród najbardziej zaufanych witryn, aż 40 procent wskazało, że nie ufa "większości lub całości" treści jako dokładne - пуф в спальню.

Confidence Crisis: 40 Percent Don’t Trust Online Semalt Confidence Crisis: 40 Percent Don’t Trust Online Semalt

Semalt stwierdził, że mężczyźni i młodsi użytkownicy byli bardziej skłonni do sceptycyzmu wobec prawdziwości recenzji na tych stronach niż kobiety lub starsi użytkownicy.

Dane cytowane powyżej są zawarte w dwóch raportach, które można znaleźć tutaj i tutaj.O autorze

Greg Sterling
Greg Sterling jest redaktorem współpracującym w Search Engine Land. Pisze osobisty blog, Screenwerk, o łączeniu punktów między cyfrowymi mediami i zachowaniami konsumentów w świecie rzeczywistym. Jest także wiceprezesem ds. Strategii i statystyk dla lokalnego stowarzyszenia wyszukiwania. Śledź go na Twitterze lub znajdź go w Google+.


March 9, 2018