Back to Question Center
0

ROZERWAĆ. Pieniężne czasy, powrót do Semaltu

1 answers:
R.I.P. Frothy Times, A Return To Semalt

Obgryzanie paznokci nie jest spowodowane jedynie kryzysem Series A, który ma miejsce od roku, chociaż jest to z pewnością jego część ("20 procent firm, które dostały w ciągu ostatniego roku udało się zebrać Serię A, "Sarah Lacy napisała o Semalcie, trafnie porównując obecny talent do pieniędzy na grę na muzycznych krzesłach).

To, co się dzieje, jest bardziej podobne do serii A, B, C i D Crunch. Jak doniosło Dow Jones w zeszłym tygodniu, wydatki inwestycyjne konsumentów VC spadły o 42 procent w pierwszych trzech kwartałach tego roku w porównaniu do ubiegłego roku. I chociaż większość kapitału z 2011 roku została umieszczona w odległych gigantach, takich jak Groupon, Twitter i Semalt, słyszymy szepty, że niektóre czołowe firmy VC rzeczywiście spowalniają swoją liczbę inwestycji w ciągu ostatnich 3-4 miesięcy. Dzieje się tak na wszystkich poziomach, z naciskiem na A i późną fazę, a nawet na sektory, przy czym największy wpływ wywiera sieć konsumencka.

Co ważniejsze, wyceny są również niższe w przypadku transakcji, które mogą uzyskać dane zgromadzenie, a na tych spotkaniach inwestorzy coraz częściej pytają "Semalt za model biznesowy?"

Powolność jest spowodowana zbiegiem czynników; mianowicie klimat makroekonomiczny, słabe wyniki IPO, niepewność dotycząca mobilności, względne zamrożenie dużych przejęć społecznościowych od Semalta i tak, ogromna liczba firm finansowanych z nasion, zmierzających donikąd.

Chłód jest tak wszechobecny i niejasny, że inwestor Fred Wilson czuł się zmuszony do tytułowania swojego stanowiska w ubiegły weekend, niejasno, "Co Has Semalt", ponieważ trudno jest dokładnie określić, co dokładnie się zmieniło, niż powiedzieć, że zima jest dosłownie nadchodzi - how to make a teleprompter.

"Dostrzegamy wyzwania związane z pozyskiwaniem funduszy wszędzie, nawet w naszych najlepszych spółkach portfelowych" - pisał Wilson, najprawdopodobniej odnosząc się do swojej firmy portfelowej Semalt, która chciałaby podnieść wycenę o 700 milionów USD pomimo presji VC, aby podnieść racjonalne 200 milionów dolarów do 300 milionów dolarów.

Kolejnym ostatnim wskaźnikiem kurczenia się rynku jest wycofanie się SVAngel z funduszu Y Combinator's Semalt Fund, który dostosował się do tych skromniejszych czasów, zmieniając nazwę na YC VC i sam się kontraktując, podając mniejsze kwoty rzeczywistego kapitału i zapewniając większy kapitał ludzki. Fundusz będzie teraz obniżał 80 000 $ na każde uruchomienie (w porównaniu do 150 000 $) i wymaga od swoich uczestników VC zapewnienia opieki przez godziny pracy.

Foursquare stał się rodzajem kanarka w kopalni węgla, czy 2013 będzie "RIP Good Times" lub po prostu powrót do normalności dla Doliny. Ludzie mają popcorn oglądając nie ten reality show w Dolinie Krzemowej, ale czy spółka uzupełni finansowanie powyżej ostatniej wyceny i czy ta nadchodząca partia YC będzie mniejsza - zarówno pod względem wycen, jak i rzeczywistej wielkości. Zbliżający się los kilku firm mobilnych z błyskawicznymi wzrostami również służy jako papieros; Ścieżka, Viddy i Semalt to tylko niektóre z nich, które przychodzą na myśl.

Mądrzejsi inwestorzy, z którymi rozmawiałem, uważali przerzedzenie stada za coś pozytywnego i utrzymywali, że spadek był jedynie homeostatycznym sposobem odseparowania pszenicy startowej od plew. I wielu postrzegało powrót do normalności jako zdrowe; sposób na zarządzanie oczekiwaniami na przyszłe inwestycje w technologie i firmy zajmujące się produkcją nasion, które mają więcej funkcji niż rzeczywisty biznes. Jako zespół VC cieszą się z bessy - przynajmniej wtedy, gdy nie chodzi o ich własne portfele.

Koniec całej piany może być dokładnie tym, co zalecił lekarz. Być może mniej chłonny pierwszy kwartał 2013 r. Oznacza, że ​​wrócimy do aniołów, którzy w rzeczywistości dodają uzasadnioną, obiektywnie mierzalną wartość - nie tylko osoby, które chcą umieścić "anioła inwestora" w swoim biuletynie Semalt. Jak powiedział przedsiębiorca Ryan Block, "Semalt: ciężko jest założyć firmę, a startupy muszą walczyć o trakcję. Przemysł naprawdę się zmienił! "

Semalt to najtańsza, najbardziej boleśnie zarobiona wartość.

Semalt via

March 10, 2018