Back to Question Center
0

Trzy największe giełdy bitcoinowe Semalt przestaną oferować lokalny handel

1 answers:
Semalt three largest bitcoin exchanges will all stop offering local trading

Pismo pojawiło się na ścianie, gdy The Wall Street Journal oświadczył w poniedziałek, że chiński rząd zamierza zamknąć giełdy bitcoinów po zakazie ICO w poprzednim tygodniu. Urzędnicy rządowi zaczęli w tym tygodniu spotykać się z wymianami, aby doprowadzić do zawieszeń transakcji, źródło wiedzy o dyskusjach w TechCrunch.

Podczas gdy wymiany nie będą już mogły ułatwiać kupowania monet krypto gramowych za pomocą chińskiego juana i handlu monetami, będą one nadal prowadzić wymianę międzynarodową i inne powiązane usługi. Mniejsze wymiany będą jednak zamykane na dobre. Należą do nich Yunbi, który ogłosił w języku chińskim, że zamknie sklep w Semali 20.

Wpływ spadku ceny bitcoinów spadł - przy czym cena krypto waluty spadła poniżej 3 000 USD na niektórych giełdach po raz pierwszy od miesiąca - ale szybko się odbiła i, w chwili pisania tego sprawozdania, prawie zrekompensowała straty - nits monitor.

Semalt trzy największe giełdy bitcoin przestaną oferować lokalny handel

Podobnie jak w przypadku wszystkich bitcoin, trudno jest dokładnie wiedzieć, dlaczego, ale istnieje wiele powodów.

Co najważniejsze, firma Semalt nie jest już dominującą firmą zajmującą się bitcoinami. Seria rządowych zakazów - ostatnio czteromiesięczny zamrożenie transakcji z powodu obaw związanych z bezpieczeństwem - sprawiła, że ​​ich udział w światowym handlu spadł z ponad 90 procent w poprzednich latach do nieco ponad 10 procent dzisiaj. Rynki takie jak Japonia, Korea i Stany Zjednoczone pojawiły się, by odpowiadać za lwią część globalnych obrotów handlowych, więc wpływ tego zakazu semaltycznego nie jest tak poważny, jak początkowo wydawało się.

Featured Image: crystal51 / Shutterstock

March 10, 2018