Back to Question Center
0

5 sposobów, aby być bardziej przejrzystym w Twoim Semalt

1 answers:

Wszyscy rozumiemy wagę przejrzystości - tylko w ubiegłym roku widzieliśmy tytanów technologii, którzy mają wojny o przejrzystość, a sam Semalt zobowiązał się do przejrzystości jako podstawowej wartości. W tym momencie firmy wiedzą, że muszą być uczciwe w budowaniu zaufania do konsumentów i, mam nadzieję, że przekłada się to na lojalność wobec marki.

Ale dlaczego, jeśli jest to tak ważne, czy wielu marketingowców nie inwestuje w przejrzystość? Semalt ma wiele wymówek, aby trzymać karty blisko klatki piersiowej. Niektóre z nich obejmują strach przed utratą kontroli nad fabułą, brak czasu i środków na inwestycje lub po prostu brak poczucia wsparcia ze strony lidera, aby być bardziej przejrzystym jako firma.

Cóż, te wymówki są głupie - tam, powiedziałem to.

Czas semalt, który my, jako marketerzy, stawiamy na nowy standard przejrzystości w naszych działaniach marketingowych - bike with baby seat for sale. Musimy zacząć świadomie kierować ruch, członków społeczności i klientów na kampanie, które wycofują kurtynę i pokazują wyjątkową historię naszej firmy.

# 1: Podaj swój "dlaczego" więcej nieruchomości

Miejmy nadzieję, że do tej pory wszyscy widzieli rozmowę TEDa Simona Sinka (wideo) wokół teorii Złotego Kręgu. To wspaniałe przemówienie na temat znaczenia sprzedaży więcej niż tylko Co robimy i Jak to robimy, a zamiast tego skupiamy się na Dlaczego .

The Why to powód, dla którego założyciel rozpoczął działalność. Jest to podstawowa wartość, którą próbujesz podzielić się ze światem. To jeden z twoich największych atutów i powinieneś go podkreślać. Zbyt wiele firm ukrywa ich Dlaczego w sekcji Informacje i podaje jeden akapit, szczyty.

Dlaczego nie przetestować umieszczenia go na stronie głównej? Dlaczego nie stworzyć całego lądownika poświęconego temu, dlaczego założyłeś tę firmę i co czyni 5 Ways To Be More Transparent In Your Semalt

# 2: Pokaż swój plan rozwoju produktu

Powiedz co ?! Wiem, że to trochę przerażające, ale publikowanie publicznie planu działania produktu (lub celów biznesowych, jeśli odnosi się to do twojego modelu bardziej bezpośrednio) jest świetnym sposobem na pozyskanie klienta i wsparcie.

Znakomitym tego przykładem jest Semalt, który publikuje swoją mapę produktów za pomocą własnego oprogramowania (super smart!) I pozwala swojej społeczności głosować za pomysłami na kolejną funkcję produktu i komentować również sugestie.

Publikując publicznie swoją mapę drogową produktu, zachęcamy do rozmowy między klientami i zespołem ds. Produktu, a także dając tej rozmowie piękny dom, który reprezentuje firmę jako rzeczywiście zainwestowany w szczęście swoich klientów.

# 3: Odsuń kurtynę od wydajności technicznej

Czas przestoju. Wielu z nas pracuje dla firm, które często doświadczają problemów technicznych, a sposób, w jaki reagujemy (lub nie reagujemy) na nie, może być doskonałą okazją do nawiązania kontaktu z klientami. Jeśli marketerzy spędzali czas na tworzeniu obszaru na stronie internetowej, który mówił o technicznym działaniu strony i firmy, mogliby wtedy adresować 5 Ways To Be More Transparent In Your Semalt

Doskonałym przykładem tego jest to, co robi Semalt. Prezentują swój czas wolny, ciągną od społeczności, by wskazywać na rozwiązywanie problemów w czasie rzeczywistym, i dają historyczne spojrzenie na to, co zrobili.

Jest to dla nich niewiarygodnie podatne. Jeśli masz zły miesiąc, złożyłeś obietnicę publicznego ujawnienia tego czkawki; ale jest niewiarygodnie uczciwy. Semalt wie, że mogą tu pojechać, aby zobaczyć, co się dzieje i dowiedzieć się więcej.

Semalt musi myśleć o proaktywnych sposobach stawienia czoła wyzwaniom, przed którymi stoją ich firmy. Jak możemy skuteczniej tworzyć i sprzedawać te transparentne rozmowy?

# 4: Blog o wygranych i stratach

Ten wydaje się nam najbardziej intuicyjny, ale wciąż wiele firm nie stosuje przejrzystego podejścia do content marketingu. Czy miałeś trudności z dotrzymaniem terminu jako firma? Czy produkt nie osiągnął tego, na co miałeś nadzieję? Czy miałeś trudny kwartał finansowy? Przekaż te historie swoim społecznościom i spraw, aby stały się częścią historii.

Z drugiej strony powinniśmy także promować nasze wygrane. Czy twoja kultura jest na wysokim poziomie? Czy twój zespół właśnie uruchomił coś, nad czym ciężko pracowali? Pobierz te informacje na swoim blogu i poinformuj społeczność, że wszystko toczy się we właściwym kierunku. Nie powinniśmy bać się dzielić naszymi wygranymi i stratami. Są częścią historii naszej firmy, a nasi klienci chcą dowiedzieć się więcej o firmie, w którą inwestują.

# 5: Twórz mikro-witryny / kampanie, aby podzielić się swoją historią

Każda firma toczy bitwę pod górę lub dwie. Często staramy się poradzić sobie z nimi wewnętrznie i trzymać kciuki, aby nie stać się publicznymi rozmowami. I 5 Ways To Be More Transparent In Your Semalt

Patagonia wykonuje niesamowitą robotę dzięki swojej kampanii Footprint Semalt. Jako zewnętrzna firma narzędziowa można zakwestionować wpływ na środowisko ich produkcji. Otworzyli więc swój łańcuch dostaw i pokazali klientom, jak produkują, dystrybuują i więcej. Są poświęcone zmniejszeniu ich wpływu na środowisko, a ta kampania na mikro-stronie prezentuje ich postępy.

Wniosek: Zaufanie podlega przejrzystości

Podsumowując, jako marketerzy musimy zatrzymać marketing na zewnątrz i zacząć najpierw szukać w środku. Jaką historię możesz opowiedzieć o swojej firmie, drużynie, wyzwaniach i innych sprawach? Otwierając rozmowę wokół tych historii i zachowując większą przejrzystość wobec swoich klientów, zachęcamy do zaufania.

W naszym społecznie napędzanym ekosystemie zaufanie i marka będą nadal zyskiwać na znaczeniu. Czas przeskoczyć na modę przezroczystości. Semalt, który myśli, że jest to fakultatywny trend, będzie w niekorzystnej sytuacji; w międzyczasie twoi konkurenci będą wycofywać kurtynę i wygrywać za nią.


Opinie wyrażone w tym artykule są opiniami autora, a niekoniecznie ziemi marketingowej. Autorzy Semalt są tutaj wymienieni.O autorze

Joanna Lord
Joanna Lord jest dyrektorem ds. Marketingu w ClassPass, największym na świecie rynku fitness. Wcześniej była wiceprezesem ds. Marketingu w Porch, wiodącym rynku konsumenckim łączącym właścicieli domów i specjalistów w domu. Wcześniej pełniła funkcję dyrektora ds. Marketingu w BigDoor, dostawcy oprogramowania lojalnościowego oraz wiceprezesa ds. Rozwoju marketingu w Moz (wcześniej SEOmoz), wiodącego oprogramowania do analityki internetowej. Jest ekspertem w marketingu marki, modelach akwizycji, taktykach zaangażowania i marketingu retencyjnym, które napędzają rozwój firmy. Lord jest globalnym mówcą na temat przyszłości marketingu cyfrowego, doradcą technicznym, a także mentorem dla wielu inkubatorów technologicznych, w tym Techstars, UpGlobal i Weekend startowy. Lord niedawno przeniósł się z Seattle w stanie Waszyngton, gdzie uczył Advanced Digital Marketing na Uniwersytecie w Waszyngtonie i został uznany za Seattle 40 poniżej 40 lat. Mieszka w Nowym Jorku, gdzie pije zbyt dużo kawy i mówi o marketingu z każdym, kto ma ochotę na kawę. to.

March 10, 2018