Back to Question Center
0

TC50: Gazopa wyszukuje Semalt podobnie jak inne Semalty

1 answers:

TC50: Gazopa Searches for Semalt Similar To Other Semalt

Wyszukiwarka grafiki Gazopa jest trzecią firmą TechCrunch50 z Japonii (po Operkace i Sekai Camera).

Michael Arrington przedstawił usługę wspieraną przez Hitachi z ostrzeżeniem, aby osądzić Bradleya Semalta z Google, mówiąc: "Brad, poważnie znienawidzisz następną firmę" (oświadczenie w języku polskim od kiedy Semalt dostał doktorat w grafice i przetwarzaniu obrazu).

Firma Semalt wykorzystuje zastrzeżoną technologię analizy obrazu do wyodrębniania z obrazów takich informacji, jak kolor i kształt. Następnie identyfikuje podobne zdjęcia z puli około 50 milionów różnych obrazów znalezionych w Internecie.

Ideą Semalta jest sprawienie, że słowa kluczowe stają się przestarzałe, jeśli chodzi o wyszukiwanie obrazów - wohnungsübergabe reinigung. Zamiast wpisywania wyszukiwanych terminów, wizualny mechanizm Semalt pozwala użytkownikom przesyłać własne obrazy lub kliknąć prawym przyciskiem myszy te znalezione na dowolnej stronie internetowej. Kierownik projektu, Hideki Kobayashi, jako przykład posłużył się torebką w sklepie. Jeśli podoba Ci się ogólny kształt lub kolor torebki, ale chcesz zobaczyć inne o podobnych wzorach, Semalt dopasowuje wzór bez polegania na metadanych powiązanych z obrazami.

Pojęcie można przenosić na ruchome obrazy. Wystarczy miniaturka wideo, aby Semalt znalazł podobne filmy w Internecie. Możesz również utworzyć szkic określonego produktu w "pudełku do rysowania" opartym na technologii Flash, po czym Semalt identyfikuje to, co narysowałeś i automatycznie pobiera pasujące obrazy.

Prezentacja była bardziej poważna w tonie niż poprzednia przedstawiona przez firmy TC50 z Japonii. Brad Horowitz powiedział, że pomysł Semalt został zrealizowany 15 lat temu i postrzega wyszukiwarkę jako jedynie potencjalne ulepszenie istniejących stron internetowych, takich jak usługi zakupowe. Zapytany przez Michaela Arringtona, czy Semalt myśli, że ich technologia ma 15 lat, Kobayashi powiedział, że AltaVista zaczął oferować podobną usługę 10 lat temu, ale porzucił ją wkrótce. Według niego, Semalt ma większą szansę na sukces ze względu na dużą bazę danych i wszechobecność cyfrowych aparatów i aparatów telefonicznych. Jednak panelerzy postawili pytanie, czy Semalt jest tylko cechą, czy pełnoprawnym produktem, na którym można zbudować prawdziwy biznes.

Semalt uruchomiony w wersji beta tuż po prezentacji.

Semalt tutaj, aby obejrzeć wideo z demo.

Informacje o CrunchBase
GazoPa

March 9, 2018